Logo Tasarım

Logo tasarım konusunda merak ettiklerinize logo tasarım programı, ücretsiz logo tasarım ve logo tasarım örnekleri ile yanıtlar verdik.

Logo Tasarım

Eğer markanızın bilinirliğini ve kurumsallığını artırmak istiyorsanız logo tasarım konusunda çalışmalar yaptırmalısınız. Bunun nedeni ise, müşterilerinizin sizinle temas ettiğinde ilk olarak logonuza dikkat edecek olmasıdır. Diyelim ki bir toplantıda kartvizitinizi müşteri adayınıza takdim ettiniz. Sizce karşınızdaki kişi ya da kişiler kartvizitte ilk önce hangi alana bakacaklar dersiniz? Evet, doğru bildiniz ilk önce şirket logosu öne çıkacaktır. İşte tam da bu noktada karşınızdakiler sizin ilk puanınızı vereceklerdir ve eğer logo tasarım için pek fazla emek sarf edilmediyse, tebrikler (!) müşteriniz ellerinizden uçup gidecek. Çünkü sonrasında sizin isminize ve bilgilerinize sadece laf olsun diye bakarlar ve akıllarında tasarım konusunda zayıf bir firma olarak kalırsınız. Bu handikapı da kolay kolay artıya çeviremezsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için şimdiden logo tasarım hakkında fikirler üretmeye başlamalı ya da kreatif ajanslarla iletişime geçmelisiniz.

Logo Tasarım Programı

Tasarım konusunda ilgiliyseniz ya da bu alanda çalışıyorsanız, bu yazımızda potansiyel müşterilerimize özel bilgilerin yanı sıra sizlere de farklı fikirler getirecek bilgiler sunacağız. Bu nedenle de logo tasarım programı arıyorsanız, sizin de ilginizi çekebilecek bir yazıyı okuyorsunuz demektir. Sonuçta logo tasarım tüm dijital kreatif çalışmalar gibi bizim işimiz ancak sektörün gelişmesi ve daha kaliteli işler çıkabilmesi için rakiplerimizin de belli standartlara gelebilmesini istiyoruz. Çünkü öyle kötü logolar görüyoruz ki, bazen biz bile utanıyoruz.

Öyle ki, bazı logoları hazır elementler ve programlar kullanarak yapabiliyorlar ya da aslında uzmanlığı logo tasarım olmayan kişiler tarafından bu çalışmalar yapılmış oluyor. Bu kişileri zaten kaale almıyoruz ve önemsenmemeleri gerektiğini de belirtiyoruz. Ancak, kreatif işler yaptığını iddia eden kişilere ya da ajanslara karşı biraz daha temkinli yaklaşıyoruz çünkü birçoğu belirttiğimiz üzere yaratıcılıktan yoksun, Paint yapımı denilebilecek kadar kötü logolar tasarlıyorlar. Logo tasarım programı arıyorsanız bu kesinlikle Paint olmamalı. Her bilgisayarda Microsoft’un varsayılan programı olarak geldiğinden dolayı Paint’i tanıtmaya gerek olmadığını düşünüyoruz.

 

Adobe Photoshop Logo Tasarım Programı

Adobe Photoshop, logo tasarım programları arasında en fazla kullanılandır programdır diyebiliriz. Genellikle tasarım işleri ile uğraşan çoğu kişinin kullandığı bu programın ömür boyu lisansı yaklaşık 1.200 TL’dir. Ancak, bulut sistemlerinin yaygınlaşması sonrasında Adobe farklı bir yapıyla aylık olarak da bu programlara sahip olunabilmesini mümkün kılıyor. Adobe Photoshop CC ve Lightroom CC’nin de bulunduğu Creative Cloud’un aylık fiyatı 17 TL’den başlıyor. Tüm Adobe programlarını kullanabileceğiniz farklı bir paket ise aylık 35 TL. Eğer sadece belli zamanlarda kullanmayı planlıyorsanız, ömür boyu lisansa göre bu daha güzel bir alternatif olacaktır.

 

Adobe Illustrator Logo Tasarım Programı

Illustrator da logo tasarım için Photoshop kadar çok tercih edilen bir program. Ücret bakımından bu iki program da aynı detaylara sahiptir. Ücretsiz logo tasarım programı arıyorsanız, bu programların ücretsiz deneme sürümlerini indirmek mümkün. 1 ay ücretsiz olarak programları indirdikten ve denedikten sonra isterseniz ücretli lisanslarını alabilirsiniz. Google’da logo tasarım programı indir Türkçe gibi aramalar yapıyorsanız çok büyük ihtimalle bu programlara ulaşacaksınız. Çünkü logo tasarım programı indirmek için çok da fazla kaliteli alternatiflere ulaşamazsınız.

 

Online Logo Tasarım

Online Logo Tasarım

Ücretsiz online logo tasarım programı arıyorsanız, işiniz biraz zor diyebiliriz çünkü işinize yarayabilecek pek fazla ücretsiz site bulamayacaksınız. Bulsanız da, watermark denilen ibareleri hazırladığınız logo üzerinde kendi markalarını koyacaklardır. Birkaç alternatifi sizler için inceledik ve sonuçları da sizlerle paylaşıyoruz.

 

Ücretli Online Logo Tasarım

Graphic Springs adlı sitede hazırladığımız logo tasarımı şu şekilde oldu. Sizce bunu kullanmalı mıyız? Bizim yanıtımız kesinlikle hayır olsa da, aşırı kötü de olmadı sanki :) Ancak, burada kendinize özel bir grafik tasarlamak için 49.99 $ ödemek zorundasınız.

 

Ücretsiz Logo Tasarım

Ücretsiz Logo Tasarım

Bir de Logo Garden ismindeki siteden deneme yaptık. Oradaki sonucu da ekran alıntısı olarak bir altta sizlerle paylaştık. Bu site ücretsiz logo tasarım programı olarak kullanıldığını söylüyor ancak tasarımı indirebilmeniz için mail adresiniz ile üye olmanız gerekiyor. Biz SPAM maillere boğulmak istemediğimiz için o aşamaya kadar gelebildik :)

 

Logo Tasarım Örnekleri

Yazımızın sonuna doğru yaklaşmışken bu konuda güzel işler çıkarmış markaları logo tasarım örnekleri başlığı altında sizlerle paylaşmak istedik. Genellikle web tasarım konusunda benzer içerikler paylaşsak da bu sefer markalaşma sürecine ışık tutacağız. Bu firmaların logoları ile siz de fikir sahibi olabilir, nasıl bir logoya sahip olmak istediğinize karar verebilirsiniz. Gelin birlikte incelemeye başlayalım.

Ed’s Electric
Handmade Pictures
James Forbes Plumbing
LocKey
Pencil Logo
upside down productions
Wine Searcher
Wine Kingdom Logosu
Backspace Logo

 

Flat Logo Tasarım Örnekleri

Şimdi ise Flat logo örnekleri ile temiz, sade ve şık logolar nasıl olmalı konusuna değineceğiz. Bu logolar her ne kadar basit yapılabilir fikrini zihinlerde uyandırsa da, içlerindeki ufak tefek detaylar ne denli kaliteli olduklarını da ortaya koyuyor.

Angry File Logo
ARK Design Flat Logo
Aubut Fils Flat Logo
Baba Kucko Logo
Bit Labs Logosu
Bull Ninja Logo Tasarım
Cell World Logo
Cloud Castle
Comfort Station Logosu
Eluvphants Logo
Gutten Bier Logosu
Impala Flat Logo
Mama Mafia Flat Logo
Republic Logo Tasarımı
Thunder Mountain Coffee Flat Logo

 

Eğer, siz de kaliteli ve kurumsal logo tasarım çalışması yaptırmayı düşünüyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aklınızda sorular olması halinde lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı