WordPress Kullanarak Landing Page Nasıl Oluşturulur?

Landing page hakkında bilgileri, Wordpress landing page tavsiyelerini, reklam ve pazarlama ipuçlarını bu kapsamlı yazıda bulabilirsiniz.

WordPress Kullanarak Landing Page Nasıl Oluşturulur?

WordPress aklınıza gelebilecek herhangi bir site için kullanabilen değiştirilebilir, güçlü ve kolay bir içerik yönetme sistemidir. Çoğunlukla blog sahipleri tarafından tercih edilirken, aynı zamanda sayısız e-ticaret sanal vitrin ve sanal marketlerinde de kullanılır. Arama motoru optimizasyonu dahil sayfanıza ekleyebileceğiniz herhangi bir sayfa için gelişen ekonomik çözümlerin olması, WordPress kullanmanın başlıca yararlarından bir tanesidir.

WordPress varış sayfaları (landing page) herhangi bir sayıda tema ve eklenti kullanılarak yapılabilir. Araç seçiminiz ihtiyaçlarınıza göre şekillenebilir.

REAMIVE Web Tasarım Ajansı olarak, genellikle müşterilerimizin internet sitelerini kendi ürettiğimiz yazılımımız olan CREAMIVE CMS ile hazırlamaktayız. Burada önemli olan projenin ihtiyaçları olmaktadır. Şimdilik bunu başka bir yazıya saklayıp, landing page konumuza geri dönüyoruz.

 

Landing Page Nedir

Landing Page Nedir?

Varış sayfası satış yapmak ve müşteri kazanmak için hazırlanmış sayfalardır. Tabii ki, öyle ya da böyle siteniz tamamen bu amaç için çalışmalı. Varış sayfası yani landing page hedef odaklıdır. Belirli bir teklifi gösterecek, belirli bir ürünü ya da hizmeti ön plana çıkaracaktır. Veya siz (satış yapmak isteyen firma) takip edebilesiniz diye, markanızla ilgilenen bir müşteriyi e-mail adresini veya telefon numarasını bırakması için teşvik edecektir.

Varış sayfaları çoğunlukla belirli pazarlama kampanyalarıyla bağdaştırılır. Reklamın içerisinde link olarak bulunan, sosyal medya platformlarında paylaşılan ve arama motorlarında üst sırayı kapan sayfalardır. Genellikle güçlü bir iletişim çalışması yapılan landing pageler için SEO konusunda yoğun bir çalışma yapılması gerekmektedir. Çünkü bu sayfa sizin pazarlama & reklam konusundaki en değerli sayfalarınızdan biri belki de en önemlisidir. İşte bu nedenle de, bu sayfanın arama motorlarında üst sıralarda yer alması ve daha fazla potansiyel müşteri tarafından ziyaret edilmesi gerekmektedir.

 

Neden Varış Sayfalarına İhtiyacım Var?

Varış sayfaları (landing page) sahadan potansiyel müşteriye direkt olarak satış yapılan yerlerdir. Size ürününüzün veya hizmetinizin işe yararlılığı konusunda hakkınızda bilgi arayan müşteriyi sayfadan sayfaya tıklatmadan ikna etmenizi sağlarlar. Ziyaretçiler, özellikle de ilk kez ziyaret edenler, şirketinize veya sitenize hemen güvenmeyecektir. Onlara sunduğunuz kalite ve değerleri hemen göstermelisiniz. Bu noktada varış sayfaları devreye girer.

 

Landing Page İçin Neden WordPress Seçmeliyim?

Landing Page İçin Neden WordPress Seçmeliyim?

Landing page olarak WordPress kullanmak için birkaç sebep var. Eğer, hali hazırda işleyen bir siteniz veya sitenizin bir parçası varsa, WordPress harika bir seçimdir. Zaten incelediğiniz analiz bilgilerinize ve blog yazılarınıza bakarken sunucu uygulamasından varış sayfalarınızı oluşturabilir, düzenleyebilir ve besleyebilirsiniz. Varış sayfanızı WordPress kullanarak oluşturmak aynı zamanda sitenizin tasarımına uygun devamlılığı yaratmanıza olanak sağlar.

 

WordPress Eklentileri ve Temaları

Doğru eklenti ve temayla, tek bir koda bile dokunmadan kaliteli bir landing page oluşturmak çok kolaydır. Bunun için özellikle landing page için oluşturulmuş ve sayfanın düzenini düzenlemenize yarayan görsel editör sağlayıcı bir çok eklenti bulunmaktadır. Buna ek olarak, tüm içerik WordPress’in entegre metin editörü ile yazılabilir ve düzenlenebilir. Daha önceden hazırlanmış landing page taslakları içeren başka temalar ve eklentiler de siz satışlarınız dışında başka hiçbir şey için endişelenmeyin diye varlar.

 

WordPress ve SEO Altyapısı

WordPress ve SEO Altyapısı

WordPress web standartlarını sıkı sıkıya takip eder, meta dataları akıllıca kullanır, daha iyi bir arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejisi kurulabilmesine ön ayak olur. Dünya üzerindeki en iyi satış sahasına sahip olabilirsiniz ancak yine de onu bulacak müşterilere ihtiyacınız var. WordPress’in web standartlarına odaklanması sayfaların otomatikman arama motoru sonuçlarında üst sıralara yerleşeceği fikrini uyandırabilir. Bunun nedeni ise, WordPress arama motorlarına ping göndererek, her yeni içeriğinizden arama motorlarının haberdar olmasını amaçlar.

WordPress aynı zamanda Pretty Permalink (Göze Hoş Gelen Permalink) özelliğiyle kolay bir şekilde URL düzenlemenize olanak sağlar. Kolay okunabilir, kolay hatırlanabilir URL sosyal medya mecralarına link paylaşımında her zaman önemli olmuştur.

 

WordPress Tema Şablonları

WordPress landing page oluşturmak için farklı bir yaklaşım da, hali hazırda varış sayfası şablonuna (veya varış sayfası olarak kullanılabilecek bir şablona) sahip olan bir tema kullanmaktır. Bu landing page oluşturmanın en basit yoludur ama aynı zamanda en az düzenlenebilir versiyonudur; özellikle kod yazmaktan uzak durmak istiyorsanız iyidir. Birçok premium tema mağazası ve marketleri landing page şablonu sunan kurumsal temalara sahiptir.

Landing page şablonunda bakmanız gereken birkaç özellik vardır. Menü ve kenar çubuklarını kaldırmak isteyeceksiniz. Varış sayfaları gereksiz şeylerle tıka basa doldurulmamalıdır ve birçok kişi bunları sitenin kalanında da istemez. Ayrıca, Mailchimp ve WooCommerce gibi büyük eklentilerden destek isteyeceksiniz. Bu sitenize Şimdi Alın! ya da Hemen Al! gibi butonlar eklemeniz ve e-posta aboneliği kayıtlarına sahip olmanız açısından da önemlidir. Son olarak, sitenizde büyük resimlere ve geniş sliderlara olanak sağlayan bir şablon seçin. Bunlar landing page kullanımınızda profesyonel bir hava katacaktır.

 

Wordpress Eklentileri

WordPress Eklentileri

Eklentiler isteğe uygun landing page oluşturmak için mükemmeldir. Yine, bir çok ücretli ve ücretsiz yararlanabileceğiniz ticari eklentiler halı hazırda mevcuttur. WordPress’in eklenti havuzu aramak için güzel bir başlangıç olabilir.

Görsel editörü olup sayfa tasarımı oluşturan eklentiler bulmak isteyeceksiniz. Bu size kodlarla uğraşmadan varış sayfanızın düzenini ayarlama imkanı sunacaktır. Ayrıca yardımcı eklentilere de bakmak isteyebilirsiniz. Bu eklentiler bir veya daha fazla unsura sahip olmanıza katkı sağlar ama sayfanızın düzenini bozmayan eklentilerdir. Mesela: sosyal medya linkleri, e-posta abonelik formları, müşteri görüşleri olabilir.

Bir yaklaşım, varış sayfalarının tasarımına yardım etmek için özellikle oluşturulmuş eklentiler bulmaktır. Bu eklentiler genelde hafifçe düzenlenebilen ve amaca uygun hale getirilebilen düzinelerce yerleşik yerleşim planı barındırırlar. Belli başlı sosyal tuşlar ve e-posta formları gibi varış sayfası unsurlarını içlerinde barındırırlar ya da birleşirler. Bu eklentiler genellikle kendi içerisinde ticarilerdir ve ücretlidir. Ancak eğer hızlıca, hepsi bir arada profesyonel bir WordPress landing page oluşturmak istiyorsanız fedakarlığa değecektir.

WordPress’inizi doğru tema ve eklentiyle birleştirerek, yükselen satışlara ve müşterilere sahip olan profesyonel bir landing page oluşturmak mümkündür. Doğru çözümü bulmak sadece ihtiyaçlarınızı değerlendirme ve durumunza uygun bir veya daha fazla çözümü seçme meselesidir. WordPress fazlasıyla esnek bir içerik yönetim sistemidir ve bu onu sayfa oluşturmak ve müşteriyle muhatap olmak için oldukça kolay yapar.

tarihinde Pazarlama & Reklam, SEO kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı