Kurumsal Firma Tanıtım Yazısı Örnekleri

CREAMIVE Web Ajansı, kurumsal firma tanıtım yazısı hazırlıyor. Yazıda şirket tanıtımı nasıl yazılır ve firma tanıtım yazısı örneklerini bulabilirsiniz.

Kurumsal Firma Tanıtım Yazısı Örnekleri

Kurumsal firmalar, markalarını özellikle de internette en iyi şekilde tanıtabilmek için kurumsal tanıtım yazısı ihtiyacı duymaktadır. Tanıtım yazısı ihtiyaçları en çok da hakkımızda, kurumsal, bizden haberler gibi sayfalarda olmaktadır. Bunların yanı sıra, ürün ya da kategori sayfalarında da tanıtım yazısı kullanılabilir. Çünkü, potansiyel müşterilere hangi alanlarda güçlü olduğunuzu net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere kurumsal firma tanıtım yazısı örnekleri ve CREAMIVE farkıyla networkümüzde yer alan sitelerden nasıl tanıtım yazısı alabileceğiniz hakkında bilgiler sunacağız. Ayrıca, tanıtım yazısı neden önemlidir sorusuna da yanıtları bu yazının devamında bulabileceksiniz. Özetle, hem şirketinizin tanıtım yazılarını hazırlıyoruz hem de isterseniz firmanızın dijital dünyada daha fazla kişiye ulaştırılabilmesi için bu yazıları başka sitelerde de paylaşabiliyoruz.

E-Ticaret Siteleri İçin Kurumsal Tanıtım Yazısı

E-ticaret siteleri için bazı kategorilerde de tanıtım yazısı olması göze hoş görünmektedir çünkü potansiyel müşterilerinizin o kategorideki ürünleri neden sizden almaları gerektiğine dair bilgileri tanıtım yazıları sayesinde sunabilirsiniz. Örneğin, firmanız telefon kategorisinde çok güçlü ve belki de Türkiye’nin en hesaplı akıllı telefonlarını satıyorsunuz. İşte bu durumda, siz kurumsal tanıtım yazısı eşliğinde kategori sayfasının üst kısımlarda bu gücünüzden bahsederseniz, potansiyel müşterilerinizi çok daha derinden etkileme şansına sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde, ürünlerin detay sayfalarında da firma tanıtımı yapabilmeniz mümkündür. Firma tanıtım yazıları konusunu çok kapsamlı olarak düşünmeniz gerekmektedir. Kendi kurumsal sitenizde, kataloglarda, reklam panolarında, broşürlerinizde ya da haber sitelerinde... Her yerde şirketinizi tanıtabilmeniz mümkündür ancak firmanızı tanıtan yazıların etkileyici ve dikkat çekici olması çok önemlidir.

Kurumsal Siteler İçin Tanıtım Yazısı

Herhangi bir ürün satmadığınızı yani bir e-ticaret sitesi olmadığınızı düşünelim. Sadece firmanızın tanıtımını yaptığınız ve bilgilerini sunduğunuz bir siteniz varsa zaten asıl maksadınız “tanıtım” diyebiliriz. Ürün satışınız da olmadığı için sadece içeriğe odaklanmanız gerekmektedir. Siz sitenize ne kadar özen gösterirseniz, ziyaretçileriniz de size o denli kaliteli geri dönüş yapacaktır. Bu nedenle de kendinizi ifade ederken çok dikkatli olmalısınız ve olabildiğince profesyonel görünmelisiniz.

Kurumsal Siteler İçin Tanıtım Yazısı

Hemen gelin birlikte bir ana sayfa hayal edelim. Hazır mısınız? Gözünüzü kapatmanızı ve nasıl bir ana sayfanın ihtiyaçlarınıza çare olacağını 1-2 dakika düşünmenizi rica edeceğiz. Lütfen düşünün, çünkü düşündükten sonra bu konuda ne kadar kaliteli fikirlere sahip olduğunuzun farkına varacaksınız. Ayrıca, daha önceden hakkımızda sayfaları için paylaştığımız “Başarılı Hakkımızda Sayfası Örnekleri” başlıklı yazımızı da kesinlikle okumanızı tavsiye ederiz. Konu hakkında derinlemesine bilgi edinmek için o yazının da mutlaka faydası olacaktır.

Kurumsal Site Şablonu ve Tanıtım

Ana sayfanızda en üstte bir bant içerisinde solda telefon numaranız, sağda ise sosyal medya ikonlarınız. Altında header (üst menü) alanınız. Tabii ki de en solda logonuz ve sağ tarafında da hakkımızda, haberler, duyurular, iletişim başlıklarını içeren bir açılır menü. Bunun altında da slider / manşet alanınız olabilir ve büyük bir görsel alanı sayesinde firmanızı yansıtabilecek görselleri yayınlarsınız. Buraya kadar sitenin üst kısmını tamamlamış durumdayız. Şimdi de tanıtım yazısı konseptine geri dönerek asıl vurucu alanlara yöneleceğiz.

Kurumsal Site Şablonu ve Tanıtım

İçerisinde görsel olan 3 tane kutu hayal edebilirsiniz. Bunlar aslında 3 tane yazı alanınızın özeti mahiyetinde olan görseller olacak. Altında da bir başlık ve yazı alanı. İşte tam da burada, firmanızı tanıtan yazıları sergileyebilirsiniz. Biz yukarıdaki örneğimizde; manipüle edilmiş görsel, başlık, tanıtım yazısı ve detaylar butonu kullanmayı uygun gördük. Siz isterseniz, tanıtım yazısı alanını daha da uzun tutarak, daha fazla bilgi sunabilirsiniz. Ayrıca, bu tanıtım yazısı sitenizin SEO yapısı için de çok önemli olduğunu belirtmek isteriz. Çünkü, ana sayfanızda yer alan içerikler ne kadar fazla olursa Google’da üst sıralarda yer almanız da o kadar mümkün olacaktır. Ancak, bu içeriklerin hedeflediğiniz aramalarla alakalı olması, yani anahtar kelimenizi anlatan içerikler olması gerekmektedir. Hedeflediğiniz anahtar kelimelerle alakası olmayan yazıların fazla olması, SEO konusunda sizi zora sorabilir. Bunu kesinlikle unutmamalısınız.

Burada tanıtım yazılarının SEO ile alakasına da değinmek istedik çünkü sitenizdeki yazıların tamamı sizin Google`da yapılan aramalarda üst sıralara çıkabilmenize katkı sağlayacaktır. En azından olması gereken budur ve bu konuda da gerçekten plan yapmanızı tavsiye ederiz. Neden mi? Çünkü sitenizi yeni müşterilere ulaşabilmek için açıyorsunuz. İnternet dünyasında yeni müşterilere ulaşabilmenin en önemli adımı ise Google`da üst sıralara yükselebilmekten geçmektedir.

Gelin farklı tanıtım yazısı örnekleri ile yazımıza devam edelim.

Başka Sitelerde Yayınlanacak Tanıtım Yazıları

Tanıtım yazıları sadece kendi siteniz için yazılmaz. Çoğu zaman başka sitelerde yayınlanması ve sitenizin reklamını yapma maksadıyla da hazırlandığı olur. Burada 2 önemli konu ve örnek vardır. Birincisi sitenizin ya da firmanızın en iyi şekilde tanıtılması. İkincisi ise, bu tanıtım yazısının sitenizin arama motoru optimizasyonu gücüne değer katmasıdır. Bu 2 önemli başlığı ayrı ayrı incelememiz gerekiyor. Haydi, kaliteli tanıtım yazısı nasıl yazılır? sorusuna birlikte yanıtlar arayalım.

 

Reklam Amaçlı Tanıtım Yazıları

Reklam Yazısı

Reklam yazısı başlığındaki amaç firmanızı ve belki de ürünlerinizi tanıtmasıdır. O nedenle de, firmanızın güçlü olduğu özellikleri ortaya koymanız gerekmektedir. Genellikle 250 ila 500 kelime arasında olan bu tanıtım yazıları görsel olarak da desteklenmelidir. Belki logunuz ya da bannerlarınız görsel gücünüzü artırması için kullanılabilir. En az 2 ya da 3 tane görsel eklemenizi tavsiye ederiz. Özellikle de yazının sonuna firmanızla alakalı bir görsel ekleyebilir ve bu görsel üzerinden de ana sayfanıza link çıkışı yapabilirsiniz. Görselde siteye gitmek için tıklayınız tarzında bir ibare olursa, görselin tıklanabilir olduğu daha net bir şekilde ifade edilmiş olacaktır. Bunu call to action yani aksiyona davet olarak görebiliriz. Böylelikle, yazıyı okuyan kişileri sitenize kolay bir şekilde ulaşmaya teşvik etmiş olursunuz.

SEO Amaçlı Tanıtım Yazıları

Üst kısımdaki yazı türüne nazaran anahtar kelimelerinizi bu yazıda daha sıklıkla kullanabilirsiniz. Genel olarak anahtar kelimeleriniz yazının %5’ini geçmemelidir. Rakamsal olarak da 15’i limit olarak belirleyebilirsiniz. Yazınızın toplam uzunluğunun 200 ila 400 kelime aralığında olması idealdir. 400 kelimeden fazla olmasının pek bir zarar olmasa da, 200 kelimenin altında olan tanıtım yazıları çok fazla yararlı olur diyemeyiz.

Yazılarınızda en az 1, en fazlaysa 3 link çıkışı yapmanızı tavsiye ediyoruz. En az 1 görsel eklemeyi de kesinlikle unutmamalısınız. Hatta, üst kısımdaki başlığın sonunda belirttiğimiz şekilde sitenize bir görsel üzerinden link çıkışı da yapabilirsiniz. Böylelikle, hem link çeşitliliğini artırmış olursunuz hem de sitenize daha kolay bir şekilde ziyaretçi çekebilirsiniz.

Kurumsal Tanıtım Yazısı Yazdırmak İstiyorum!

Eğer, kurumsal ve profesyonel bir şekilde tanıtım yazısı yazdırmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Eğer, aklınızda tanıtım yazıları hakkında hala bir soru işareti varsa ya da firmanız için nasıl bir tanıtım yazısı yazılmasına karar veremediyseniz, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kreatif metin yazarı ekibimiz sayesinde sizin firmanız adına da kurumsal tanıtım yazısı yazmak bizler için keyifli olacaktır.

Firma Tanıtım Yazınızı Yazabiliriz!

Firma tanıtımlarınızda kullanacağınız bir yazınız yok mu? İçeriklerinizin profesyonel metin yazarları tarafından hazırlanmasını mı istiyorsunuz? Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Hakkımızda yazıları ve şirket sunum dosyaları da yazan kreatif metin yazarlarımızın oluşturacağı tanıtımlarla, firmanızın kurumsal yönlerini ortaya çıkartabiliriz. Bu sayede siz de markanızın potansiyel müşterileriniz için daha cazip bir hale gelmesini sağlarsınız. 1 sayfalık tanıtımları 450 TL + KDV, 2 sayfalık yazıları ise 800 TL + KDV ile hazırlamaktayız. Ayrıca, 4+ sayfalık yazılar içerisinde firmanızın, rakiplerinizin ve sektörünüzün analizi de dahil olmaktadır. Böylelikle, çok daha kapsamlı ve doyurucu bir firma tanıtım yazısına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca, SEO Paketleri dahilinde sektörünüzle alakalı sitelerden ya da kaliteli haber sitelerinden tanıtım yazıları almanızı sağlıyoruz. Bu konuyla da alakalı olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firma tanıtım yazıları hakkında eğer aklınızda bir soru varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Bizlere iletişim sayfamızda yer alan telefon numaraları ve mail adresiyle istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ekibimizdeki profesyonellerle sizlere fikir sunarak, firmanızı daha da ileriye taşımak isteriz.

Görüşmek dileğiyle,
CREAMIVE Web Ajansı Ekibi

tarihinde Pazarlama & Reklam, SEO kategorilerinde yazdı1 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Güncel Yorumlar

Firmamız ve ürünlerimiz hakkında kesinlikle yer alması gereken bilgileri belirtmeniz faydalı olurdu. ÖrneğIN, firmanın lokasyonu, kuruluş Yılı, hizmet verdiği sektörler, ana ürünler gibi maddelerle belirterek bu kıstaslara uygun hazırlanmış bir örnek, çok yardımcı olurdu.

Belirttiğiniz özellikler içIN teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim.

Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı