Blog – Site Hit Artırma Yöntemleri – Tavsiyeleri

Ücretsiz blog hizmetlerinin gelişimi ve gerçekten sağlam alt yapı ile yola çıkışları, şüphesiz blogger olarak nitelendirdiğimiz blog yazarlarının sayısında gözle görülür bir artış sağlanmasına imkan tanıdı. Google gibi büyük firmaların sponsor olduğu ücretsiz servisler sayesinde büyük gelirlere ulaşmayı başarmış yazarların varlığı, yeni bloggerların da sektöre dahil oluşunu hızlandırdı dersek hiç de yanlış bir tespitten söz etmemiş oluruz. WordPress tabanlı gelişim de o denli büyük kitlelere ulaşmayı başardı ki, artık canı sıkılan internet kullanıcılarının değişik başlıklarda oluşturduğu en az 3-4 bloga rastlamak mümkün. Yönetimi kadar, geri dönüşlerin de oldukça zor sağlandığı bu sektörde aslında çoğulcu bir sosyal medya çalışması ile iyi yerlere ulaşmak pek de güç değil.

Blog Yazarlarına Tavsiyeler

Blog yazarı olarak başarıya ulaşmak için neler yapılabilir? Ne gibi sosyal medya çalışmaları sergilenebilir. Bu soruyu sormamızın temelinde blog yazarlığının yaygınlaşması ve sektördeki rekabetin, ücretli yapıların ilave olması ile büyük bir hale dönüşmesi şüphesiz ilk sırayı alıyor. Blogunuz ile her gün özenle ilgilenmeniz bile sonuca ulaşmanız ve hayalinizdeki takipçi kitlesine ulaşmanız için yeterli gözükmüyor. Bu yüzden sosyal medya ajansları ile çalışma fırsatını tatmalı ve onların engin bilgileri eşliğinde yapacağınız çalışmalar ile sonuca ulaşmanın eşsiz hazzını yaşamalısınız. Bu yazımızda bloglarınızın hitini artırmaya yönelik tavsiyelerimize yer vererek, sizlerin daha kolay sonuca yönelebilmeniz için doğru yöntemleri sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Özetle, blog hit artırma, site hit artırma nasıl yapılır gibi sorularınıza birlikte doğal yöntemler eşliğinde yanıtlar arayacağız.

 

Kime Ulaşmak İstediğinizi İyi Analiz Edin!

Kime Ulaşmak İstediğinizi İyi Analiz Edin!

İster bir sosyal medya ajansı ile çalışın, isterseniz de çalışmayın. Yöntemleriniz değişmeyecektir. Sosyal medya uzmanları, sizlerin hedef kitlenizi belirleyerek yola çıkarlar. Bu sayede kısa sürede yayılmanın ve adınızı duyurmanın püf noktalarını tespit ederler. Bu kitle kimi zaman yaş kriterine, kimi zaman toplum içindeki statülerine, kimi zaman meslek gruplarına, kimi zaman ise sosyal beklentileri ve hobilerine bağlı olarak değişim gösterebilir.

 

Takipçilerinize Değer Verin!

Kendinizi bir takipçinin yerine koymak, daha doğrusu empati yapmak aslında SEO kavramının temelini oluşturmaktadır. Özellikle sizlerin bu konuda göstereceği azimli çalışma beraberinde başarıyı da getirecektir. Takipçilerinizin perspektifinden baktığınızda size yorum imkanı vermeyen, düşüncelerinizi pek de dikkate almayan, yorum yapmanıza imkan tanısa da sorularınıza yanıt vermeyen bir yazarın samimiyetine ve size değer verdiğine inanmanız biraz güçtür. Bu nedenle size değer verdiğini yazılarında hissettiren blog yazarları zaman içerisinde popüler bir statüyü kazanmayı da hak etmiştir.

 

SEO Hizmetlerinden Faydalanın

SEO Hizmetlerinden Faydalanın

Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak, site hit artırma yöntemleri ve pratikleri arasında 1 numaralı sırayı alır. Sitenizin hitini artırmak için siz de arama motorlarına yönelik çalışmalar yani SEO çalışmaları yapmalısınız. Eğer arama motoru optimizasyonu konusunda çok fazla bilginiz yoksa bu konularda uzman olan kişilerden ya da ajanslardan hizmet alabilirsiniz. Ayrıca, CREAMIVE Web Ajansı olarak bizim sunduğumuz SEO Paketleri de dikkatinizi çekebilir, isterseniz SEO Paketleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Platformlarını Entegre Edin

Çok başarılı olabilirsiniz. Kaleminiz, edebi yeteneğiniz, sosyal şartlarınız ve takipçi kitleniz eşsiz olabilir. Bu durum sizler için yeterli midir? Başarılı sosyal medya danışmanları olarak söyleyebiliriz ki, sosyal ağlarda kullanılan aktif hesaplar ile zenginleştirilmemiş hiçbir sayfa sonuca ulaşmak da istenen başarıyı gösteremez. Takipçi sayısında da gözle görülür bir patlamayı hissedemez. Bu nedenle zaten var olan ve kısa sürede yayılmanıza imkan tanıyan sosyal ağları kullanarak, çok fazla takipçiye ulaşabilir, hatta gerçek anlamda ilgi çekici konularda, başarılı eserler kaleme alan biriyseniz yeni sadık takipçiler de kazanabilirsiniz.

tarihinde Sosyal Medya, SEO kategorilerinde yazdı1 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Kurumsal SEOKurumsal SEO
Güncel Yorumlar

snapchat ile reklam mantığı biraz garip geldi. Onun yerine sosyal ağa daha fazla yönelmek yararlı olurdu.

Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı