Kurumsal SEO

Kurumsal SEO, web tasarım ve web yazılım, SEO paketleri konularında detaylı hizmetler sağlamaktayız. CREAMIVE Kurumsal SEO ile yükselin!

Kurumsal SEO

Arama motoru optimizasyonu ya da SEO olarak kısaca adlandırdığımız terim, internet sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi için yaptıkları çalışmalara verilen addır. CREAMIVE SEO Ajansı olarak bizler de firmalara kurumsal SEO alanında hizmetler ve danışmanlık sunmaktayız. Arama motoru optimizasyonu danışmanlığı hem bireysel kişilerden hem de kurumsal firmalardan alınabilmektedir. Ancak, kurumsal SEO firmaları varken sıradan şahıslardan bu hizmeti almak çok büyük bir risktir çünkü yapılacak en küçük hatalar sitenizin Google tarafından yasaklanmasına yani banlanmasına neden olabilir. Böyle bir durum olursa da, o ana kadar verdiğimiz emekler ve harcadığınız tüm paralar kül olur gider. İşte bu nedenle de kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti almanız firmanız açısından daha sağlıklı olacaktır.

Sık Karşılaşılan Kurumsal SEO Hataları

Bu kısımda kurumsal firmaların yaptıkları kurumsal SEO hataları konularına değineceğiz. Bunlar sadece özet niteliğinde olacaktır çünkü öyle kurumsal SEO hataları ile karşılaşıyoruz ki, bunlar o hataların yanlarında çok basit kalabiliyor.

 

Özgün, Kaliteli ve Alakalı Olun

Kurumsal internet siteniz özgün ve kaliteli içeriklere sahip olmalı, bu içeriklerin de sektörünüz ile alakası olması gerekmektedir. Bir potansiyel müşteri internette sektörünüz hakkında arama yaparken rakipleriniz arasından sizi bulup da sitenize geliyorsa, o kişiye istediğini vermeniz gerekmektedir. Gelen kişi aradığını kolay bir şekilde bulmalı, içerik yönünden sitenizin doyurucu olması gerektiği gibi kolay kullanılabilir bir siteye de sahip olmanız gerekmektedir. Arama motorları üzerinden sitenize gelen kişi sitenizi beğenmez ve hemen çıkarsa, sitenizin Google’daki sıralaması düşecektir.

 

Kurumsal SEO Firmaları İle Çalışın

Firmalar bazen SEO konusunda kurumsal olmayan ya da yeterince bilgiye sahip olmayan kişilerle çalışabiliyorlar. Web tasarım, web yazılım ve SEO konusunda kurumsal ve uzman olmayan firmalar ya da kişiler internet sitenizde birçok eksik kısım bırakabilir. Bu eksiklikler de sitenizin arama motorlarında gerilere düşmesine sebep olacaktır.

 

Kurumsal SEO Firmaları İle Çalışın

CREAMIVE ise kurumsal SEO konusunda tam donanımlı hizmet sağlayan ender ajanslar arasında yer almaktadır. Firmanız için kurumsal SEO, web tasarım ve web yazılım konusunda detaylı hizmetler sağlamaktayız. Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki; kurumsal çözümler ürettiğimiz için hem müşterilerimiz hem de müşterilerimizin müşterileri (sitenizi ziyaret eden veya edecek olan kişiler) yaptığımız internet sitelerinden bir hayli memnun kalmaktalar.

 

Ucuz SEO = Google Cezaları!

Ucuz sitelerle arama motorlarında üst sıralara gelmeniz neredeyse imkansızdır. Sektörde 500 TL’ye ya da 1.500 TL’ye ucuz site yaptığını söyleyen kişiler ya da kurumsal (?!) firmalar olabiliyor. Ancak, size web yazılım ve SEO konusunda bir hayli zayıf siteler teslim edecekleri için, sitenizin Google’da ilk sayfalarda görünmesi imkansıza yakın bir ihtimal olacaktır. Hatta çoğu firmanın internet sitesi ilk 20 sayfada bile görünmeyebiliyor. Bu durumla karşılaşan ve sonradan bizden hizmet almaya başlayan birçok müşterimiz oldu. Söyledikleri şeyler de hep bunlara benzer oluyor. Biz ise, kurumsal web yazılım ve kurumsal SEO çözümlerimiz sayesinde internet sitenizin Google’da ilk sayfalarda ve hatta üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz.

Ucuz SEO Google Cezaları

Kurumsal SEO = Güncellik

Bir internet sitesi yaptırdınız ancak sonrasında o site atıl mı kaldı? Hiçbir içerik ya da haber paylaşmadan sadece kurumsal SEO hizmeti mi almak istiyorsunuz? Kesinlikle hata ediyorsunuz çünkü kurumsal SEO ile desteklenen siteler güncel olmalıdır. Sektörünüzle ya da firmanızla alakalı son gelişmeler sitenizin haberler veya duyurular kısmında paylaşmalısınız. Böylelikle, Google sizin sitenizin güncel olduğunu anlar ve ona göre sitenizi değerlendirir. Unutmayın, Google ve diğer arama motorları aktif ve güncel siteleri sever ve onları öne çıkartmak adına üst sıralarda listeler. Özet olarak, üst sıralara gelebilmek için sitenizin güncel olması gerekmektedir.

 

SEO İçin SPAM Yapmayın

Sektörünüzle alakalı olan birçok alan adını (domain) satın alıp, bu alan adlarını sitenize yönlendirmeyin. Bunun size sadece maddi açıdan zararı olmaz, SEO açısından da zararı olabilir. Bazı müşterilerimiz bizle çalışmadan önce birçok alan adını kaydetmiş olabiliyor. Hatta bu alan adlarını sağda solda paylaşıp, sonra sitelerine yönlendirmiş de olabiliyorlar. Ancak, Google her şeyin farkında olduğu için aslında sizin SPAM yapmaya çalıştığınızı fark ediyor ve sitenizi cezalandırabiliyor. Siz siz olun sakın böyle bir şey yapmayın. Bu tarzda çalışmaları biz yaptığımızda kurumsal SEO ile uyumlu bir halde yapabiliyoruz fakat profesyonel olmayan kişiler bu çalışmaları yaptığında sonuç çoğu zaman Google’un sitenizi cezalandırması oluyor.

 

İllegal Kurumsal SEO Olmaz, Olamaz!

Eğer sitenize bir defa illegal SEO yöntemlerimi ile çalışma yapılırsa, artık siteniz mimlenmiştir. Google sitenize şüpheyle yaklaşır ve sonrasında ilk hatanızda sitenizi tamamen Google aramalarından kaldırabilir. Bu nedenle de, illegal yöntemlerle sizi kısa sürede sektörünüzde ilk sıraya getireceğini söyleyen kişilere itibar etmeyiniz. Çünkü kurumsal SEO çalışmalarında illegal yöntemler kesinlikle kullanılmaz. En azından firma olarak biz kesinlikle illegal seo yöntemleri kullanmaktan kesinlikle sakınıyoruz.

 

SEO Liderlik Getirir

Arama motoru optimizasyonu yani SEO sitenizin ve markanızın sektörünüzde lider olmasını sağlayabilir. Bu nedenle de sitenizde bilgilendirici olun. Firmanız hakkında ve sektörünüzdeki uzmanlığınız konusunda sitenizi ziyaret eden kişileri bilgilendirin. Örneğin, makine sektöründe misiniz? Makineler hakkında ziyaretçilerinizi bilgilendirin. Gerekirse blog ve makale yazın ki sitenizi ziyaret eden kişiler sizin sektörünüzde ne kadar bilgiye sahip olduğunu görebilsinler. Çoğu internet sitesi ve firma kurumsal SEO çalışması yaptırmak ister ancak hep bu noktayı gözden kaçırırlar.

SEO Liderlik Getirir

Bizim internet sitemizi ve blog kısmımızı incelediniz mi? Her hafta birden çok uzmanlık gerektiren alanda özellikle de SEO, web tasarım, web yazılım ve pazarlama konularında bilgilendirici makaleler hazırlıyoruz. Böylelikle, bildiklerimizi ziyaretçilerimizle paylaştığımız gibi uzmanlığımızı da ziyaretçilerimize göstermekten dolayı mutluluk duyuyoruz.

 

Kurumsal SEO Fiyatları

Üst kısımda 7 başlıkta kurumsal SEO adına yapılan hataları listelemeye çalıştık. Sonraki zamanlarda bu listeyi pek tabii olarak güncelleyebiliriz. Bu listeyi uzatmak da mümkündür ancak şimdilik bu kadarını bilmeniz sizin için yeterli olacaktır.

 

Kurumsal SEO Fiyatı

Kurumsal SEO fiyatları firmanızın bulunduğu sektörün rekabet yapısına, internet sitenizin (bizim yaptığımız internet siteleri SEO uyumlu olmaktadır ve web yazılım alt yapısı yönünden sektörün en iyileri arasında yer almaktadır) teknolojik alandaki mevcudiyetine yani kötü web yazılım mı yoksa kurumsal web yazılım çözümleri mi kullanılmış, anahtar kelime miktarınıza göre değişebilmektedir. Ancak, hazır kurumsal SEO paketleri ile siz de kendinize uygun bütçeye göre seçim yapabilirsiniz. CREAMIVE Web Ajansı olarak sunduğumuz paketler 700 TL’den başlamaktadır ve bütçenize göre bu rakam artabilmektedir.

Eğer aklınıza arama motoru optimizasyonu ya da genel olarak internet siteniz konusunda sorular takılırsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Sizin internet sitenizin de kurumsal SEO uyumlu bir yapıya kavuşmasını ve internet siteniz aracılığıyla çok daha fazla gelir elde etmenizi sağlamak isteriz. Bu konuda sizler için yapabileceklerimizi görüşmek için bizlere ister e-posta isterseniz de telefon numaralarımız ile ulaşabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle,
CREAMIVE Web Ajansı

tarihinde SEO kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
SEO FiyatlarıSEO Fiyatları
Web Tasarım SEOWeb Tasarım SEO
Kurumsal SEO DanışmanlığıKurumsal SEO Danışmanlığı
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı