Twitter Yeni Web Tasarımı (2015) İle Karşımızda

Twitter, her geçen gün daha fazla etkileşim için web tasarımını değiştiriyor ve yeni tasarımlar insanları daha fazla tweet atmaya teşvik ediyor.

Twitter Yeni Web Tasarımı (2015) İle Karşımızda

Twitter, mobil ara yüzlere benzer yeni bir web tasarımı ile karşımızda

Twitter, açılır pop-up compose (tweetlerin yazıldığı kısım) penceresini kaldırdığı ve daha çok mobil uygulamalardaki bir görünüme sahip yeni web tasarımını tanıttı. Bir süredir bu yeni web tasarımın deneme sürümlerini gördük ancak kullanıcılarından bu en son yayınlanan hali ile en iyi yorumları aldı.

Yeni Tweet’ Kutucuğu ve Klavye Kısayolları

Ancak, yine de bazı yönlerden eski versiyonuna benziyor. Özellikle de profil ve diğer bilgiler zaman tünelinin sol kısmında görülebilecek. En büyük değişikliklerden bir tanesi de artık tweetlerinizi yazmak için açılır compose kutusuna (twitleri yazmak için açmak zorunda olduğumuz kutucuk) mecbur değiliz. Onun yerine artık sol tarafta bir compose kutucuğu daha olacak. Pop-up, halen sağ üst taraftaki ‘’yeni tweet’’ kutucuğu ve klavye kısayolları ile ulaşılabilir olacak.

 

Yeni Tasarım Daha Fazla Tweet Attıracak

Yeni Tasarım Daha Fazla Tweet Attıracak

Compose kutucuğunu sol kolona almak arayüzü biraz olsun hafifleterek ve hoş bir görüntü sağlıyor, ayrıca compose kutucuğunun, compose butonunun altında olmasıdan ziyade şu anki yerinde olması, insanları biraz daha tweet atmaya teşvik edecek gibi görünüyor. Bu durum, sanırız, okuyucuları tweet atıcılar haline getirmeyi amaçlıyor.

 

Twitter Test Grupları

İçinizden bazıları yeni tasarıma bakıp, ‘’ hmm… bu tasarımı ben haftalardır kullanıyorum ‘’ diyorsa, o zaman tebrikler, Twitter’ın test gruplarından bir tanesi de sizsiniz. Şirket ciddi bir biçimde, kullanıcılarından yüzde 1’lik bir grubuna uyguladığı bu yeni web tasarım sayesinde, eski tasarımı tamamen kaldırmadan önce kullanıcıların bu yeni tasarım ile nasıl etkileşim haline girdiklerini geniş bir ölçekte test etti. Biz de bu yeni ve özel web tasarım ile ilgili, hepsinin olmasa da bazılarının haberlerini birkaç hafta önce almaya başladık.

Twitter’ın yeni web sürümünün hem iOS hem de Android için olan mobil versiyonları gayet stabil ve hoş duruyor. Hem tasarım hem de işlevsellik yönünden epey de geniş çaplı değişiklik yapılmış ve yayınlandılar. Geçiş dönemindeki yenilikler sebebiyle web sürümü biraz gecikmeli ve takılmalı olsa da, bu haliyle size evinizde gibi çok rahat bir his veriyor.

tarihinde Sosyal Medya, Web Tasarım Dersleri kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı