Google Adwords Kullanarak Yükselmek

Google Adwords Kullanarak Yükselmek - Google Adwords Tavsiyeleri ile siz de Google`da daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Tavsiyeler bu yazımızda.

Google Adwords Kullanarak Yükselmek

Tarih 23 Ekim 2000’i gösterirken, dünyaca ünlü arama motoru Google, Adwords adı verilen bir reklam programını dünyaya sundu. Bu pazarlama tekniği, zamanla yaygınlaşacak, Google’ın en büyük reklam kaynaklarından biri olacaktır. Zira Google Adwords, piyasada var olmayan bir sistemi entegre etmeyi başarıyor. Büyük firmalardan, orta ölçekli firmalara oldukça geniş bir yelpaze adını duyurabilmek adına Google Adwords reklam seçeneğini etkin olarak kullanmaktadır. Ancak oldukça değişik ve geniş parametrelere sahip Google Adwords vasıtası ile reklam politikasını etkin kullanabilmek için bir sosyal medya ajansı ya da web ajansı ile çalışmanız markanızın daha verimli sonuçlar elde etmesi için şart görünüyor.

Google Adwords Farklıdır

Google Adwords Farklıdır

Günümüze kadar gelen süreçte, basılı broşürler ve TV üzerinden gösterim yapılan reklamlar firmaların en çok tercih ettiği reklam türleriydi. Google’ın sunduğu Adwords oluşumu sayesinde birçok farkı yakalayabilirsiniz. En basit örneği ile Google Adwords sizlere ulaştığınız hedef kitlesini göstermeyi başarmaktadır. Kaç kişiye ulaşılacağı, kaç kişinin olumlu bir geri yanıt verebileceği konusunda detaylı bir analiz raporunu sunar. Bu sayede aslında piyasada var olan birçok reklam seçeneğinden daha verimli ve realist bir porte çizer.

 

Google Adwords Kazançlıdır

Google Adwords Kazançlıdır

Google Adwords diğer reklam seçeneklerine benzemez. Sosyal medya ajansı vasıtası ile profesyonel koşullar göz ardı edilmeksizin yapılan reklam çalışmaları yüksek bir tasarruf önlemi niteliğindedir. Zaten Google firmasının da tıklama başı ödeme prensibi ile çalışması çok büyük bir kazançtı. Bu durumu daha net anlayabilmeniz adına şöyle bir örnek verelim. Bir reklamın, hedefinizde olmayan bir kitleye gereksiz ücretler karşılığında gösterilmesi mi avantajlıdır? Yoksa direkt hedef kitlenin tıklamalarına gereken ödemenin yapılması mı daha mantıklı olacaktır? Seçeneğiniz tabii ki de sadece hedefinizde olan kişilere reklamınızın sunulmasıdır. İşte Google Adwords bu durumda karşımıza kurtarıcı olarak çıkar.

 

Google Adwords Etkisi

SEO’dan Daha Hızlı Etki Gösterir

SEO kavramı kurumsal sitelerden, bireysel sitelere kadar uzanan tüm site ağı için gerekli bir planlamadır. SEO ile gereken yakın ilgi gösterilirse geri dönüşlerin harika olduğundan da söz edebiliriz. Sürekli arama motorunda rekabet etme odaklı çalışmalar neticesinde göstermiştir ki, SEO uzun süreç isteyen bir oluşumdur. Google bu işin biraz değişmesine fırsat tanıyor. Sosyal medya ajansları sayesinde faaliyete geçirdiğiniz Google reklam politikası ile rakip firmalar arasından sıyrılmayı başarabilirsiniz. Bu sayede arama motorlarında daha iyi sonuçlar elde edebilir, Google arama sonuçlarında hızla yükselebilirsiniz. Arama motorları vasıtası ile gelen ziyaretçi sayısındaki artış organik olarak bir SEO kaynağıdır. Belki bir başka yazımızda SEM konusuna da değinerek, bütünleşik bir dijital pazarlama kavramı hakkında da bilgiler sunabiliriz. Ancak, şimdilik bu konuyu yüzeysel olarak geçmekteyiz çünkü SEM konusu başlı başına ele alınması gerekir ve bu başlık için onlarca sayfa ayırmamız gerekir.

 

Reklam Harcamalarınızı Kontrol Edebilirsiniz

Alanında uzman sosyal medya ajansları sayesinde faaliyete geçirebileceğiniz Google Adwords reklam kampanyasının en önemli avantajı da maliyet konusunda dilediğiniz tutarlarda reklam yapabilmenizdir. Belirlediğiniz bütçe neticesinde reklam kampanyası yürütebilmeniz sizleri büyük bir sürprizle karşılaşmanızın önüne geçer. Dilerseniz küçük bütçeler ile küçük bir reklam organizasyonu yapabileceğiniz gibi yüksek bütçeler neticesinde yüksek bir reklam organizasyonu ile oldukça büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bu bağlamda bütçeniz doğrultusunda en verimli reklam seçeneğini aktif hale getirebilme adına başarılı bir sosyal medya ajansı ile çalışmanız gerekmektedir.

Siz de; SEO, SEM ve sosyal medya konularında aklınıza takılan tüm soruları bize iletebilirsiniz. Lütfen, bu konularda bizim ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsal reklam stratejilerinizi birlikte oluşturmak dileğiyle.

tarihinde Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya, SEO kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı