Günümüzün Trendi Sosyal Medya!

Günümüzün Trendi Sosyal Medya! - Facebook, Twitter, Instagram... Hepsi de sosyal medyanın ana oyuncuları... Peki sosyal medyada neler oluyor?

Günümüzün Trendi Sosyal Medya!

Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hızla gelişmekte olan sosyal medya ağları hemen hemen her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. Sosyal medya kavramını ülkemize taşıyan en büyük girişim olan Facebook’un adının duyulmasıyla sosyal medya ifadesi de hayatımızda yer edinmeye başlamıştır. Artık günümüzde milyarlara varan aktif kullanıcı kitlesi ile hayat tarzımızı baştan sona değiştiren Facebook ile etkinliklerden resim galerilerine, aktif olarak sohbetten çevrim içi oyunlara kadar oldukça geniş bir yelpazede bizlere imkan sunmaktadır.

Facebook ile Sosyal Medyanın Doğuşu

Facebook ile Sosyal Medyanın Doğuşu

Şöyle düşünün ki, Facebook üzerinden tanışıp evlenip çocuğu okula başlayanlara bile günlük hayatımızda sıklıkla rastlayabilmekteyiz. Sosyal medya ağlarının en büyük dezavantajı şüphesiz ki bizlere fark etmesek de ciddi anlamda zaman kaybı yaşatmasıdır. İnternetin kötü yönlerinden bahsederken sürekli tekrar ettiğimiz zaman kaybı problemi telafi edilemeyecek bir durum olup bu sosyal medyaları bilinçli bir şekilde kullanmamız gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Sosyal Medya’ya Yeni Soluk Twitter

Sosyal Medya’ya Yeni Soluk: Twitter

Twitter gibi birdenbire büyüyen sosyal medya ağları da günümüzde oldukça geniş bir yer tutmakta olup en alt kesim vatandaşlardan devlet yöneticilerine kadar aktif olarak kullanılır hale gelmiştir. Twitter resmi hesapları ile merak ettiğimiz politikacı ya da sanatçıların kendi ağızlarından güncel olarak yazdıkları içeriklere saniyeler içerisinde ulaşabilmekte ve dünyada olan gelişmelere anı anında erişim olanağı bulmaktayız. Sosyal medya siteleri içerisinde yer alan Twitter ile aynı zamanda dilediğimiz kişilere DM yani özel mesaj göndererek birebir sohbet etmek imkanı yakalamaktayız. Twitter’a özgü olarak ortaya çıkan ve günümüzde birçok ortamda karşılaştığımız TAG yani etiket olayı ile de günlük trend olan kelime ya da olaylara anı anına erişebilme imkanı bulmaktayız.

Instagram ile Fotoğraflarınızı Ömür Boyu Saklayın

Instagram ile Fotoğraflarınızı Ömür Boyu Saklayın

Sürekli yenilik ile karşılaştığımız sosyal medya aleminin en büyük patronlarından biri de şüphesiz Instagram uygulamasıdır. İlk etapta kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile hizmet vermekte olan Instagram artık günümüzde her iki kişiden birinin aktif olarak kullandığı ve takip ettiği bir uygulama haline dönüşmüştür. Instagram uygulamasını kullanabilmek için 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde Instagram hesabı açmanız ve profil bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Instagram üzerinden yine Twitter uygulamasında olduğu kişi merak ettiğiniz kişi ya da ilgi alanlarınızı takip edebilir ve bu kişiler ile birebir iletişime geçebilme imkânını yakalayabilirsiniz. Dilediğiniz özel anların kalıcı bir hatıra olmasını istiyorsanız bu resimleri Instagram hesabınıza ekleyerek tüm takipçilerinizin bu resminizi görmesini, beğenmesini ve bu resme yorum yapmasını sağlayabilirsiniz. Siz de sosyal medyanın bir parçası olun ve hayat tarzınızı değiştirin!

tarihinde Sosyal Medya kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçlarıGoogle’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı