Ücretsiz Stock Photo Bulabileceğiniz Siteler

Ücretsiz stock fotoğraf siteleri ücretsiz resim indir özellikleri sayesinde fotoğraf düzenleme ve resim koleksiyon hizmetleri sunarlar.

Ücretsiz Stock Photo Bulabileceğiniz Siteler

Stock Fotoğraflar, web tasarımcılar ya da dijital dünyada fotoğraf düzenleme ile uğraşan kişiler için çoğu zaman hayat kurtarır. Stock fotoğrafların yer aldığı ve resim deposu olarak da adlandırabileceğimiz siteler sahip oldukları resim koleksiyonları sayesinde sizlere farklı bakış açıları da getirebilir. Ücretsiz resim indir şeklinde arama yapan kullanıcıların karşısına ise genellikle bu siteler çıkmaktadır. İşte bu yazımızda da stock fotoğraf arşivine sahip 10 farklı internet sitesini sizlere tanıtacağız.

Stock Photo: Picography

Picography, istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz yüksek çözünürlükte fotoğraflarla dolu blog tarzı diğer bir sitedir. Ayrıca galeriye dahil edilmesi için kendi çektiğiniz fotoğrafları da gönderebilirsiniz. Daha fazla bilgi istiyorsanız her fotoğrafta fotoğrafçıya bağlantı sunulur.

Bu siteyi diğer birçoğundan ayıran şey daha fazla yüz ve etkinlik fotoğrafı içermesidir. Color run koşularından havuza atlayan insanlara kadar bu resim koleksiyonu oldukça aktif ve çekicidir.

 

Im Free

Im Free ücretsiz resim deposu sunan yeni sitelerden biri olup gerçekte sadece fotoğraflardan fazlasını içermektedir. İlave olarak, şablonlar, butonlar, simgeler ve daha fazlasını da bulabilirsiniz. Resim depoları iyi düzenlenmiş ve kategorilere göre gruplara ayrılmıştır.

İndirilecek resimler göz alıcı olup projelerinizde kendilerine çeşitli uygulama alanları bulabilir. Belirli kategoriler – örneğin, spor ve fitness ve siyah-beyaz fotoğraflar gibi – oldukça kapsamlıdır.

 

Death to the Stock Photo

Bu beklediğiniz bir isim olmayabilir ama Death to the Stock Photo her ay yeni kişisel ve ticari fotoğraflar sunar. E-posta listesine kayıt olun ve en yeni fotoğraflar e-postanıza gelsin. (Bu ücretsiz resimler için tam lisans sitede bulunmaktadır.)

Bu koleksiyondaki resimler taze ve gerçektir. Kayıt olduğunuzda erişebileceğiniz paket dijital projeler için yararlı unsurlar da içerir.

 

New Old Stock

New Old Stock sitesinde telif hakkı sınırlamaları içermeyen kamu arşivi kapsamında klasik resimleri bulabilirsiniz. Resimlerin bazıları her zaman kamu kullanımına açık durumdayken bazıları zaman geçmiş olması nedeniyle kamu kullanımına açılmıştır.

 

New Old Stock

SuperFamous

Superfamous, Hollandalı etkileşim web tasarımcısı Folkert Gorter’in Los Angles’teki stüdyosudur. Yaratıcı çalışmalara yönelik iddialı desteğinin bir parçası olarak yüksek çözünürlükteki resimlerinin birçoğunu creative commons lisansı altında kaynak belirtilmek koşuluyla kişisel ve ticari kullanıma açmıştır.

Resimlerin çoğu doğayı konu alır ve geniş açı çekimine sahiptir. Kayalar ve taşlara özel bir ilgi duyulmuş gibidir.

 

Public Domain Archive

Public Domain Archieve, telif hakkı bulunmadan ücretsiz kullanılabilen resimlerden oluşan bir koleksiyondur. Her hafta yapılan yeni yüklemelerle her zaman çeşitli kategorilerde arama yapılacak yeni resimler bulunabilir. Bu sitedeki resimlerin çoğu bu listedeki diğer sitelerden seçilmiştir.

Public Domain Archive

Bu sitedeki resimlerin türü ve sitili büyük değişkenlik gösterir. Bazıları yeni ve modernken diğer birçoğu oldukça eski resimlerdir. Ayrıca, kendi resimlerinizi de kullanıma açabilirsiniz.

 

Picjumbo

Picjumbo kişisel veya ticari kullanım için mevcut fotoğrafları ve illüstrasyonları içeren bir resim koleksiyonudur. İçinden seçim yapılabilecek çok sayıda resim vardır ve çok sayıda premium paketler ve sürümler sunulur (ücret karşılığı).

 

The Amazing Pattern Library

Bu site bir fotoğraf deposu olmamasına rağmen, web tasarım projeleri için mükemmel olabilecek, şaşırtıcı sayıda kalıp ve doku sunar. Koyulardan basit olanlara kadar burada hemen her tür arka plana uygun bir doku vardır.

The Amazing Pattern Library

Sitede geniş web tasarım seçenekleri bulunmakta olup yüksek çözünürlükteki dosyalar sadece tek tıklamayla indirilebilir.

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı