Facebook 2015 İlk Çeyrek Rakamları

Facebook, 2015 yılı ilk çeyreğine de güzel bir başlangıç yaptı. Kullanıcı sayısı açısından çok önemli bir mihenk taşı geride kalsa da gelir konusunda da mühim bir artış sağlandı. Facebook, 2015 yılı ilk çeyrek geliri 3,54 milyar dolar oldu. 2015 ilk çeyreğinde elde edilen bu gelir, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %42 oranında artmış oldu. Geçtiğimiz yıl aynı dönemdeki geliri ise 2,50 milyar dolardı.

New York borsasının kapanışı ardından gelen açıklamaya göre de sosyal medya devi Facebook’un 2015 ilk çeyrek net karı 512 milyon $ oldu. Ayrıca, dolar kurlarındaki düzensizlik teknoloji şirketine de olumsuz yansıdı ve beklenen gelirlere göre bir kısım düşüşler olduğu açıklandı.

Facebook 2015 Kullanıcı Sayıları

Mart ayında ortalama Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı 936 milyon ve geçtiğimiz yıla oranla %17 artmış durumda.

Mart 2015’in ortalamasında, Günlük Aktif Mobil Kullanıcı Sayısı 798 milyon oldu ve geçtiğimiz seneye göre %31 oranında arttı.

Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı ise 31 Mart 2015 günü sonunda 1,44 milyar oldu. Bu rakam geçtiğimiz yıla göre %13 artmış oldu.

Mobil Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 31 Mart 2015 günü sonunda 1,25 milyar oldu. Bu rakam geçtiğimiz yıl 1,01 milyardı ve artış %24 oranında oldu.

 

Facebook 2015 Gelir İstatistikleri

Facebook 2015’in ilk çeyreğinde reklam yayınlarından 3,32 milyar dolar gelir elde etti. Üst kısımda paylaştığımız gelirlerden de görüleceği üzere reklam gelirleri, tüm gelirlerinin %93,78’ine karşılık geliyor. Bu da Facebook’un ana gelir kaleminin reklam gösterimleri olduğunu ortaya çıkartmaktadır. Bu rakamlar ise, özellikle de sosyal medya platformları arasında önemli bir orandır.

Mobil reklam gelirleri ise, 2015 yılının ilk çeyreğinde reklam gelirlerinin %73’ünü oluşturmuş. Geçtiğimiz yıla oranla bu yılın ilk çeyreğinde %59’lık bir artış görülmüş.

Ödemelerden ve diğer ücretlerden elde edilen 226 milyonluk gelir geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre %5 oranında azalmış görünüyor.

 

Facebook 2015 ilk çeyrek istatistikleri bu şekilde ortaya çıktı. Bakalım bir sonraki yani 2015 ikinci çeyrek istatistikleri ve ilk yarı rakamları nasıl olacak, bekleyip göreceğiz.

tarihinde Sosyal Medya, Mobil kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mobil Uyumlu Web TasarımMobil Uyumlu Web Tasarım
Responsive Web Tasarımının 12 FaydasıResponsive Web Tasarımının 12 Faydası
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı