Facebook Messenger, Android`te 1 Milyar Barajını Aştı

Facebook Messenger, Android aygıtlarda 1 milyar indirme barajını aştı ve en çok indirilen uygulamalarda Facebook`un 3. uygulaması oldu.

Facebook Messenger, Android`te 1 Milyar Barajını Aştı

Facebook Messenger, Android aygıtlara 1 milyardan çok indirildi – daha önceden bu başarıya ulaşabilen sadece birkaç uygulama vardı.

Facebook’un mesajlaşma ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı David Marcus bir iletisinde, şirketin popüler Messenger uygulamasının Google Play Store‘da 1 milyar indirme sayısına ulaşan ayrıcalıklı birkaç uygulamadan biri olduğunu duyurdu.

Mobil’de Google – Facebook Savaşları

Bu kilometre taşına asıl uygulaması ve WhatsApp ile daha önce de ulaşan Facebook’un yanında Google da Gmail, YouTube, Search ve Google Maps uygulamaları ile 1 milyar indirme sayısına ulaşma madalyasını takmıştı. Facebook hem genel uygulaması hem de Messenger adlı uygulaması olması sebebiyle 2 farklı uygulama gibi görünüyor. WhatsApp’ı da dahil ettiğimizde, Facebook şu ana kadar 3 tane uygulamasıyla 1 milyar indirilme barajını geçti. Google ise 4 farklı uygulamayla şu anda 1 milyar barajını en fazla uygulamayla geçen şirket konumunda. Öyle ki, Google Play Store’un yani sistemin de Google’ın olduğu düşünüldüğünde, Google’dan sonra Facebook’un Google kalibresine bu denli yaklaşabilmiş olması ise önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

 

Farklı Uygulama Kaliteyi Artırabiliyor

Facebook, Messenger’ı geçen sene asıl uygulamasından ayrı bağımsız bir platform olarak sunduğunda ilk olarak alınan olumsuz tepkiler göz önünde tutulduğunda bu haber özellikle etkileyicidir. Şirket deneyimin bir kısmına odaklanan ayrı uygulamaların çoğu kullanıcı için daha iyi olduğunu bildirmişti.

 

Facebook`un Henüz 1 Milyar Aylık Aktif Kullanıcısı Yok

Facebook’un Henüz 1 Milyar Aylık Aktif Kullanıcısı Yok

1 milyar indirme hafife alınacak bir konu olmamasına rağmen, bu durum 1 milyar kişinin Messenger kullandığı anlamına gelmemektedir (bu sadece toplam indirme sayısıdır). Ayrıca bu sayı uygulamayı iOS aygıtlarına indiren milyonlarca kişiyi de içermemektedir. CNBC’ye göre Mart ayı itibarıyla Messenger’ın yaklaşık olarak 600 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Facebook bu sayının platformlara göre ayrışmasına (iOS’a karşın Android) açıklık getirmedi.

 

Facebook Genişlemesine Devam Ediyor

Facebook, bağımsız bir uygulama olarak Messenger ile kapsamını genişletmeye çalışmaktadır. Artık arkadaşlarınıza ödemeler, video sohbetler ve kocaman, parlak renkli etiketler gönderebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile sohbet ve daha fazla üçüncü taraf uygulama entegrasyonu gibi önümüzdeki günlerde dahil edilecek özellikler Facebook’un sürekli olarak insanları platforma daha fala bağlamanın yollarını aradığı anlamına gelmektedir.

 

Facebook’ta Konum Takibi Artık Varsayılan Değil

Messenger’ın Android aygıtlarda konumları varsayılan olarak izlemekte olan konum hizmetlerini nasıl ele alacağını geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdu. Facebook’ta staj yapabilmek için etkili bir proje gerçekleştirmeye çalışan bir Harvard Üniversitesi öğrencisi, insanların arkadaşlarını en yakın metredeki mesafeye kadar takip etmesine yardımcı olan bir Chrome eklentisi geliştirmişti. Bu eklenti ortadan kaldırıldı ve Messenger kullanıcıların konumlarını artık varsayılan olarak takip etmiyor.

tarihinde Sosyal Medya, Mobil kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mobil Uyumlu Web TasarımMobil Uyumlu Web Tasarım
Responsive Web Tasarımının 12 FaydasıResponsive Web Tasarımının 12 Faydası
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı