Web Tasarımda Haritaların Akıllıca Kullanımı

Web tasarım çalışmalarında Google Maps ya da diğer haritaları kullanmak istiyor musunuz? Haritaların web tasarım çalışmalarında kullanım örnekleri.

Web Tasarımda Haritaların Akıllıca Kullanımı

Web site tasarımında iş haritaların kullanımına geldiğinde, sıradan iletişim sayfalarının Google Maps (Google Haritalar) ile kullanımı yazılı olmayan kuralların başında geliyor. Otelinizin, ajansınızın, mağazanızın ya da şirketinizin konumunu da böylelikle basit bir şekilde gösteriyorsunuz.

Bu konu üzerinde biraz düşünmeye başlarsanız ve kreatif yönleriniz de varsa, ortaya mükemmel sonuçlar çıkabilir. Ancak, buradaki olay kesinlikle sıradan olmamakla başlıyor. Belirtmek de gerekir ki, akılda kalıcı lokasyon çalışmaları markaların ve firmaların dikkat çekmesini etkileyebilecek unsurlardandır. Ayrıca, eğer ki fiziksel bir mağazanız varsa, bu durum sizin için daha da avantajlı bir hale gelebilir. Hoş bir detayla onları mağazanıza davet edebilir ve belki de akıllarını çelerek müşteriniz olmasını sağlayabilirsiniz.

Dijital dünyada var olan firmalar için ise kreatiflik çok ince dokunuşlarla sağlanabilir çünkü müşterileriniz ya da potansiyel müşterileriniz sizin mağazanıza veya ofisinize sürekli gelmeyeceklerdir. Sadece onlara nerede olduğunuzu belirtmeniz yeterli olabilir.

Uluslararası bir şirketin web tasarım çalışmasını yapıyorsanız, süper! Yaratıcı fikirlerinizi bu durumlarda çok daha rahat ve çok fazla alternatifle sunabilirsiniz çünkü mükemmel bir dünyaya sahibiz. Bu güzel dünyayı haritada göstermek ise çok ama çok keyifli olabiliyor. Benzeri sonuçları yazımızın devamında örneklerle beraber işleyeceğiz.

 

Web Tasarımda Harita Örnekleri

Yazımızın galeri kısmında, birbirinden farklı markaların yapmış olduğu kreatif harita tasarımları çalışmalarını bulabilirsiniz. Hangi markaların çalışmalarını mı yayınladık? Rolex, Give Holland a Break, Explorez, Ferias para Curtir, Lotr Project, Dangerous Roads, Galapagos, TFI World Map… Ayrıca, kendi iletişim sayfamız ve müşterilerimizden olan İdavilla Butik Bungalow Otel için hazırlanan iletişim sayfası da bu örnekler arasında yer alıyor.

 

CREAMIVE Web Tasarım`da Google Harita

Öncelikle CREAMIVE iletişim sayfası tasarımı ile başlayalım. Üst kısımda acelesi olan ve hemen bir şekilde (e-posta, açık adres, telefon) iletişime geçmek isteyen kişiler için metinsel bir alan oluşturduk. Bir alt kısımdaysa, bu sayfayı gören kişilere merhaba demek maksadıyla bir kahve molasına ne dersiniz alt metniyle seslendik. Nasıl ulaşabileceklerine dair de kısa kısa birkaç not ekledik. Araba, uçak, metro… Muhtemelen sizin uçakla nasıl ulaşabilirsiniz başlığına ihtiyacınız olmayabilir çünkü hava alanı gerçekten de yanı başımızda ve bu çok nadir olabilecek durumlardandır diye tahmin ediyoruz :) Bu nedenle de bu bilgiyi eklemek istedik.

Evet, ilk açıklamamızı da yaptığımıza göre diğer iletişim sayfası tasarımlarına da göz atma zamanı geldi diye düşünüyoruz. Galerimize yani görsele ya da başlığa tıklayarak diğer iletişim sayfalarını da incelemeye başlayabilirsiniz.

Web Tasarım / Sosyal Medya Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel galeriye gitmek için: Rolex Awards 2014.

Ana sayfada ince çizgilerle bağlantılı bir harita oluşturulmuş. Farklı bir tarza sahip olan haritada, vizyonerler hakkında bilgiler ve ülkeleri yer alıyor. Marka atmosferiyle de ince bir eşleşme söz konusu oluyor.

Rolex Awards 2014

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı