Snapchat ile Reklam Yapmak

Markalar İçin Snapchat İle Reklam Yöntemleri: Bu yazıda kurumsal markanızın sosyal medya ağlarında nasıl yer alması gerektiğini anlattık.

Snapchat ile Reklam Yapmak

Ülkemizde yeterli popülariteye henüz ulaşmasa dahi dünya çapında yoğun bir şekilde kullanılan bir uygulama olan Snapchat, günlük 400 milyon mesajın gönderildiği bir platform. En temel özelliği gönderdiğiniz görsellerin belirlediğiniz süre zarfında silinmesine imkan tanımasıdır. Bu sayede insanlar birbirlerine komik fotoğraflar gönderebilmekte, istediğinin üstüne ilginç detaylar not düşebilmektedir. Bir süre sonrasında silinen görseller, kullanıcılara heyecan uyandıran bir deneyimi yaşatmayı başarıyor. Snapchat’i bir sosyal medya ajansı ve onların tavsiyeleri neticesinde kullanmanız dahilinde başarılı bir reklam ağına ulaşabilirsiniz. Üstelik bu hizmetten de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Müşteri Kitleniz Kaç Yaş Aralığına Hitap Ediyor

Müşteri Kitleniz Kaç Yaş Aralığına Hitap Ediyor?

Snapchat’i etkin bir reklam ağı olarak kullanabilmenin temelinde şüphesiz belli bir yaş aralığına uyum sağlayan bir firma olmanız yatıyor. Yaş aralığı olarak yaşlı nüfusa hitap eden bir sektörde hizmet gösteriyorsanız, Snapchat vasıtası ile reklam yapmaya çalışmanın size zaman kaybından başka bir etkisi olmayacaktır. Ancak hedef kitlenizdeki insanlar 13-30 yaş aralığında insanlar ise Snapchat sayesinde gözle görülür bir reklam kampanyası oluşturabilirsiniz.

 

Snapchat Kupon

Sosyal Medya Kullanımı: Kuponlar Gönderin

Snapchat sayesinde kullanıcılarınıza kuponlar gönderin. Mobil kuponları gönderdiğiniz kullanıcılar, bu durumu diğer Snapchat kullanan arkadaşları ile de paylaşacağından sizin ağınızın büyümesine fırsat tanıyacaktır. Kupon snapler takipçilerinize bir ödül olmaktan ziyade ağınızı geliştirmenin en kolay ve etkili yolu olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bunun piyasada benzer örnekleri bulunmakta ve bu doğrultuda çalışanlar olumlu geri dönüşler edinmektedir.

 

Snapchat Hediye

Hediyeler ile Ağınızı Genişletin

Bir sosyal medya ajansı ile çalışmanız dahilinde başarılı sonuçlar yakalayabileceğinizi gözlemleyeceksiniz. Sizlere en profesyonel tavsiyeler sunan ajansımız, bu konuda da dikkat çekici önerilerine yer vermeye devam ediyor. Snapchat vasıtası ile reklam yapmanın bir diğer yolu ise kullanıcıları hediye ile teşvik etmektir. Bu bağlamda ağınızı son derece kolay bir şekilde genişletebilirsiniz. Tabi hediyeleri koşulsuz dağıtabileceğiniz gibi koşula bağlı olarak da dağıtabilirsiniz. Nitekim bazı istekler neticesinde dağıtım size daha büyük fayda sağlayacaktır. Şöyle düşünün, bir hediye kampanyası düşünüyorsunuz ve kullanıcılarınıza 5 kişiyi davet etmelerini ve hesabınıza kazandırması dahilinde çekilişe katılabileceğini belirtiyorsunuz. Bu eyleminiz neticesinde gözlemeyeceksiniz ki, artış gösteren bir takipçi portföyüne sahip olmuşsunuz. Bu stratejiyi sadece Snapchat için değil, tüm sosyal medya platformları için kullanabilirsiniz. Örneğin; Facebook, Twitter, Instagram ve diğerleri…

 

Samimi Olduğunuzu Kanıtlayın

Snapchat yapı ve oluşum bağlamında zaten tamamen samimiyet üzerine kurulmuş bir sosyal ağ. Artık günümüzde birçok insan Snapchat’i yalnızca samimi bulduğu insanlar ile kullanmayı doğru buluyor. Bu bağlamda sizler de bir kurumsal firma olarak, insanlara Snapchat vasıtası ile reklam yapmayı ya da paylaşımlarda bulunmayı hedefliyorsanız, onlara bu girişiminizde samimi olduğunuzu belirtmeniz gerekiyor. Snapchat Stories özeliği sayesinde birçok görselin 5 saniyelik videolar sayesinde paylaşılmasına imkan tanıyan Snapchat, oldukça başarılı işlere imza atmanıza olanak sağlar. CREAMIVE sosyal medya ajansı olarak sizlere en net önerimiz, Snapchat profilinizden firmanızın kamera arkası detaylarını paylaşmaktan çekinmeyin. Bu takipçilerinizin sizi takdir etmesine ve samimi bulmasına fırsat sağlar. Ayrıca, sizi takip edenlerin de bunları merak etme ihtimali olduğu için etkileşimi yüksek bir sosyal medya hesabına sahip olabilirsiniz.

Web Tasarım / Sosyal Medya Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel galeriye gitmek için: Müşteri Kitleniz Kaç Yaş Aralığına Hitap Ediyor.

ABD`de beklenildiği üzere 18-34 yaş aralığında en popüler ve aktif mecra Facebook. Snapchat ise büyük bir sürpriz ile Twitter`dan daha fazla kullanılıyor. Ayrıca, görsel içeriklerin / uygulamaların gençler tarafından ne denli yoğun kullanıldığını bu grafikte görebiliyoruz. 2. sırada Instagram ve 3. sırada Snapchat.

Müşteri Kitleniz Kaç Yaş Aralığına Hitap Ediyor

tarihinde Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli AraçlarMükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli Araçlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı