Uygulama İçi Satın Alma Nedir?

Uygulama İçi Satın Alma Nedir? Bu yazıda -ücretsiz- oyun ve uygulamalarda yaşanan -gizli- masraflardan korunma yolları ve detaylar açıklanmıştır.

Uygulama İçi Satın Alma Nedir?

-Ücretsiz- uygulamalar içerisinde saklanan -gizli- masraflardan nasıl korunacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda "uygulama içi satın alma nedir?" sorusuna yanıtlar bulacaksınız.

Soygun: Bunun sebebi size bedava olarak lanse edilen bir oyunun size hiçbir maliyet açmayacağı anlamına gelmemesidir. Bazı firmalar, iPad, iPhone ve iPod Touch modelleri için bu ve benzeri uygulamalar geliştirmektedirler. Medya ve teknoloji inceleme sitesi olan Common Sense Media uygulama ve oyun yöneticisi Jinny Gudmundsden, oyun içinde bu gibi geliştirmeler satın alınarak, oyuncuların oyunlarda daha kolay ilerlemeleri sağlanmaktadır.

Smurfberry Şirinler Mobil Oyun

Smurfberry Şirinler Mobil Oyun

Bazı zamanlarda $25`lık Şirinler`in Kasabasında bir deste Smurfberry ya da $50`lık Zombie Café zehri bu tür oyunlarda satın alınabiliyor hem de sadece tek bir şifre ile. (Bu tip uygulamalarda cihaz iTunes`a bağlandığı için herhangi bir kredi kartı gerekmiyor.) Son zamanlarda ise Google da boş durmayarak Android uygulamaları için “Uygulama İçi Satın Alma” özelliğini hayata geçirdi. Bu yüzden önümüzdeki zamanlarda kullanıcılar telefonlarına herhangi bir uygulama yüklerken şüphe ile yaklaşacaklar.

Bejeweled Oyun İçi Para

Bejeweled Oyun İçi Para

Teknoloji sitesi olan CNET.com`un editörlerinden Molly Wood, ücretsiz uygulamaların, uygulama içinde sizlerin daha çok şey satın almasını sağladığını beyan etmiştir. Tap Zoo ve Dolphin Play gibi oyunlar, uygulama içinde $30`a varan ürün fiyatlarıyla bazı eleştirilere ve şikayetlere maruz kalmıştır. Ayrıca düşük maliyetli oyunlarda kullanıcılara oyun içinde para harcatmaktadır. Örneğin Bejeweled 2 oyununda önemli bir yol kat etmek için 1 milyon oyun parasına sahip olmak zorundasınız. Ve tabi buna sahip olmak için de $9`a.

Oyun İçi Satın Alma - Korunma Yolları

Oyun içi satın almalardan nasıl korunabilirim? Uygulama içi satın almalardan nasıl korunabilirim?

Ebeveynleri, kendi izinleri dışında bir oyun içi satın alma işleminden korumak için, Apple uygulama içerisinde ikinci bir kez şifreyi soran yeni bir sistem geliştirdi. Fakat bu sistem dahi sorunu tamamen ortadan kaldırmak için yeterli bir çözüm olarak görülmedi. Wood, “Sistemini 4,3`den daha üst bir sisteme güncellemeyen veya şifresini bir şekilde çocuğuna vermiş kullanıcılarımız hala tehlike altında” dedi.

Apple, iPhone, iPad Uygulama İçi Satın Alma Korunma Yöntemleri

Satın Almayı Kapatmak

Apple cihazlarda uygulama içi satın almadevre dışı bırakmak için bir diğer yöntem ise şöyle; Ayarlar>Genel>Sınırlamalar>Sınırlamaları Aktif Et yolunu takip edin ve önceki şifreleriniz ile uyuşmayan bir şifre belirleyin. Daha sonra İzin Verilen İçerik sekmesine gidin ve uygulama içi satın alma özelliğini devre dışı bırakın. Ayrıca telefonunuzu çocuğunuza oynaması için vermeden önce uçak moduna almanız da bir çözüm olabilmektedir. Woods bu yöntemin tüm indirmeleri engellediğini söylemektedir. Diğer bir deyişle, oyun biter -game over-.

uygulama içi satın alma konusunda aklınıza takılan sorular olması halinde, lütfen yorumlar kısmından sorularınızı iletmekten çekinmeyiniz.

tarihinde Mobil kategorisinde yazdı1 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Mobil Uyumlu Web TasarımMobil Uyumlu Web Tasarım
Responsive Web Tasarımının 12 FaydasıResponsive Web Tasarımının 12 Faydası
Sosyal Medyanın ÖnemiSosyal Medyanın Önemi
Sayfa Hızı (PageSpeed) Neden Önemli?Sayfa Hızı (PageSpeed) Neden Önemli?
Geleneksel Web Tasarımın Sonu GeliyorGeleneksel Web Tasarımın Sonu Geliyor
Güncel Yorumlar

Şimdi benim iphone 4s im var ve bi program indirmek istiyorum uygulama içi satın alma diyor bu uygulamayı indirirken benden para alır mı?

Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı