Twitter İndirdiğiniz Uygulamalara Göre Reklam Gösterecek

Twitter, reklamlarla mobil uygulama indiren kullanıcıları hedefleyerek daha verimli reklam kampanyaları düzenlemenizi sağlayacak.

Twitter İndirdiğiniz Uygulamalara Göre Reklam Gösterecek

Twitter, haber uygulamaları reklamları gösterme konusunda daha da iyiye gitmek üzere. Twitter, reklamlarla mobil uygulama indiren kullanıcıları hedefleyerek daha verimli reklam kampanyaları düzenlemenizi sağlayacak.

Twitter, Çarşamba günü “Reklamcılar şu andan itibaren daha önce indirmiş olduğunuz uygulamalara göre size reklam gösterebilir” açıklamasını yaptı.

Reklamcılar için kullanılabilir olan yeni aracın ismi “yüklenmiş uygulama kategorisi hedefleme”. Yeni araç, pazarlamacılar için daha önce benzer uygulamalar yüklemiş spesifik kullanıcıları hedef alma amacı taşıyor.

 

Uygulamaları İndirebilecek Kişileri Hedefleyeceğiz

Twitter’ın proje maliyet yöneticisi Deepak Rao’nun blog yazısına göre: “Örnek verecek olursak, “görev yöneticisi” uygulamasını yükletmek isteyen reklamcı, “Verimlilik” kategorisindeki benzer uygulamaları indirmiş kullanıcılara ulaşabilir. Aynı reklamcı “Verimlilik” kategorisine giren kullanıcının finansal uygulamalar da kullanabileceğini bilir ve “Finans” kategorisindeki uygulamasını indirme potansiyeli olan yeni insanlara bağlanabilir.

Reklamcılar her zaman potansiyel kullanıcılara ulaşmanın yeni yollarını ararlar ve Twitter’ın hedef kitleyi tam anlamıyla yakalayan yeni sezgi mekaniği uygulama yapanlar için ciddi bir avantaj oluşturuyor. Twitter ayrıca reklamcılara hedef kullanıcıların söz konusu reklama nasıl tepki verdiklerini gösteren bir analiz tahtası da sunuyor.

 

Twitter Kayıtları Saklayacak

Twitter Kayıtları Tutmaya Başladı

Twitter “uygulama çizelgesi” özelliğini devreye soktuğundan -yani Kasım ayından- beri kullanıcılarının hangi uygulamaları indirdiğini kayıtlarda tutuyor. Bu özellik tüm hesaplarda otomatikman aktif olmasına rağmen, Twitter kullanıcılarına Ayarlar sekmesinden bunu kapatma imkanı tanıyor.

Twitter’ın söylediğine göre; uygulama takip özellikleri aynı zamanda “Kimi takip etmeli?” önerilerini şekillendirmek ve takip etmediğiniz diğer hesaplardan atılan tweetlerin zaman tünelinizde çıkması için de kullanılıyor.

tarihinde Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Mustafa Çağrı Güven

Mustafa Çağrı Güven

Creamive`in kurucu ortağı, Bilgisayar Mühendisi ve dijital stratejisttir.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli AraçlarMükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli Araçlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı