Blog Yazarlarının Online Başarı Anketi

1&1 tarafından yapılan çalışmada bloggerlar daha iyi içeriğe ve resimlere, ziyaretçi memnuniyetine, sosyal medya paylaşımlarına önem veriyor...

Blog Yazarlarının Online Başarı Anketi

Blog yazarlarından “çevrimiçi başarı” hakkında neler öğrenebiliriz?

Web site sunucu sağlayıcısı 1&1 tarafından 120 Birleşik Krallık blog yazarına yaptırılan yeni bir çalışma, blog yazarları için hayati öneme sahip motivasyon kaynaklarını ve taktikleri ortaya çıkardı. Motivasyon ve deneyim paylaşımları, küçük ve orta boyuttaki işletmelere (KOBİ) nasıl çekici ve popüler bir site kurulacağı hakkındaki tavsiyelerle, çalışma internet sitesini daha da ileriye taşımak isteyen bizlere etkili tavsiyeler veriyor.

Daha İyi İçerik En Önemli Hedef

İçerik kalitesini arttırmak, başarı için en güçlü taktik olarak sunuldu. Tespitler boyunca güçlü bir konsept bariz ortadaydı. Birleşik Krallık blog yazarlarının %71’i daha iyi bir içerik ve ziyaretçi memnuniyetini (%32) blogun genel anlamda gelişmesi için en iyi strateji olarak önerdi. Bunlar sosyal medya paylaşımı (%38) ve daha iyi resimler (%24) tarafından çok az bir farkla takip edildi (–ki bu faktörlerin hepsinin aynı zamanda kurumsal siteler ve bloglar için arama motoru sıralamasını da yükselttiği de bilinmektedir).

 

Blog Yazarları Anketi

Neyi İyi Yaptığınızı Açıkça Belirtin

Etkenlerin ve motivasyonların tanımlanması istendiğinde, grubun %60’ı bir amaç uğruna profil oluşturmak, hayati öneme sahip veya başka hiçbir yerde bulunamayacak bilgiler paylaşmak konusunda ortak fikre sahiptiler. Her site sahibi bunları kullanarak tutkularına veya temel amaçlarına odaklanabilir. Peki sizin kitleniz neyi iyi yaptığınızı biliyor mu ve bu ana sayfanızdan açıkça belli mi? Geri bildirimler ve onaylanmak blog yazarları için paradan daha kıymetli olarak değerlendirilir. Satış odaklı siteler için, her zaman müşterilerinizi yorum bırakmaya teşvik edin, sosyal medya ve müşteri değerlendirme yorumlarını web siteniz ile birleştirin.

 

İlgili Olduğunuz Alanlarda İlerleyin

Son olarak, başarılı bir blogu tam anlamıyla tanımlayan ana etkilerin neler olduğu sorulduğunda, bulgular gösterdi ki Birleşik Krallık blog yazarları çoğunlukla kendi ilgi ve eğlence alanlarında çevrimiçi başarı gösterdi. Tavsiyeler arasında ortak bir kesit vardı – “dürüst olun ve konunuza sadık kalın”.

Kitlemize nasıl yardım edebileceğimiz ve destek olabileceğimiz noktasında işin temeline dönmek hepimiz için en bilgece hareket olacaktır. Kişisel eğlenceniz, sosyal medya aktiviteleri ve kitlenizi eğitmek başarılı bir web sitesi için baş faktörlerden sadece bazılarıdır – ve bunları herhangi bir web site sahibi öğrenebilir

tarihinde Genel, Sosyal Medya kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Mustafa Çağrı Güven

Mustafa Çağrı Güven

Creamive`in kurucu ortağı, Bilgisayar Mühendisi ve dijital stratejisttir.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Kurumsallaşma Nedir?Kurumsallaşma Nedir?
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı