Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama

Şirket tanıtım dosyası ya da firma tanıtım sunumu hazırlamak mı istiyorsunuz? Hem hizmetlerimizi hem de sunum hazırlama önerilerimizi sizlerle paylaştık.

Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama

Kurumsal şirketler kendilerini çok iyi anlatabilme özelliklerine de sahip olmalıdırlar. Düşünsenize, kurumsal olduğunu iddia eden bir firma var ama internet sitesi çok eski ve kötü durumda. Sitesindeki hakkımızda sayfası ya da şirket tanıtım dosyası okunamaz halde. Hemen aklınızda böyle bir şirketi ve internet sitesini canlandırıyorsunuz değil mi? Umarız bu sizin şirketiniz değildir :)

Firmaların tanıtım sunumlarının nasıl olması gerektiğine dair çeşitli ipuçlarını paylaşmak istedik. Dileriz sizin için de faydalı bir içerik olacaktır. Şunu da söylemek isteriz ki müşterilerimiz için hazırladığımız birçok tanıtım dosyası ve sunumunda bu tavsiyeleri kendimiz için de uyguluyoruz. Bazı firmalarsa bünyelerinde kreatif metin yazarları olmadığı için metin üretmekte zorlanabiliyorlar ve alakasız içerikler hazırlıyorlar. Hatta kendileri de bu içeriklerden çok rahatsız olabiliyorlar ve beğenemiyorlar. Bunun da farkındayız.

İşte tam bu noktada da CREAMIVE Web Ajansı devreye girerek, şirketler için kurumsal tanıtım sunumları ve tanıtım dosyaları hazırlamaktadır. Bu yazımızda hem "firma sunumları nasıl olmalı" konusuna değineceğiz hem de firma tanıtım dosyaları hazırlanması konusunda hizmetlerimizden bahsedeceğiz.

Sunum Nasıl Yapılır?

Firma tanıtım dosyasında markanızı öne çıkartabilecek tüm güçlü yanlarınıza yer verilmelidir. Örneğin şirketinizin 1 çalışanı varsa bunu paylaşmayın, ama 55 kişinin çalıştığı büyük bir şirketseniz bunu kesinlikle paylaşmalısınız. Çünkü bu sizin güçlü yanlarınızdan bir tanesidir. Eğer, 5 m2’lik bir ofisiniz varsa bundan bahsetmenize gerek yok fakat 555 m2’lik büyük bir depoya sahipseniz bundan bahsetmelisiniz.

Peki kurumsal bir sunum nasıl yapılır? Biz burada sadece sunum hazırlama aşamasına değineceğiz ama yazımızın devamında kısa ve etkileyici ipuçları da yer alıyor.

Şirket Tanıtım Dosyalarında Ürünleriniz ve Referanslarınız

Şirketinizi tanıtırken her zaman şu soru aklınızda bulunmalıdır: “Şirketimizin güçlü yanları nelerdir?” Herkesin bildiği markalarla mı çalışıyorsunuz? Bunları kesinlikle sunumun birkaç sayfasında paylaşmalısınız. Eğer, ürünlerinizin benzersiz ya da rakiplerinizden farklı özellikleri varsa bunlardan bahsedin. Rakipleriniz 1 yıl garanti veriyorlar ama siz 10 yıl garanti veriyorsunuz. Bu konuya ürünlerimiz ya da neler yaparız bölümünde kesinlikle yer vermelisiniz.

Firma Tanıtım Dosyasındaki Başlıklar ve Sayfalar

Sunum Hazırlama Giriş Sayfası

Firma tanıtım dosyanızı kendiniz mi hazırlamak istiyorsunuz? O zaman size birkaç tüyo vermek isteriz. Size söyleyeceğimiz bu başlıkları değerlendirmenizde fayda olacaktır: “Giriş, Hakkımızda, Neler Yaptık, Neler Yaparız, Farklıyız…, İletişim Bilgileri (Teşekkürler ve Kapanış)” Aslında çok basit değil mi? Evet, ama bu başlıkların altını ne kadar iyi dolduracağınız, sizi müşterilerinize karşı etkileyici bir hale getirecektir. Merak ettiğiniz ek kısımlar olursa da lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Firma Tanıtım Dosyası: Giriş

Giriş bölümünü tek bir sayfa olarak hayal edebilirsiniz. Sadece firmanız hakkında kısa birkaç bilgi verebilirsiniz. Şirket isminiz, logonuz, vizyonunuzu belirten bir cümle (mottonuz), etkileyici bir kelime ya da cümle (Merhaba, hazır mısınız? gibi). İşte bu kadar.

Şirket isminiz: Yaratıcı Medya Bilişim Pazarlama Limited Şirketi

Mottomuz: Hello!

