Sanctum Sanctorum: Çalışma Alanı Sunulan Web Tasarımları

Web site tasarımında kullanıcılara çalışma alanı sunmak, yaratıcı firmalar tarafından çevrim içi portfolyolarını daha eşsiz göstermek ve bunu sağlamak için sundukları yaratıcı ve fantastik çözümlerle standart görünümlü sayfa monotonluğunu kırma amacıyla ortaya çıktı. Bu trend, yavaş yavaş video arka plan trendiyle birleşerek yeni bir trend oluşturmayı başardı.

Genellikle bu akım, ön sayfada ortaya çıkararak, şirket içerisinde ne olup bittiğini kullanıcılara göstermektedir. Bu, özellikle müşterilerle internet üzerinde çalışmayı tercih edenler için oldukça dahice bir fikirdir. Bu tarz teknikler, şirketlere internet ortamında şeffaflık ve açıklık kazandırmaktadır. Böylelikle şirketler, internet üzerinde birden çok müşteri profiline hitap edebilmektedirler. Ayrıca bu web tasarım trendi sadece siteye şıklık katmak amacıyla kullanılabilir.

Bugün sizlerle, işlerinde oldukça ciddi olan ve bunu tasarılarına yansıtan, sitelerinde bol resim ve video bulunan birkaç web tasarım örneği sunacağız.

Yaratıcı Web Tasarım Örnekleri

Digital Werk Web Tasarım

Bu site, kendi video arka planını, sıradan şeylerle doldurarak bir çalışma alanı sağlamış ve pekiştirmiş. Arka plandaki yarım renk tonu efektinin büyük keskin yazı tipine uygulanması, arka plana oldukça şık bir görünüm katmış.

digital werk web tasarımı

Digital Werk Web Tasarımı

 

Jao Creation Yaratıcı Tasarım

Bu web sitesi, çocukların yaratıcılığını çağrıştıran bir hoş geldin sayfasına sahip. Sitenin arka planına yapılan bu eşsiz dokunuş, ona inanılmaz bir orijinallik katmış.

JAO Creation Yaratıcı Tasarım

JAO Creation Yaratıcı Tasarım

 

Ian Coyle Web Tasarım

Bu web sitesinin arka planında, bir araya koyulmuş motosiklet parçaları duruyor. Bu da kullanıcılara parça odaklı bir çalışma alanı mesajı veriyor. Sonuç olarak sitenin ana sayfası güçlü bir içtenlik mesajı veriyor.

Ian Coyle Web Tasarım

Ian Coyle Web Tasarım

 

Viva + Impulse Creative

Yaratıcı web tasarım ajansı, sıradan ziyaretçileri sadece bir çalışma alanıyla karşılamayı değil, ayrıca çeşitli sekmeler ile ve renksizleştirilmiş video ile karşılamayı tercih etmiş. Bütün bu bileşenler ise sitenin hoş geldin bölümünü oluşturuyor.

Viva + Impulse Kreatif Ajans

Viva + Impulse Kreatif Ajans

 

Pixel Wrapped Yaratıcı Web Tasarım

Önceki örneklerden farklı olarak bu sitenin web tasarım ekibi, sitenin arka planında kendi çalışma alanlarını yansıtan bir karikatür kullanmışlar. Böylelikle kullanıcıların dikkatini, ekibin sahip olduğu yaratıcılığa ve artistik yeteneklere çekmeyi amaçlamışlar.

Pixel Wrapped Yaratıcı Web Tasarım

 

Bench Web Tasarımı

Bu web sitesi ise çalışma alanı ve yapılan işi gösteren birçok fotoğraf kullanılmasıyla ün kazanmış durumda. Bu yüzden sitenin ana sayfasında bir şirket elemanının olduğu resim bulunuyor. Bu da şirkete duyulan güveni artırıyor.

Bench Web Tasarımı

 

Hive Storage Web Tasarımı

İnternet sitenin genel tasarımı sarı ve siyah ana renklerinden oluşan pozitif renkler üzerine kurulu. Ana sayfada karışıklık olmadan yerleştirilebilecek ve oldukça iyi şekilde düzenlenmiş bazı alet edevatlar bulunuyor, böylelikle de yaptıkları işleri web tasarımı ile gayet hoş bir şekilde ifade etmiş oluyorlar.

Hive Storage Web Tasarımı
 

Video Kullanılan Web Tasarımları

Forty Video Web Tasarımı

Bu sitenin ana sayfasındaki iki şey kullanıcının dikkatini çekiyor: arka plandaki karartılmış video ve zıt renkteki karşılama mesajı. Arka planda oynatılan video çalışma şeklini gösteriyor ve ana videoya bir tanıtım videosu olma niteliğini taşıyor.

Forty Video Web Tasarımı

 

Dream Consultancy

İnternet sitesi, düz stil grafikler, net katı renklerden oluşan arka plan ve oldukça güzel animasyonlarla oldukça şık ve trend bir görünüme sahip. Ana sayfada bulunan resimde görünen güzelce düzenlenmiş masa ve üstündeki eşyalar, sitenin genel çehresi ile mükemmel şekilde uyum içinde.

Dream Consultancy

Caramel Budgie Web Site Tasarımı

Bu da, listemizde bulunan ve zarif bir tasarıma sahip diğer web sitesi. Site ekibinin profesyonelliğe ve doğruluğa dikkat çekmeyi amaçladığı sitenin her noktasından belli oluyor.

Caramel Budgie Web Site Tasarımı
MedilaLoop

Bu internet sitesinin ana sayfasında da güzel ve profesyonel bir çizimle aktarılan çalışma alanını sureti bulunuyor. Çeşitli canlı bileşen ve çizimlerle, sitenin temasındaki genel mesaj destekleniyor.

MedilaLoop Web Tasarımı

 

Cantina Video Web Tasarımı

Bu internet sitesinin arka planında bulanıklaştırılmış video kullanılmış. Böylelikle yoğunluk ve kuruluş arasındaki bağ güzel bir şekilde ziyaretçiye aktarılmış. Ayrıca arka plan sayesinde kullanıcı içerikten kopamıyor.

Cantina Video Web Tasarımı

 

Love Carmen Rose

Gördüğümüz üzere bu internet sitesinin sahibi, profesyonel bir fotoğrafçı. Sitedeki her bir element oldukça özenli yerleştirilmiş. Kendi çalışma alanını yansıtan fotoğraf ziyaretçileri karşılıyor ve ziyaretçilere yaratıcılığın ve güzellik sevgisinin mesajını veriyor. Ayrıca bu fotoğraf sitenin navigasyon görevini üstleniyor.

Love Carmen Rose Web Tasarım

 

Mahuna Neuralab

Web tasarım ekibi sitenin ana sayfasına ilginç ofis fotoğrafı koyarak mizah yapmayı amaçlamışlar. Böylelikle çalışma ortamını ziyaretçilere tanıtmayı ve göstermeyi hedeflemişler.

Mahuna Neuralab Ofis Tasarımı

 

Plug and Play Web Tasarımı

Çalışma alanının hem gerçek fotoğraflarını hem de karikatürlerini aynı yerde toplayan bu internet sitesi oldukça iyi bir iş çıkarmış. Fakat bu site ağırlıklı olarak çizim üzerine kurulu olduğu için genel tasarımın yaratıcılık mesajını daha net iletebiliyor.

Plug and Play Web Tasarımı

 

One Mighty Roar

Sitenin arka planında, site ekibinin çalışma dünyasını gösteren bir video oynatılmış. Ayrıca arkadaki video, sitenin slogan olan “Dijital, ekrandan daha geniş bir olgudur” cümlesini destekliyor.

One Mighty Roar

 

Gilai Web Tasarımı

Bu kuruluş sitesinde bir dizi fotoğraf kullanmış. Kullanılan fotoğraflar ise şirketin profesyonelliğini ve güvenilirliğini yansıtıyor. Ayrıca bu fotoğraflar siteye işyerine benzer bir hava katıyor.

Gilai Web Tasarımı

 

Agis Web Tasarımı

İnternet sitesinin arka planında web tasarım profesyonelinin ya da geliştiricisinin ihtiyaç olduğu üç şey bulunuyor, diz üstü bilgisayar, kahve ve not defteri.

Agis Web Tasarımı

 

Mostly Serious Web Tasarım

Web tasarım ekibi, sitenin arka planında birbirinden değişik resimler kullanmışlar. Bu yüzden site sadece iş akışı değil tüm iş günündeki boş zaman uğraşlarını da gösteriyor.

Mostly Serious Web Tasarım

 

26 gems Web Tasarım

Sitenin hoş geldin ekranındaki berrak tasarım, çocukların nasıl modern şekilde öğrendiğini gösteriyor ve kullanılan renkler bunu destekliyor.

26 gems Web Tasarım

 

Sonuç

Kendi çalışma alanlarını ziyaretçilerin beğenisine sunmak son yıllarda oldukça fazla popüler olan trendlerden. Bu gibi uygulamalar ziyaretçilerin kuruluş ile daha yakın olmasını sağlamakla kalmıyor ayrıca kuruluş ve müşteri arasındaki güveni destekliyor.

Sizce bu web tasarım uygulamaları ya da fikirleri müşteri şirket ilişkisini iyileştirmede verim sağlar mı? Kendi girişimlerinizin internet sitesinde bu fikirlerden yararlanmak sizin elinizde.

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı