Arama Motoru Optimizasyonu

Bu sayfada Arama Motoru Optimizasyonu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu, bir e-ticaret sitelesi ya da kurumsal internet sitesi için olmazsa olmaz özellikler arasında ilk sıralarda gelir çünkü hedef kitleniz, ziyaretçileriniz ya da potansiyel müşterileriniz sizi genellikle arama motorları aracılığı ile bulacaktır. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır.

Google Arama Motoru Optimizasyonu

Öyle ki, birçok ziyaretçiniz internet sitenizi (ör: www.creamive.com) tarayıcıya yazmak yerine, Google`a markanızın ismini (creamive) yazacaktır. Bu durum tüm dünyada kısmen var olsa da, ülkemizde çok fazla oranlarda yaşanmakta ve internet mecrasında daha fazla kişiye kendisini göstermek isteyen markaların arama motorlarına yatırım yapmasını şart kılmaktadır. Arama motorlarına yatırım yapmayan markaların eğer rakipleri arama motoru optimizasyonu konusunda güçlü ise, bu markalar bir hayli zarar görebilir. Böyle durumlarda, potansiyel müşterilerinizi, ziyaretçilerinizi ya da hali hazırda var olan müşterilerinizi bile rakiplerinize kaptırabilirsiniz. Sadece bu nedenden dolayı dahi arama motoru optimizasyonu konusunda güçlü bir internet sitesine sahip olmanız gerekmektedir.

e-ticaret

Müşteriler ve SEO

Google destekli Consumer Barometer adlı araştırma şirketinin yapmış olduğu araştırmaya göre Türkiye’de kullanıcılar / müşteriler bir ürünü satın almadan önce %82 oranında internette araştırma yapıyor. Bu araştırmaya göre; müşterilerin %27`si bir ürünü satın almadan önce sadece internetten araştırma yapıyor. Görüldüğü üzere, müşterilerin 1/4`ü günlük hayatta alışveriş yapmadan önce bile internette araştırma yapmaktalar ve bu araştırmaların yapıldığı temel mecra da arama motorlarıdır. Ayrıca, internet üzerinden satın alma işlemi öncesinde bile kullanıcıların %21`i araştırma yapmaktadır. Bu da gösteriyor ki, bir firma / e-ticaret sitesi ya da ürün internet mecrasında ve arama motorlarında ne kadar görünür olabilirse, yapılan bu araştırmalarda görülebilme şansına da sahip olacak. Bunun sonucunda ise, yeni müşterilere ve satışlara rahatlıkla ulaşabilecektir.

Kurumsal SEO ile Yükselişe Geçin!

İşte bu da gösteriyor ki SEO, firmalar için en önemli gelir kaynaklarındandır. Eğer ki ticari bir işletme sahibiyseniz, kesinlikle kurumsal SEO konusunda hizmet almanızı tavsiye etmekteyiz. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetleri sayesinde sizler de internet sitenizin Google ve diğer arama motorlarında yer almasını hatta üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Çünkü kurumsal SEO danışmanlığı firmaları sitenizi ve rakiplerinizi analiz ederek, size en uygun olan SEO çalışmaları için temelleri atacak ve çalışmalara kurumsal bir bakış açısıyla başlayacaktır. Bunun sonucunda da markanızın Google’da basamakları hızlı bir şekilde tırmanması mümkün olacaktır.

SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

SEO hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, muhakkak şu anda sorduğunuz soru şudur: SEO nedir? Evet SEO nedir sorusuna sitemizde birçok yanıt bulabilirsiniz. Ancak, eğer ki kurumsal SEO konusunda hizmet almak istiyorsanız da bizleri arayabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bizler de sitenizin SEO başarısını analiz ederek, sizlere kurumsal bir yol haritası çıkartabiliriz. Sonrasında da hemen SEO çalışmalarına başlayabiliriz.

arama motoru optimizasyonu araştırması

SEO Uzmanları İle Kurumsal SEO

SEO uzmanı olan kişiler ve bünyesinde SEO uzmanları barındıran ajanslar, sizler için kurumsal SEO çözümleri sunacaktır. Ancak, burada dikkat edilmesi gereken bir husus da vardır. Sizlere SEO uzmanı olduğunu söyleyen ancak aslında arama motoru optimizasyonu nedir bilmeyen birçok kişi olabilir. Hatta öyle ki SEO uzmanı olduğunu söyleyen firmalar da bulunmaktadır. Burada yapmanız gereken en önemli şey, daha önceden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi istemek olacaktır. Eğer ki daha önceden hiçbir aramada ilk sayfalara ya da ilk sıralara gelemedilerse, SEO uzmanı olduklarını söylemeleri basit bir iddiadan öteye geçemeyecektir. SEO uzmanı ihtiyaçlarınız için ya da aklınızdaki sorulara yanıtlar bulabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Satışlarınızı Artırmak İçin Arama Motoru Optimizasyonu

Sizler de arama motoru optimizasyonu çözümlerimiz ile online satış hacminizi hızla yükseltmek ve arama motorlarında üst sıralarda yer almak için her an bizim ile iletişime geçebilirsiniz. İnternet, e-ticaret girişimi ve arama motoru optimizasyonu konularındaki fikirleriniz için lütfen bizim ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Bize ulaşın sayfamızdan, sosyal medya hesaplarımızdan ya da sitede yer alan iletişim bilgilerimizden bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Benzer Sayfalarımız

Bir alt kısımda bu sayfamıza benzer diğer sayfalarımızın başlıklarını bulabilirsiniz.
Diğer sayfalarımızın tamamı için Diğer Sayfalar adlı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Markanıza yönelik kreatif hizmetler sunmayı da çok isteriz.
Umarız en kısa süre içerisinde "merhaba" ile başlayan bir dostluğa adım atarız.

KAYSERİ WEB TASARIM

Kayseri şehri, birçok konuda Türkiye`nin en önde gelen şehirleri arasında yer alması ile birlikte ne kadar başarılı olduğunu kolaylıkla ortaya koyuyor. 13 ilçesi ve yaklaşık 1.300.000 nüfusu ile Türkiye`nin en büyük 7. şehri konumunda. Ayrıca, ...

EVA YAZILIM

Eva Yazılım, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde 90’lı yıllarda kurulmuştur. Ticari ve kurumsal yazılımlar alanında uzmanlaşan şirket 2016 yılında merkez ofisini Balıkesir merkeze taşımıştır. Özellikle de Türkiye’deki birçok birlikle çalışmakta olan Eva Yazılım, Türkiye’nin neredeyse tüm (70’den ...