Tanıtımınızdaki Hakkımızda Yazısı

Hakkımızda yazısı sunum dosyanızdaki en önemli alanlardan bir tanesidir. Neden mi? Çünkü dosyayı inceleyen kişi sizi giriş sayfasında puanladı ve incelemeye devam etti. Geldi 2. sayfaya. Eğer, bu sayfada da karşınızdaki kişiyi kaçırmazsanız sunuma göz atmaya devam edecek. Öyle ki burada sıkıcı olursanız, üzgünüz, o kişiyi artık kaybettiniz. Sizin dosyanızı direkt olarak kapatacak ve sonraki sayfalara bakmaya tenezzül etmeyecek bile.

Firma Tanıtım Sunumu Hizmetler

Önemli hizmetlerimizden bir tanesi olan hakkımızda sayfası hazırlanması konumuza da bakmanızı tavsiye ederiz. O yazımızda hem hizmetimizden bahsediyoruz hem de kendisi yazmak isteyen kişi veya firmalara da yol gösterici bilgiler sunuyoruz.

https://www.creamive.com/hakkimizda-yazisi-ornekleri adresinden sayfaya ulaşabilirsiniz.

Neler Yaptık?

Referanslarınızı ve dikkat çeken işlerinizi bu sayfada paylaşabilirsiniz. Unutmayın sizin üstün yanlarınızı karşınızdakilere iyi bir şekilde aktarabilmeniz gerekiyor.

Şirket Tanıtım Sunları Farklılıklar

Neler Yaparız?

Burada da ürünlerinize ve/veya hizmetlerinize yer vermelisiniz. Yani, sitenizdeki ürünlerden ve hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz bu sayfada.

Farklıyız…

Neden farklısınız? Gerçekten de farklı mısınız? Sadece lafta mı kalıyor bu söz yoksa karşınızdaki kişiyi kolaylıkla etkileyebiliyor musunuz? Bu başlık muazzam bir öneme sahiptir. Tanıtım sunumunuza bakan kişi eğer sıkılmadan bu sayfaya kadar geldiyse, burada onu artık tamamen etkilemeniz ve potansiyel müşteriyi gerçek bir müşteriye çevirmeniz gerekmektedir. Özetle, sunumun bu sayfasında karşınızdaki kişi sizinle çalışıp çalışmayacağına karar verecektir diyebiliriz. Çok ama çok büyük oranda da bu böyle olur. Ya kaybedersiniz ya da kazanırsınız…

Tanıtım Dosyası Teşekkürler

Teşekkür Etmelisiniz

Sizin firmanız için vaktini harcayan ve tanıtım dosyanızla ilgilenen kişi ya da kişilere teşekkür etmenizin vakti geldi. Her sunumda olması gerektiği gibi son sayfanızda da teşekkür etmeli ve iletişim bilgilerinizi onlara sunmalısınız. Neden mi? Artık onlar sizin müşteriniz olmak istiyorlar ve sizinle iletişime geçebilmeleri için onları bilgilendirmelisiniz. Çünkü bu sayfaya kadar sıkılmadan gelen bir kişi şirketinizle kesinlikle ilgileniyordur ve size sormak isteyecekleri olacaktır.

İşte bu kadar! Kurumsal firma tanıtım dosyası nasıl olmalı konusuna genel olarak değindik. Öyle ki yazımız içerisinde bizim sunumlarımızdan bir tanesine de görseller eşliğinde yer verdik. Eğer, siz de kurumsal şirket tanıtım sunumu hazırlamak istiyorsanız ve de profesyonellerden yardım almak istiyorsanız, çekinmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa da lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Tanıtım Sunumu Dosyası İletişim

Firma Tanıtım Sunumlarını Nasıl Hazırlıyoruz?

Öncelikle şirketinizi tanımak için belirli sorularımızı soruyoruz. Ardında da sunumun içeriği konusunda sizlere fikir veriyoruz. Sizin onayınızla birlikte içeriklerin hazırlanması aşamasına geçiyoruz. Sonrasında da hızlı bir şekilde ilerleme kaydediyoruz. Tahmini olarak da 7 iş günü içerisinde tanıtım dosyanızı teslim ediyoruz. Geliştirilmesini istediğiniz kısımlar olursa da o başlıkları tekrardan ele alıyoruz ve sonucunda sizin tamamen beğeneceğiniz bir hale gelene kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Markanızın kurumsallaşması konusunda birçok hizmet üretebileceğimizi bilmenizi isteriz: Web tasarım, web yazılım, kurumsal kimlik, hakkımızda yazısı, firma tanıtım yazıları, firma tanıtım sunumları, e-ticaret, SEO, Facebook ve Google reklamları…

tarihinde Pazarlama & Reklam kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli AraçlarMükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli Araçlar
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
E-Ticaret Siteleri İçin Doğru Tanıtım SeçenekleriE-Ticaret Siteleri İçin Doğru Tanıtım Seçenekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı