Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları

Google`da sitenizi yükseltmek için SEO tavsiyeleri ve sosyal medya bilgilerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Kaliteli SEO ile yükseleceksiniz.

Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları

Google ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkmak her blog ya da internet sitesi sahibinin hayalidir. Bu hayalin gerçekleşmesi için birkaç temel ipucu oldukça işinize yarayacaktır. Bu yazımızda neler yaparsanız, Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz sorusuna basit yanıtlar arayacağız. Yani, temel SEO çalışmaları hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Sosyal Medya SEO İçin Önemlidir

Blogun türü veya içerik sayısı ne olursa olsun, bloğa ait sosyal medya hesaplarının bulunması etkileşim oranını arttırmak için ilk önceliktir. Facebook, Twitter ve son yıllarda özellikle Google Plus her blog sahibinin kullanması gereken sosyal medya platformlarıdır. İçeriklerin bu üç kanal başta olmak üzere farklı sosyal medya kanallarında paylaşılması Google gözünde sizin için bir artı olacaktır. Ayrıca, Sosyal Medyanın Önemi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. O yazımızda da sosyal medya neden önemli ve neler yapılabileceğine dair farklı bilgileri paylaşmıştık.

 

Kadınlara Yönelik Sosyal Medya

Kadınlara Yönelik Sosyal Medya

Bu sosyal medya platformlarının yanı sıra, kadınların daha fazla girdiği bir siteye sahipseniz Pinterest gibi bir sosyal medya mecrası da sizin için çok önemli olacaktır. Pinterest SEO için önemlidir çünkü Pinterest’te paylaştığınız sayfalarınız size backlink olarak geri dönecektir. Ayrıca, kadınlar Pinterest’te çok yoğun vakit harcadıkları için yazılarınıza ziyaretçi de kazanmış olursunuz. Bu da sitenizde gezinme sayısını ve süresini artıracağı için SEO için avantaj sağlayacaktır.

 

Site İçi SEO Çalışmaları

Site içi SEO ise temel konudur: Doğru başlık seçimlerinden özgün metinlere, görsel kullanımından temanın özelliklerine kadar site içi SEO ayarlamaları Google aramalarında üst sıralara çıkmanızda oldukça faydalıdır. Linklerinizin yapısı ise en önemli konu olacaktır. Örneğin; creamive.com/hakkimizda gibi bir link yerine domain.com/page.php?sayfa=hakkimizda gibi bir URL yapısı tercih ederseniz, sitenizin Google’da üst sıralara çıkmasından ziyade yer alması bile zor olacaktır.

Ayrıca, URL yapısı karmaşık olmamalı ve anlaşılır olmalıdır. Hatta, URL yapısı 6 kelimeden fazla sözcükten oluşmamalı ve “ile”, “ve” gibi gereksiz kelimelerden sakınılmalıdır.

 

Tanıtım Yazıları ve Backlinker

Farklı sitelere yorum yaparak oradaki ziyaretçileri çekmek ve benzer bloglarda misafir yazar olup içerikte kendi sitenize bir link vermek sitenize ziyaretçi kazandıracaktır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere ziyaretçi sayınızın kaliteli bir şekilde artması, SEO konusunda size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Tanıtım Yazıları ve Backlinker

Hedef kitlenize uygun sitelerden üç veya altı ay gibi sürelerle link almak ya da tanıtım yazısı yayınlatmakta Google için önemlidir. Burada dikkat etmeniz gereken ise ipin ucunu kaçırmamaktır. Aşırıya kaçtığınız takdirde Google bunu anlayacak ve tepkisi gerçekten de kötü olacaktır. Her hafta birkaç siteye yorum yapmak, ayda bir yeni bir link edinmek gibi daha ağır davranma, sitenizi aniden üst sıralara çıkarmaz; ancak uzun vadede rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayabilir. Son olarak sosyal medya ve tanıtım yazıları sitenize çok fayda sağlayabilecek 2 önemli başlıktır diyebiliriz.

Sizin farklı düşünceleriniz varsa bunları paylaşmak ister misiniz? Sizin fikirlerinizi de büyük bir keyifle dinlemek ve sizden de yeni bilgiler edinmeyi çok isteriz.

tarihinde Sosyal Medya, SEO kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Kurumsal SEOKurumsal SEO
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı