Renklerin Web Sitelerindeki ve Ürünlerdeki Etkisi

Renkler web tasarım çalışmalarında çok önemlidir ve satışlarınızı da etkiler. Web tasarımda etkili renkleri öğrenerek etkinizi artırın.

Renklerin Web Sitelerindeki ve Ürünlerdeki Etkisi

Bir kullanıcının bir web sitesini sıklıkla ziyaret etmesinde birçok etken rol oynar. Özellikle e-ticaret sektörünün revaçta olduğu şu dönemde, tüketicilerin online alışveriş için tercihlerini etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Bir kişinin herhangi bir ürüne yönelmesinin fiyat, ihtiyaç, kullanılabilirliği gibi birçok nedeni vardır. Ama bir neden daha vardır ki tüketiciyi etkilemeyi başaran mükemmel etkenlerin başında gelir. Tüketiciyi etkileyen görsel sunum öğelerinden biri olan renklerdir bu etken.

Web Tasarım ve Görsel Sunum

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte görsel sunumun ve doğal olarak renklerin hayatımızdaki yeri oldukça artış gösterdi. Teknolojinin bu denli gelişmemiş olduğu dönemlerde kelimeler ve yüz ifadeleri etkili olsa da artık günümüzde bunların yerine renklerin etkisi baş göstermektedir. Bu anlamda web tasarımının önemi oldukça büyüktür. Web tasarım ne kadar etkileyici ise görsel sunum da o denli etkileyici olacaktır.

 

Web Tasarım Satışları Etkiler

Web tasarımında kullanılan renklerin ürünü satın alma konusundaki başarısı bilinmektedir. Bu renkler aynı zamanda ürünün markasına yönelik algı oluşumunda da etkilidir. Bu nedenle profesyonel bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız, bu hususa dikkat çekmenizi öneririz. Renkler, insanın iç dünyasını etkileyerek karar verme konusunda rol oynarlar. Bu nedenle de, müşterilerinizin ya da potansiyel müşterilerinizin etkilenebileceği web tasarım çalışmaları yapmanız veya yaptırmanız gelirlerinize doğrudan yansıyacaktır.

 

Ürünlerde ve Markalarda Tercih Edilen Renklerin Anlamları

Tüketiciyi markaya bir adım daha yaklaştıran ya da uzaklaştıran ve birçok anlamı barındıran renklerin ne anlama geldiğini ise görsel galerimizde detayları ile birlikte sıraladık. Görsele tıklayarak renklerin anlamlarına ve ifadelerine göz atabilirsiniz.

Web Tasarım / Sosyal Medya Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel galeriye gitmek için: Web Tasarım Sarı Renk.

Araştırmalar sonucunda bu rengin neşeyi, duygusallığı ve aynı zamanda geçiciliği ifade ettiği belirlenmiştir. Bu anlamı nedeniyle günümüzde ürün, marka ve bunlarla ilgili web tasarım çalışmalarında çok fazla tercih edilen bir renk değildir.

Web Tasarım Sarı Renk

tarihinde E-Ticaret, Web Tasarım Dersleri kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı