Yeni Bir Web Tasarım Projesine Nasıl Başlanır? [Infographic]

Yeni Bir Web Tasarım Projesine Nasıl Başlanır? [Infographic] Kapsamlı Bir Web Tasarım Proje Rehberi ile web tasarım sürecinize hükmedin!

Yeni Bir Web Tasarım Projesine Nasıl Başlanır? [Infographic]

Hayatınızda bir çok ilki yaşadınız ve nihayet sıra sizin ilk web tasarım projenize geldi. İlk gösterinizi yapmaya hazırlanırken, müşterinizi mutlu etmek, değişik türlerde bir çok yeteneği bir arada kullanmayı gerektirir. Unutmayın, sizler sadece birer tasarımcı değilsiniz. Sizler ayrıca proje yöneticisisiniz. Ayrıca mükemmel bir müşteri hizmeti servisi sunmak, işlerinizi devam ettirmek için müşteri kazanmanızda önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden ilk günden itibaren hedefinizi doğru belirlemeli ve o doğrultuda sapmadan ilerlemelisiniz.

Fakat nereden başlamalısınız? Muhtemelen okulda birbirinden farklı proje yönetimleri konusunda çok fazla belki de hiç ders görmediniz. Bu yüzden, biz size web tasarımı süreçlerindeki proje yönetimi ile ilgili olarak bir kaç önemli ipucu sunmaktayız. Aşağıdaki infografik, başlangıçtan bitiş noktasına kadar web tasarım faaliyetlerinin her adımını ayrıntılı şekilde ortaya koymaktadır. Bir web tasarım projesi başlangıcındaki ilk adım, müşterilerinizin ne istediğini öğrenmektedir. Yani diğer bir deyişle, müşterinizin genel amaçları, web sitesinin amaçları, müşterinizin müşterileri ve müşterinizin ihtiyaç duyduğu özelliklerdir. Üzerinde çalıştığınız web tasarım projesinin, sizin değil müşterinizin projesi olduğunu unutmayın. Sizler, müşterilerinizin vizyonlarını hayata geçirmek ve müşterinizin web sitesini daha iyi hale getirecek yaratıcı dokunuşlar yapmak için buradasınız.Web Tasarım Fiyatları

Ayrıca sizlerin müşterinizin hedeflerini bilmeniz sizin bütçenize karar vermeniz aşamasında çok faydalı olacaktır. Daha sonra bütçeyi ve teslimat süresini yazılı anlaşmada belirtmeniz gerekmektedir. Bu anlaşma sadece karşınızda muhattap alınabilir bir müşteri yaratmakla kalmamakta, aynı zamanda sizin tarafınızı değerli kılmaktadır. Böylelikle, müşterinizin web tasarım fiyatları hakkında merak ettiklerine, daha iyi bir analiz ile yanıt verebilmemiz de mümkün olacaktır.

Sizden beklenenleri sıraladınız, mükemmel! Şimdi yapmanız gereken ufak bir araştırma yapmaktır. Sizin mesleğinizin bir parçası, siteler için en iyi kullanıcı tecrübesine karar vermektir ve bu genellikle, hedef kullanıcılar ile örtüşecek kullanıcı profilleri oluşturmak anlamına gelmektedir. Şu an piyasada bulunan büyük sitelere baktığınızda, bu sitelerin bir amaç ve sunulan amaçları en mükemmel derecede kapsayabilecek özellikler sunduğunu göreceksiniz. İşte bu da sizin teslim etmeyi istediğiniz şey. En azından biz öyle düşünüyoruz.Profesyonel Web Tasarım

Bu noktaya kadar anlattığımız araştırma ve planlama evreleri, gerçekleştirmek istediğiniz tasarım planını müşterinize daha net bir şekilde aktarmanızı sağlar. Müşterinizin bu aşamalara olan geri dönüşünü yönetmek zor olabilir fakat burada şu başparmak kuralını unutmamanız gerekmektedir; eğer müşteriniz, tasarladığınız web sitesinin özeliklerine ya da estetik görünümüne zarar verecek bir geri dönüşte bulunursa, nazik olun ve profesyonel şekilde hareket edin. Unutmayın ki müşteri sadece sizin yetenekleriniz için ödeme yapmıyor, aynı zamanda pratiğiniz ve uzmanlığınız için ödeme yapıyor. Fakat öyle ya da böyle bu onun web sitesi, sizin değil. Sahip olduğunuz profesyonel fikirler ile müşterinizin taleplerini dengeledikten sonra, projenin bu adımını sorunsuz atlatmanız kaçınılmaz olacaktır.Web Yazılım

Sıra geldi kodlamaya, yani web yazılım! İşte, sizin favori bölümünüz! Fakat tüm kodlama işlemleri bittiğinde, hata tespit yazılımını çalıştırmayı ve tarayıcı uyumluluğunu kontrol etmeyi unutmayın. Test edilmemiş bir web yazılımı yani siteyi teslim etmek, müşterinizin gözünde profesyonel olmayan bir çalışma sergilemiş bir tasarımcı olarak görünmenize yol açacaktır.

Muhtemelen okulda iken sizlere, kodlama ya da web yazılım aşamasının en zor aşama olduğunu söylemişlerdir. Fakat proje yönetimi de aynı derecede zorluğa sahiptir. Fakat ne var ki, müşterilerinizi mutlu tutmak, iyi tasarlanmış bir sitenin en iyi ödülü olabilmektedir.

Bir alt kısımda detaylı olarak bir web tasarım sürecini inceleyebilir, zaman zaman bu bilgileri kendinize ilham kaynağı olarak da kullanabilirsiniz.Web Tasarım Proje Rehberi

Web Tasarım Proje Rehberi

Bir web tasarım projesinin süreçleri

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı1 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Güncel Yorumlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı