Her Hakkımızda Sayfasında Olması Gereken 5 Özellik

Başarılı Hakkımızda Yazısı Örnekleri, güzel ve kurumsal hakkımızda yazısı nasıl tasarlanır ve dikkat çekici hakkımızda yazısı hakkında önemli bilgiler

Her Hakkımızda Sayfasında Olması Gereken 5 Özellik

Hakkımızda sayfanız ya da hakkımızda yazısı sizin için çok önemli olmayabilir fakat aslında web tasarım konusunda oldukça önemlidir. Ana sayfanız tabii ki de önemlidir. Ürün ya da hizmet listeniz de ona keza. Fakat, hakkımızda sayfanızı optimize etmezseniz, tüm bileşenleri tamamladığınızda elinize geçecek olan çevrim içi vizyonu ve size büyük paralar getirebilecek olan takipçileri ve ziyaretçileri kaybedebilirsiniz. İşte hakkımızda yazısı ile ilgili o 5 önemli nokta.

Merak Uyandıran İçerik

Evet, bildiğiniz üzere hakkımızda yazısı, ziyaretçilere sizin ve işletmenizin hakkında bilgi vermektedir. Fakat, önemli olan bunları nasıl anlattığınızdır. Soğuk ve resmi bir anlatım sıkıcı olabilir ve ziyaretçileriniz anında sayfanızı kapatabilir. İşletmeniz sizin için her şeydir. Bu sebeple işletmenizi anlatırken ilgi çekici bir yöntem ile anlatmalısınız. İşinize olan tutkunuzu ve kişiliğinizi yansıtın, işletme tipinizi gösterin. Tüm bunları yapması ve içeriğinizi daha profesyonelleştirmesi için bir yazar tutun. Unutmayın, kişisel hikayenizi anlatın ve bunu tutku ile yapın.

Merak Uyandıran İçerik


Değer

Hakkımızda sayfanız sadece ziyaretçilerinize öz geçmişinizi anlatmanız için değil; vizyonunuzu, misyonunuzu ve değerinizi göstermeniz için büyük bir şanstır. Ne yapıyorsunuz? Nasıl yapıyorsunuz? Yaptığınız bu şey ziyaretçileriniz için neden önemli? Tüm bunları yani kim olduğunuzu dikkat çekici bir web tasarımı ile ziyaretçilerinize anlatın.

Hakkımızda Sayfasının Önemi


Alakalı Görsel Bileşenler

İşletmenize ve mevcut durumunuza şöyle bir bakış, ziyaretçilerinizin ilgisini o kadar da çekmeyebilir. Çalışanlarınızın fotoğraflarını koymak, ziyaretçileriniz ile aranızda kişisel bir bağ oluşmasını sağlar. Ayrıca bu sayfanın tasarımı, diğer sayfalarla uyumlu olmalıdır. Kullanacağınız bu bileşenler sizin kalitenizi gösterir. Eğer, ziyaretçileriniz gördüklerini beğenirlerse, sitenizi daha derinden incelemeye ve sitenizde aktif olmaya başlayacaklardır.

Alakalı Görsel Bileşenler


Aktif Olmaya Çağrı (Call to Action)

Sitenizin tüm sayfalarında ziyaretçilerinize aktif olma şansı verdiniz lakin hakkımızda sayfası hariç. Şimdi ise işletmenizin vizyonunu ve değerlerini ziyaretçilerinizle bağdaştırdınız. İşte tam da şimdi, yazınızın en sonundaki boyutları büyütüp ziyaretçilerinizi aktif olmaya davet etmenin tam zamanı. sosyal medya bağlantılarınız sayesinde de sizi ziyaret eden misafirlerinizi farklı mecralardaki hesaplarınıza yönlendirebilir ve böylelikle onların daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

Call to Action

Profesyonel SEO Analizi

profesyonel seo analizi

Yazımızın arasında Profesyonel SEO Analizi konusundan da kısaca bahsetmek isteriz. SEO paketleri ile birlikte hizmet sağladığımız firmaların, Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda yer almalarını sağlıyoruz.

Böylelikle firmalar daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilmekte ve bunun da sonucu olarak daha fazla gelir elde etmekteler.

Eğer, sizler de SEO paketleri ile arama motorlarında yükselmek isterseniz, SEO paketleri sayfamızdan detaylara göz atıp, bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Odaklanma ve Yönlendirme

Bir hakkımızda sayfası, sitedeki diğer tüm sayfalar gibi oldukça dikkatli bir şekilde planlanmalı ve yayınlanmalıdır. Eğer böyle olmazsa, ziyaretçilerinizin ilgisini kaybetmenize ve dolayısıyla gelecekteki satışlarınızın düşme ihtimalinin riskini alırsınız. Eksiksiz ve kusursuz bir hakkımızda sayfası için tüm bu noktaları göz önünde bulundurun ve daha sonra bu bileşenleri bir araya getirmenin en iyi yolunu bularak sayfanızı yayına alın.


Sakın ola vasat bir hakkımızda sayfası yapmayın. İşletmenizin her konuda en iyilere layık olduğunu düşünüyorsanız, bunu hakkımızda sayfası tasarımı için de kurgulamaktan asla çekinmemeli ve de unutmamalısınız. Yukarıda anlatılan beş temel adımı uygulayarak ya da kendinize göre uyarlayarak oldukça mükemmel bir sayfa hazırlayabilirsiniz. Böylelikle de, hem müşterileriniz ile hem de potansiyel müşterileriniz ile oldukça sıkı bir bağ kurma şansına sahip olursunuz.

kreatif web ajansı
kreatif web ajansı

SEO Paketleri ve Hakkımızda Sayfası

Yeni bir girişime mi imza atacaksınız? Ya da var olan markanızı internette daha bilinir bir hale getirmeyi mi amaçlıyorsunuz? İçerik danışmanlığı hizmetlerimize SEO Paketleri ile ulaşabilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz markaların hem Google`da üst sıralarda yer alması hem de markalarını dijital mecralarda kurumsal bir yapıya dönüştürebilmeleri için çalışmalar yapmaktayız. Bu yazıyı okuduğunuza göre bizleri Google`da üst sıralarda bulmuş olmalısınız. Sizin markanızın da üst sıralara gelebilmesi ve daha fazla satış yapabilmesi için hemen bugün çalışmalara başlayabiliriz.

Ayrıca, web tasarım ve web yazılım konularındaki ihtiyaçlarınız için de lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

web tasarım

2016 Hakkımızda Yazısı Güncellemesi

Sıklıkla gelen sorular sonrasında 2016 yılı için birkaç güncelleme yapmak istedik. Hazırlayacağımız içerikleri hem hakkımızda sayfalarınızda kullanabilirsiniz hem de diğer basılı (afiş, broşür, katalog vb.) içeriklerinizde de kullanabilirsiniz. Daha kapsamlı içerikler için bazı markalara 2 sayfalık hakkımızda yazılarını tavsiye etsek de genellikle 1 sayfalık içerikler çoğu firma için yeterli olmaktadır. 2 sayfalık yazılarda; rakip analizi, sektörel analizler, firmanızın internetteki görünürlüğünün incelenmesi gibi hizmetler de dahil olmaktadır. Ayrıca, firmanız için oluşturacağımız bu içerikler sitenizin arama motoru optimizasyonuna da (SEO) faydası olacağını unutmamalısınız. Böylelikle, sitenizin arama motorlarında yani ülkemizde ağırlıklı olarak Google`da üst sıralara çıkacağını belirtmek isteriz. Ayrıca, firmalar için hazırladığımız tanıtım yazıları hakkında da bilgi edinmek isterseniz, Kurumsal Firma Tanıtım Yazısı Örnekleri başlıklı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Profesyonel Destek Alın

Eğer, hakkımızda yazısı konusunda profesyonel destek almak isterseniz, bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyiniz. Markanız için neler yapabileceğimize birlikte karar verebilir ve müşterilerinize markanızı daha iyi yansıtabiliriz. Eğer, siz de markanız için 450 TL`den başlayan fiyatlarla bir kurumsal hakkımızda sayfası hazırlatmak isterseniz de size hizmet sunmaktan keyif alacağımızı bilmenizi isteriz. 1 sayfa 450 TL + KDV, 2 sayfa hazırlanan hakkımız yazıları ise 800 TL + KDV`dir. Sizin için hazırlayacağımız hakkımızda yazısı sayesinde siz de müşterilerinize kurumsallığınızı en iyi şekilde yansıtabilir ve marka değerinizi artırabilirsiniz. Bizlere iletişim sayfamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, internet sitenizi geliştirmek için birçok bilgiye ulaşmak isterseniz de Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hakkımızda sayfası yazımı yanında birbirinden değerli bilgilerin olduğu blogumuz sayesinde web sitenizi siz de daha profesyonel bir hale getirebilirsiniz.

Markanıza birlikte değer katma dileğiyle,

CREAMIVE

tarihinde Pazarlama & Reklam, Web Tasarım Dersleri kategorilerinde yazdı14 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Güncel Yorumlar

Kurumsal hakkımızda yazısı nasıl yazılır diye internette arıyordum ve bu muhteşem yazınızı buldum. Şirketimiz için kurumsal hakkımızda sayfası konusunda destek almak isteriz ki sizden alacağımız hizmet sayesinde kurumsallığımızı yansıtabileceğimize eminim.

Görüşmek üzere,
Asu


Teşekkürler, çok güzel bir paylaşım olmuş. Hakkımızda yazısı yazarken mutlaka bu örneklerden ve tavsiyelerden faydalanacağım.


Paylaştığınız bu yazı sayesinde ufkumuz gerçekten açıldı. Sizden aldığımız kurumsal hakkımızda yazısı hazırlanması hizmeti sayesinde, şu anda müşterilerimize kurumsallığımızı çok iyi yansıtabiliyoruz. Bunun satışlarımıza yansıdığını da fark ettik. Birlikte nice farklı projede çalışacağımızdan eminiz.


Hakkımızda yazısı yazımı hizmeti aldıktan sonra hem seo hem de müşteri ilişkileri konusunda sayenizde bir hayli ilerledik. İlgili ve hızlı yaklaşımınız için size gerçekten teşekkür ederiz.


Kurumsal hakkımızda sayfası için hakkımızda yazısı yazmaya çalışıyorduk ama paylaştığınız bu yazıyı gördükten sonra fikrimiz değişti. Sonrasında sizden hakkımızda yazısı hizmeti aldık ve şimdi gerçekten de bu sayfanın ne kadar fark edebileceğini gördük. İnternet sitemizin yenilenmesi sürecinde de sizden hizmet almayı düşünüyoruz. Teşekkürler.


uzman bilgileriniz sayesinde firmamızı bir tık daha yukarı götürebilicez ne mutlu bize emeginize sağlık :)


Yeni bir web site kurma aşamasındayım. Hakkımızda yazınızı okduktan sonra bu işin o kadar basit olmadığının farkına vardım üzerine düşüneceğim ve önerilierinizi uygulayabileceğim bir yöntem bulacağım. Bir ışık yaktığınız için teşekkür ederim.


web sitelerim için farklı bir hakkımızda yazısı ararken, çok başka fikirler ve bakış açısı edindim. teşekkürler

Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı