Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir?

Web tasarım firması seçiminde zorlanıyor musunuz? Web tasarım firmaları nasıl seçilir ve web yazılım firmaları konusunda detaylı bir yazı hazırladık

Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir?

Bu yazımızda kaliteli ve kreatif web tasarım firması nasıl seçilir ve kurumsal web yazılım şirketlerinin özelliklerine değineceğiz. Hem CREAMIVE neleri düşünüyor bunları okuyucularımıza aktaracağız hem de sektörde neler oluyor ve neler olmalı konularında da bilgiler paylaşacağız. Haydi gelin birlikte konumuzu detaylandırmaya başlayalım.

Web Tasarım Şirketinin Referansları

Müşteriler ya da potansiyel müşteriler genellikle bir ajansın sitesine girdiğinde daha önce yapılan işlere göz atıyor. Bunu tecrübelerimizle test ettik, hatta bazı müşterilerimize ilk hangi sayfamıza göz attıklarını da sorduk. Şöyle de söyleyebiliriz. Şu anda bilgiler paylaştığımız bu blog sayfasına bazı müşterilerimiz hiç göz atmamış olabiliyor, hatta sadece müşteriler ve iletişim sayfasına giderek bizlere ulaşıyorlar. Bu da en önemli 2 sayfanın hangisi olması gerektiğini gözler önüne seriyor.

Eğer, siz bir aday müşteriyseniz, bizim ya da farklı bir ajansın referanslar sayfasına bakarak, firmanın neler yapabileceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ajansın Sitesi Nasıl Görünüyor?

Terzi kendi söküğünü dikemezmiş sözü sektörümüz için de geçerli olabilmektedir. Çoğu faal ajans, yoğunluktan dolayı kendi sitesini sıklıkla güncelleyemese de en azından ajansın kreatif yanını gösterebiliyor. Örneğin, bomboş bir sayfa olsa da, o sayfanın nasıl göründüğü ve kreatif fikirlerle bezenip bezenmediği size çok iyi fikir sunabilir. Böylelikle web tasarım ajansı ne kadar kreatif anlaşıla bilir.

Web Tasarım Ajansının İsmi

İstisnalar kaideyi bozmaz diyerek eleştirilere bertaraf etmek istediğimizi belirterek bu konuya başlamak isteriz. Şimdi kreatif bir ajansın (gerçekten sizce de kreatif ajans olabilirler mi?) isminde bilişim ya da yazılım varsa biraz yalan söylüyor olabilirler, siz nedersiniz? Bir yazılım firması ya da IT sektöründe yer alan bir şirket neredeyse asla kreatif özellikleri bünyesinde barındıramaz. Çünkü asıl işleri yazılım yani kodlamadır. Bu nedenle de genel olarak yazılımcıları bünyelerinde barındırırlar. Sadece yazılım gerektirerecek projelerinizde onlara güvenme şansınız olabilir ama işin içinde kreatif ihtiyaçlar varsa tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz.

CREAMIVE nedir sorusu aklınıza gelmiş olabilir. CREAMIVE, creative ve media kelimelerini birleştirmemiz sonucunda oluşturduğumuz yeni bir kelimedir. Yani Yaratıcı Medya olarak da Türkçe’ye çevirebiliriz. Öyle ki şirket ismimiz de Yaratıcı Medya olarak geçmektedir.

Ajansımızı kurduğumuz zamanlarda Google’a CREAMIVE yazdığımızda creative mi demek istediniz? sorusuyla karşılaşıyorduk ancak yoğun SEO çalışmalarımız sonucunda bundan kısa bir sürede kurtulduk. Artık Google ve birçok büyük mecra markamızı bilmektedir.

Hali hazırda ismimizden kreatif çalışmalar yaptığımızı anlamış olmalısınız. 15+ yıl yazılım deneyimi olan ekip arkadaşlarımız sayesinde de web yazılım konusunda da uzman bir ajans konumuna gelmiş durumdayız.

Web Tasarım Fiyatları

Grafik alanında bir diğer önemli konu ise fiyat olacaktır. Projeniz ile ilgili ön çalışma yaparken web tasarım fiyatı konusunda da kesinlikle araştırma yapıyor gerekirse de fiyat teklifi alıyor olmalısınız. Projenin kapsamına göre değişebilir ancak karşınızda 250 TL’den 25.000 TL’ye kadar geniş bir aralık çıkabilir. Bu durumda ilk önce yukarıda bahsettiklerimize bakabilirsiniz. Hemen çok düşük fiyatları elemekle başladınız değil mi? Gerçekten de yapılacak işlerin bedeli bu kadar düşük olabilir mi? Hatta bu işi gerçekten de bu ücrete yapabilirler mi? Bizce yapamazlar. Sizce de muhtemelen öyle olacaktır.

Şirketin Kurumsal Yapısı

Web tasarım alanında hizmet veren birçok şahıs ve işletme bulunuyor. Ancak bunların birçoğu merdiven altı olarak çalışıyor. İnternet siteniz için gelecekte sorun yaşamak istemiyorsanız, bu şahıslarla ya da işletmelerle çalışmamanız gerekiyor. Bu nedenle de, önce işletmenin şahıs mı yoksa şirket mi olduğunu öğrenmelisiniz. Eğer ki ortada bir işletme dahi yoksa yani fatura kesilmiyorsa, uzaklaşmanızda fayda olacaktır.

Genellikle de hakkımızda ya da iletişim sayfasına bakarak bunu anlayabilirsiniz. Biz iletişim sayfamızda ve gerekli yerlerde şirket ismimizi geçirmekteyiz: Yaratıcı Medya Bilişim Pazarlama Limited Şirketi.

Firma Sizinle Nasıl İletişim Kuruyor?

Çalışmayı düşündüğünüz firma ve firmanın yetkilileri sizinle nasıl iletişime geçiyorlar? Konuşurken size saygılılar mı yoksa kaba bir tavır mı sergiliyorlar? Evet, soruları farklılaştırarak artırabilirsiniz. Bu konu proje devam ederken ve sitenizi teslim aldıktan sonra size çok katkı sağlayacaktır çünkü gelecekte muhtemel sorunları kurumsal bir hizmet verecek

SEO Konusunda Başarılı Bir Firma Mı?

Günümüzde bir internet sitesini internette yayınlamak yeterli olmayacaktır çünkü bu siteye ziyaretçi gelmiyorsa hiçbir işinize yaramayabilir. Bu nedenle de çalışacağınız firmanın internette bulunabilirliğini dikkate almalısınız.

Genel olarak bizim aklımıza gelenler bunlar. Eğer sizin de aklınıza gelen farklı maddeler varsa, yorumlar kısmında katkıda bulunabilirsiniz. Bizim ilave etmemizi isteyeceğiniz konular olursa da lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı