Blog Yazılarıyla Okurların İlgisini Çekmenin Yolları

Blogunuzda yapacağınız paylaşımların daha büyük bir kitle tarafından ilgi görmesini istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey, diğer bloglarda daha önce paylaşılmış konulardan kaçınmanız olacaktır. Takipçilerinizin daha önce okumuş olduğu bir yazıyı sizin sitenizde tekrar görmesi sitenizin takipçi üzerindeki etkisini düşürecektir. Bu sebeple daha önce ele alınmamış konular özgün ve kendinize has üslubunuzla dile getirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde yazmış olacağınız blog yazılarının okurlarınız açısından etkisi daha büyük olacaktır.

Blog Yazılarınızda İnsanların Sorunlarına Dair Çözümlerinizi Dile Getirin

İnternet kullanıcılarının büyük bölümü günlük hayatta yaşadıkları sorunlara çözüm aramak için interneti kullanmaktadır. Bu kitleden faydalanabilmek için de, blogunuzda güncel sorunlar hakkında bilgilendirici blog yazıları paylaşmanız gerekmektedir. Bu sayede arama motorlarından alacağınız ziyaretçi sayısı artış gösterecek, aynı zamanda da blog yazılarınız ile okurların ilgisini çekmeyi başarabileceksiniz.

 

Çözüme Odaklanın

Çözümlerinizi okurlarınıza açık ve net bir şekilde anlatarak anlaşılabilir bir blog yazısı yazmanız gerekmektedir. Bu sayede okurların yazınızı okumaya başladığında anlatmak istediklerini kolayca anlayacak ve aradığı cevaplara sizin yazınız sayesinde ulaşacaktır. Okurlara istedikleri cevapları verirken onlara uzun ve sıkıcı paragraflarla değil de başlıklar ve maddeler halinde yazılar yazmalısınız. Bu şekilde yaptığınızda yazınızı okumak için blogunuza giren okur okumak istediği yeri kolaylıkla bulur ve yazınız bu şekilde ilgi çekici hale gelmiş olur.

 

Blog Yazılarınızı Paylaştığınız Sayfanın Ferah ve Sade Olmasına Dikkat Edin

Blog Yazılarınızı Paylaştığınız Sayfanın Ferah ve Sade Olmasına Dikkat Edin

Okurların birçoğu girdikleri sitelerde ilk olarak sayfa düzenine bakmaktadır. Yazının her ne kadar açıklayıcı olursa olsun sayfa düzeniniz çok boğucu ve reklamlarla doluysa okur direkt olarak sitenizden çıkacaktır. Bu sebeple reklam yerleşiminize dikkat ederek okurların yazınızı okurken asla rahatsız olmayacağı şekilde ayarlamalısınız. Bu sayede blogunuza giren okurlar yazmış olduğunuz yazıları sıkılmadan okuyabilir ve yazılarınızı daha büyük bir kitleye ulaştırmış olursunuz. Öyle ki, reklamları kötü yerleştirmezseniz, o reklamlara insanlar size destek olmak için bile tıklayabilirler. Çünkü, site kullanıcıyı rahatsız etmekten kaçınmaktadır ve ziyaretçi de bu durumu ödüllendirmek isteyebilir.

Sitelerde reklam yayınlamak risklidir. Özellikle okurlarınızı zorla bir sayfaya yönlendiren reklam türlerini sitenizde barındırırsanız, asla yazılarınızı büyük kitlelerin okumasını başaramazsınız. Bu sebeple sitenize giren okurları sürekli olarak memnun etmek adına çalışmalarda bulunmalı ferah, sade ve kullanışlı tasarımları sitenizde bulundurmalısınız. Ancak, geçiminizi sağlamak ya da sitenizi aktif tutabilmek için reklamlara da ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu pek tabii normaldir, fakat bunu kullanıcılarınız ile aranızda bir empati kurduktan sonra yaparsanız size geri dönüşü çok daha güçlü ve faydalı olacaktır.

tarihinde Pazarlama & Reklam, Genel kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Kurumsallaşma Nedir?Kurumsallaşma Nedir?
Mükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli AraçlarMükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli Araçlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı