SEO Uzmanı

SEO Uzmanı - Profesyonel SEO uzmanları ne iş yapar? Kurumsal SEO uzmanı nedir? En iyi SEO uzmanı ve İstanbul SEO uzmanı bilgileri bu yazıda

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı, seo hizmetlerini ya da arama motoru çalışmalarını kusursuz bir şekilde yapması düşünülen kişilere verilen isimdir. Birbirinden farklı özellikler ve algoritmalarla çalışan arama motorları için yapılan çalışmaların tamamı da uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer, SEO çalışmaları bir SEO uzmanı tarafından değil de arama motoru optimizasyonu konusunda çok fazla bilgiye sahip olmayan sıradan bir kişi tarafından yapılırsa, bu sitenize faydadan çok zarar getirecektir. Çünkü, Google başta olmak üzere neredeyse tüm arama motorları sürekli olarak algoritmalarını geliştirmekte ve bunun sonucunda da doğal yani hile içermeyen çalışmalara önem vermektedir. Uzman olmayan bir SEO çalışanıysa hemen basit yollara başvuracaktır çünkü bir anda hızlı bir şekilde siteniz yükselirse onu takdir edersiniz. Peki sonuç? Bu çalışmaların sonucunda siteniz artık asla Google ve diğer arama motorlarında görünmeyebilir. Yani banlanabilirsiniz!

Sahte SEO Uzmanı Sitenize Zarar Verir!

Evet, SEO konusunda da sahte (!) uzmanlar ortaya çıkmıştır. SEO uzmanı olduğunu iddia kişiler internet sitenize faydadan çok zarar getirirler. Buna emin olabilirsiniz çünkü şu ana kadar birçok müşterimiz eskinden çalıştıkları kişiler hakkında bu yorumları yapmaktadır. Yani, gerçek ve acı tecrübeler!

 

Yanlış Tedavi Öldürür

Yanlış Tedavi Öldürür!

Nasıl bir doktor yanlış tedavi uyguladığında hastayı kaybetme yani ölümlü bir olay ile karşılaşma ihtimali varsa, SEO uzmanı olmayan birisinin de arama motoru optimizasyonu konusunda atacağı yanlış adımlar, sitenizin ölmesi yani arama motorlarından silinmesi ile sonuçlanabilir. Burada ölümden kastımız ise, sitenizin arama motorlarından banlanması yani artık hiçbir şekilde arama motorlarında yapılan aramalarda görüntülenmemesi anlamındadır. Bu da sitenize yani işletmenize telafisi mümkün olmayacak şekillerde geri dönecektir. Örneğin, günde 10 kez çalan telefonunuz artık hiç çalmayacak. Bunun sonucunda müşteri sayınız azalacağı için şirketinizin zarara doğru sürüklenmesi söz konusu olacaktır. Böyle bir hadise ile karşılaşmayı ister misiniz? Elbette ki cevabınız hayır olacaktır.

 

SEO Uzmanı Neler Yapar

SEO Uzmanı Neler Yapar?

Arama motoru optimizasyonu konusunda uzman kişiler site analizi, sektörünüzün ve markanızın analizi, profesyonel makale yazımı, tanıtım yazısı alımı, backlink temini gibi işlemleri yaparlar. Bunların sonucundaysa, elde edilen başarıları raporlayarak şirketinize sunarlar. Bu süreci planlı ve programlı bir şekilde yaptıkları için de Google yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarını gayet doğal görür çünkü plansız yapılan çalışmalar sitenize bir hayli zarar verecektir. Ayrıca, site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon konuları da bu başlıkta incelenebilir.

Fakat, her seo uzmanı için bu pozitif özellikler geçerli olmayabilir. Öyle ki, yüzlerce bu sıfata sahip olduğunu iddia eden kişi arasından doğru olanı seçmek sizin için neredeyse imkansız olacaktır.

 

SEO Ajansı mı SEO Uzmanı mı?

Bir SEO ajansı ile mi çalışmak iyidir yoksa bu konuda uzman olan bir kişiyle mi? Evet, bu soruyu da kendi kendinize soruyor olabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarını planlı çalışan bir ekibin yapması her zaman daha sağlıklıdır. Çünkü, siteniz ve sektörünüzle alakalı birçok araştırma yapılması gerekir. Bu araştırmaların analizi, yapılan çalışmaların takibi ve aklınıza gelemeyecek kadar yoğun işlemler topluluğu söz konusudur. SEO uzmanı bu süreçlerin tamamını muhtemelen tek başına yapamayacaktır. Bu nedenle de bir ajans ile çalışmak her zaman daha efektif bir çözüm olacaktır çünkü birden fazla uzman sizin siteniz için çalışmalar yapar ve bu da sizin sitenize gerçek manada iyi bir şekilde geri dönüş sağlar.

 

Neden SEO Ajansı Tercih Edilmeli

SEO Ajansı’nın Farkları

SEO Ajansı

– Kurumsal SEO ajansı birden fazla uzmana sahip olduğu için, internet siteniz için çok daha detaylı stratejiler belirlenir.

– Birçok SEO uzmanı olan ajanslarda yüksek tecrübeli ve bilgi dağarcığı geniş bir ekip vardır. Alacağınız hizmetin kalitesi çok yüksek olacaktır.

– Yapılacak olan çalışmalara göre SEO fiyatları ya da bütçe 700 ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

– Tanıtım yazısı, backlink alımı, makale yazımı vb. masrafları ajansınız karşıladığı için size ek bir maliyet çıkmaz. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti aldığınızda aylık sabit bir ücret ödersiniz.

– Arama motorlarından banlanma gibi bir durum söz konusu olmaz. SEO firması ya da SEO uzmanı sorumluluk sahibidir.

SEO uzmanları çok sayıda ücretli program kullanabilecek bütçeye sahip olabilirler. Ayrıca, bazı ajanslar kendilerine özel yazılımlarını üretirler. Örneğin, arama motoru optimizasyonu konusunda sadece ajansımız için kullandığımız birçok özel yazılım / program üretmiş durumdayız. Böyle bir durumda bireysel olarak SEO uzmanı çalışması yapan kişilerin sadece binlerce lira bu yazılımlara ödeme yapma gücü olmayabilir.

 

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Bu kısımdaysa SEO uzmanı ne iş yapar ve kurumsal SEO firmaları karşısında SEO uzmanı ne gibi dezavantajlara sahiptir konusuna değineceğiz.

– Sadece bir kişinin fikirleriyle stratejiniz belirlenir.

– Uzmanlık alanı yeterli olmayabilir ya da eksik kaldığı konular olabilir. Bu konuları telafi edebilmeniz pek mümkün olmayacaktır.

– Maaş ve genel masrafları 3.500 ile 6.000 TL arasında olabilmektedir.

– Tanıtım yazısı, backlink alımı, makale yazımı gibi masrafları da şirketiniz karşılamak zorundadır.

– Yapılacak olan hataların sorumluluğunu tam olarak yüklenemez ve şirketiniz zarara uğrayabilir.

– Kısıtlı sayıda ücretsiz yazılım / program kullanabilirler. Kullanacakları her ücretli program size ek maliyet olarak yansır. Kendilerine özel yazılım üretemezler.

 

SEO Uzmanı Nedir?

SEO uzmanı, arama motoru optimizasyonu konusunda en az 5 yıllık tecrübeye sahip kişilere denir. SEO uzmanları kullanıcı davranışlarını takip eder ve internet sitelerini kullanıcı odaklı bir hale getirir. Ayrıca, ilgilendiği internet sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için gerekli site içi ve site dışı optimizasyonları yapar.

 

Kurumsal SEO Uzmanı

Kurumsal SEO uzmanları, genellikle kurumsal firmalara SEO hizmeti veren kişilerdir. Ayrıca, kurumsal firmalarda çalışan uzmanlara da bu isim verilebilmektedir.

 

En İyi SEO Uzmanı

En iyi SEO uzmanı şeklinde bir ifade çoğu zaman gerçekçi olmamaktadır çünkü SEO uzmanları genellikle farklı sektörlerde çalıştıkları için birbirleri arasında kıyaslama yapabilmek pek mümkün değildir. Ancak, en iyi SEO uzmanı için şunu söyleyebiliriz ki iyi SEO uzmanları genellikle çalıştıkları sitelerin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını ve kullanıcı deneyiminin artmasını sağlarlar.

 

İstanbul SEO Uzmanı

Teknoloji alanında neredeyse tüm başlıklarda İstanbul en önde gelmektedir. Arama motorlarında İstanbul SEO uzmanı şeklinde yapılan aramaların da en büyük nedeni bu olmaktadır. Çünkü arama motoru hizmeti almak isteyen şirketler genellikle şehir + almak istenilen hizmet şeklinde arama yaparlar. Burada alınmak istenilen hizmet her ne kadar SEO uzmanı olmasa da İstanbul başa eklenilerek aramalar yapılmaktadır. Bunun nedeni de, arama motoru optimizasyonu uzmanı arayan şirketler eğer İstanbul merkezli çalışıyorlarsa, hizmet almak istedikleri uzmanların da İstanbul içerisinde olmasını istiyorlar.

 

Google’da Hemen Şimdi Yükselmeye Başlayın!

Üst kısımlarda aslında SEO konusunda neler yapabileceğimizi size aktarmaya gayret gösterdik. Eğer siz de gerçekten profesyonel seo hizmeti almak isterseniz, bizlerle her an iletişime geçebilirsiniz. Çünkü CREAMIVE Web tasarım SEO Ajansı olarak biz sadece kurumsal seo çalışmaları yapmaktayız ve bu yüzden de profesyonellik bizim için çok önemlidir. Lütfen aklınızda olan soruları bize sormaktan çekinmeyiniz. Web sitenizi Google’da en üst sıralara getirme ve görüşme dileğiyle.

tarihinde SEO kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Kurumsal SEOKurumsal SEO
SEO FiyatlarıSEO Fiyatları
Web Tasarım SEOWeb Tasarım SEO
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı