SEO Nedir SEO Nasıl Yapılır SEO Ne İşe Yarar?

SEO nedir merak mı ediyorsunuz? SEO nedir SEO nasıl yapılır ve SEO ne işe yarar konularına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SEO Nedir SEO Nasıl Yapılır SEO Ne İşe Yarar?

SEO, İngilizce Search Engine Optimization olarak bilinen Türkçe’de ise arama motoru optimizasyonu ifadesi ile yer edinen bir pazarlama terimin kısaltmasıdır. İnternet sitesi sahibi olan kişilerin ya da firmaların tamamı SEO hakkında az da olsa bir bilgiye sahip olmalıdır ve SEO Nedir? gibi soruları akıllarında sürekli olarak barındırmalıdır. Çünkü SEO konusunda başarılı olamayan siteler, arama motorlarından yeterince ziyaretçi alamazlar ve muhtemel gelirlerinden boş yere feragat etmiş olurlar. SEO nedir sorusunu sorarak bu yazımızda internet sitenizin nasıl daha fazla kişiye ulaşabileceğini sizlere anlatmaya çalışacağız.

On Page SEO Nedir?

On Page SEO, sitenizin içerisinde yapılan SEO çalışmalarına verilen isimdir. Site içi linklemeler, içerikler, url yapısı on page SEO dahilinde yapılır. Türkçe’si ise site içi SEO demektedir.

On page SEO, sitenizin arama motoru optimizasyonu çalışmaları açısından temelini oluşturmaktadır. Çünkü kurumsal SEO çalışmaları ilk önce on page SEO ile başlamaktadır. Bunun için de sitenizin yapısal olarak arama motoru optimizasyonu adına uygun bir hale getirilmesi ve ardından da Off page SEO yani site dışı SEO çalışmalarına başlanması gerekmektedir.

On Page SEO Nedir

 

Off Page SEO Nedir?

Off page SEO, site dışı SEO çalışmalarına verilen isimdir. Başka sitelerin sizin sitenize link vermeleri site dışı SEO çalışmalarını meydana getirir. Burada off page SEO için sadece link vermekten bahsedemeyiz. Sitenizin markalaşma süreci de off page SEO dahilinde olmaktadır. Örneğin, yeni açılan bir siteniz var ve henüz Google markanızın adını hafızasına kazıyamadı. İşte bu durumda öncelikli olarak Google’ın markanızdan haberdar olması gerekmektedir.

Bu nedenle de sadece link vermek yerine başka sitelerde markanızdan link vermeden de bahsedilmesi gerekmektedir. Ayrıca, on page SEO çalışmaları SEO fiyatları konusunda önemli bir etken olacaktır çünkü gerekirse yeni bir site yaptırmanız bile söz konusu olabilir. Bu durumun da farkında olmalısınız. Eğer, yeni bir site yaptırıyorsanız, sonradan birçok ekstra masraf çıkmaması adına on page arama motoru optimizasyonu konusuna önem vermeniz gerekmektedir.

 

Off Page SEO ile Markanızı Tanıtın!

CREAMIVE web tasarım ajansı ilk kurduğunda Google CREAMIVE adında hiçbir şey bilmiyordu çünkü böyle bir kelime hiçbir dilde yer almıyor. Bu nedenle de genellikle Creative mi demek istiyorsunuz tarzında bir soru soruyordu. Ancak, zaman içerisinde başka sitelerde de CREAMIVE’den bahsedilmesi ardından Google markamızı öğrenmiş oldu ve off page SEO için güzel bir başlangıç yapmış olduk. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti almayı düşünüyorsanız, on page SEO ve off page SEO sizin için çok önemli olacaktır. Kurumsal SEO danışmanlığı ve SEO fiyatları konularında merak ettiğiniz sorular olursa da bizlere ulaşmaktan lütfen çekinmeyin.

 

Web Tasarım ve SEO Çalışmaları

Web tasarım SEO kavramı hem web tasarım hem de SEO çalışmalarının aynı anda başlamasıyla kaliteli ve güçlü bir temelde yol alınmasını ifade eder. Üst kısımda belirttiğimiz üzere, internet sitesi yaptırırken sitenizin arama motoru optimizasyonu uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir çünkü sonradan sitenizi arama motoru optimizasyonu yapılmış bir hale getirmek için fazladan binlerce liralık bir bütçeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak, başlangıçta Google uyumlu bir web tasarım ve web yazılım yaptırırsanız, bu gereksiz masraflardan kaçınabilirsiniz. Ayrıca, daha kaliteli bir alt yapı ile başlangıç yapacağınız için de, Google’da ya da diğer arama motorlarında yapılan aramalarda kolay bir şekilde yükselebilirsiniz. İşte bu nedenle de yeni bir site yaptırırken web tasarım SEO kavramı sizin için çok önemli bir yere sahip olmalıdır.

 

SEO Nedir Nasıl Yapılır?

SEO nedir sorusu kadar SEO nedir nasıl yapılır sorusu da arama motorlarına bir hayli sorulmaktadır. Alacağınız yanıtlar ise size sadece kısmi bilgi vereceği için kesinlikle profesyonel ve kurumsal SEO uzmanı firmalar ile çalışmalısınız. Şimdi gelelim SEO nedir ve nasıl yapılır konusuna.

SEO Nedir Nasıl Yapılır

SEO Nedir Ne İşe Yarar?

SEO belirttiğimiz üzere arama motorlarında daha fazla ve daha iyi sıralarda yer alabilmek için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Nasıl yapılır ya da SEO nedir ne işe yarar kısmı ise internet sitenize göre değişiklikler gösterebilir. Eğer, şahsi ve hobi amaçlı bir siteniz varsa para harcamadan kulaktan dolma bilgiler ile yapmaya çalışabiliriz. Ancak, muhtemelen de kötü SEO çalışmaları yapacağınız için, sitenizin yükselmesi kadar yok olması hatta Google tarafından banlanması da söz konusu olabilecektir. Kurumsal bir firma iseniz, kurumsal hizmet sağlan firmalardan hizmet almanız en mantıklısı olacaktır. Sıradan ve bilgisiz kişilerden bu hizmeti almaya kalkışırsanız, siteniz büyük bir ihtimalle Google’dan ceza alacaktır ve verdiğiniz paralar da emekler de boşa gidecektir.

 

Arama Motorları Nedir

Arama Motorları Nedir?

Arama motorları, insanların merak ettikleri konuları özel algoritmalar eşliğinde internette bulmalarını sağlayan yazılımlardır. Arama motorları, yapılan aramalara göre sonuçları kişiselleştirebilir ve sizin tam olarak aramak istediğiniz sonuçları büyük bir başarı oranıyla bulabilir. Arama motorları, daha kaliteli sonuçlar gösterebilmek için sizin internetteki davranışlarını izleyebilir, daha önceden girdiğiniz siteleri hafızasında tutabilir ve aslında sizin tam olarak görmek istediğiniz sonuçları getirebilir. Arama motorları tam da bu başarı oranlarına göre kullanılardan olumlu yanıtlar alabilir. Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın da kaliteli sonuçlar göstermesinden dolayı bu denli popülerliğe ulaştığı söylenebilir.

Arama motorları nedir konusuna da değinerek genel olarak SEO nedir ve SEO nasıl yapılır konularında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Eğer ki SEO nedir ya da kurumsal SEO danışmanlığı hizmetleri nelerdir gibi hala aklınızda farklı sorular varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

tarihinde SEO kategorisinde yazdı4 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Kurumsal SEOKurumsal SEO
SEO FiyatlarıSEO Fiyatları
Web Tasarım SEOWeb Tasarım SEO
Güncel Yorumlar

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş teşekkürler


Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı