Kişisel Site Oluşturmak İçin Ücretsiz Alternatifler

Kişisel ve ücretsiz site mi oluşturmak istiyorsun? Bu kapsamlı ücretsiz site kaynağıyla Wordpress, Blogspot, Wix, Tumblr hakkında detaylara ulaşın.

Kişisel Site Oluşturmak İçin Ücretsiz Alternatifler

Dijital çağın gelişimi ve hayatımıza entegrasyonu ile beraber internet sitesini faaliyete geçirmek ve ziyaretçilere ulaşmayı amaçlamak neredeyse kaçınılmaz bir durum halini aldı diyebiliriz. Sektöre yabancı isimlerin, tecrübe kazanma adına yapması gereken çalışmaların başında şüphesiz ücretsiz bir platform ile başlayarak, sektörün irdelenmesini sağlamak ilk hedeflerin başında yerini alıyor. Sosyal medya etkinliğinin nasıl kullanılacağı, nasıl daha iyi sonuca ulaşılabileceğini ve sadık takipçilerin nasıl kazanılacağı hususunda dikkat çeken parametrelerin de etkin kullanımı ile ileride kurmayı düşündüğünüz başarılı bir platform için gerekli alt yapıyı oluşturma imkanına erişebilirsiniz.

Ücretsiz Web Yazılım Altyapısı

Ücretsiz Web Yazılım Altyapısı

CREAMIVE Web Yazılım Ajansı ekibi olarak sizlere ücretsiz olarak site açma rehberini detaylı bir şekilde sunmaya çalıştık. Aşağıda belirttiğimiz adresler, sizlerin site kurmanız hususunda oldukça konforlu bir deneyime sahip olabilmeniz açısından uzun süreli analizler sonucunda ortaya çıkmıştır. İnternet sektöründe ve sosyal medya araştırmalarında gözlemleyebileceğiniz en iyi sonuçlar ile şekillenen bu yazımızda sizde kendinize ve ileriye yönelik hedeflerinizde en uyumlu ücretsiz site konseptini bulacaksınız, buna inanıyoruz.

Bir web tasarım ve web yazılım ajansı olarak bu yazıyı paylaşıyoruz, çünkü bazen müşterilerimiz dahi ücretsiz sitelere ihtiyaç duyabiliyorlar. Ancak, bu ücretsiz web site altyapılarının tam manasıyla profesyonel olamayacağını da belirtmekte fayda var. Eğer, kurumsal ve ticari bir proje için internet sitesine sahipseniz, yine de kreatif bir web tasarım ajansı ile çalışmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Wix: Hem Ücretli Hem Ücretsiz Altyapı

Sektörde yaratıcı tasarımları ve bir diğerine benzemeyen konsepti nedeni ile birçok kişinin takdir ettiği ve milyonlarca aktif kullanıcı ile yelpazesini genişlettiği Wix, aynı zamanda ücretsiz site konseptleri arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak 55 milyon aktif kullanıcının sitesini oluşturduğu bu adreste, görsel anlamda zengin bir siteyi oluşturmak için size gereken süre takriben 4-5 dakika dolaylarında. Sitenizi oluşturduktan sonra başarılı bir konuma erişebilmeniz ise sizin yazılarınızın kalitesine ve sosyal medya etkinliğinden ne denli yararlanabildiğinizin ölçüsüne göre değişim göstermektedir.

Freemium bir yapıya sahip olan Wix, hem ücretli hem de ücretsiz özelliklere sahip. Çok basit bir şekilde siteniz olsun istiyorsanız, ilk aşamada yeterli olacaktır. Ancak, alan adı sahibi olmak ya da sitenizi biraz daha detaylı bir hale getirmeyi planlıyorsanız, ücretli özellikleri devreye girecektir.

Blogspot Blogger

Blogspot: Google Destekli Ücretsiz Blog Servisi

Google’ın internet sektörünün etkin olduğu her alanda var olduğunu ve iddialı olduğunu daha doğrusu iddialı olmak zorunda olduğunu söyleyebiliriz. Yıllardır aktif olan ve neredeyse her kullananın onlarca sitesini barındırdığı Blogspot, ücretsiz olması bir avantaj olarak yorumlansa da kullanıcıya sunulan temaların kısıtlı oluşu ve ücretli temalar ya da bireysel performans ile zenginleştirilmediği takdirde pek de verimli sonuçlar ortaya koymadığını söyleyebiliriz. Buna rağmen devasa sunucuları ve Google’ın yıllar boyunca emek karşılığında kazandığı güvenin, sitenizin uzun süreli olması dahilinde başarılı bir tercih olabileceğini söylemekte fayda var.

Blogspot, aynı zamanda Blogger olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni ise, Google`ın bir hayli zaman önce Blogger.com`u satın alması sonrasında Blogspot ismi altında tüm blog servisi hizmetlerini toplamasıdır.

Blogspot, WordPress alternatifine göre bazı konularda kısıtlı özellikleri olduğunu da söylemek gerekir. Örneğin, standart bir blog oluşturduğunuzda, yazının HTML kısmı bir hayli karışık ve inline kodlar eşliğinde oluşuyor. Bu nedenle de CREAMIVE olarak biz çok fazla tercih etmiyoruz çünkü ne kadar temiz bir kod yapısıyla sitenizi oluşturursanız, SEO konusunda da fayda sağlayabilirsiniz. Blogspot ile hazırlanan sitelerin sayfa içerisinde yer alan gereksiz kodları hem sitenizin açılış hızını negatif yönde etkiler hem de SEO açısından sizi rakiplerinizin gerisinde bırakır. Bunu SEO analizi uygulamalarından da rahatlıkla görebilirsiniz.

Blogspot, Google’ın kendi servisi olduğu için de SEO konusunda bir nebze avantaja sahip diyebiliriz. Eğer ki siteniz kaliteliyse ve Google’da barınıyorsa, Google sitenizin kalitesini çok daha kolay ve basit bir şekilde anlayabilecektir. Bu da aramalarda sitenizin üst sıralara çıkmasında faydalı olacaktır.

 

WordPress Dünyanın En Çok Kullanılan Blog Servisi

WordPress: Dünyanın En Çok Kullanılan Blog Servisi

Blog yazarlarının en çok tercih ettiği, birçok haber sitesinin de üzerine inşa edildiği WordPress tabanlı internet sitelerinin son zamanlarda bir hayli iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle açık kaynaklı oluşu ve geliştirici sayısındaki çokluk, WordPress’in gelişmesi hususunda önemli bir yer ediniyor. Hal böyle olunca WordPress, ücretsiz olarak sunucularında barındırdığı internet siteleri sayesinde sizlere eşsiz bir deneyim yaşatmak üzerine şekillenmiş vaziyette. Ücretsiz platform üzerine inşa ettiğiniz sitelerinizde tasarımsal bazda çok farklılığı yakalayamasanız da birçok ücretli siteden daha iyi bir konuma gelebilmeniz muhtemel.

Bazı zamanlarda müşterilerimiz de özellikle WordPress ile sitelerinin hazırlanmasını istiyorlar. Ancak, CREAMIVE olarak sahip olduğumuz kendi CMS yazılımımız sayesinden de müşterilerimize hizmet sağlayabiliyoruz. Bu da rakiplerimize göre daha fazla alternatifimiz olduğu için bizi bir adım daha öne çıkartıyor.

 

Tumblr

Tumblr: Sosyal Bloglama ve Gençler

Tumblr’ı duymayan, bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Özgün tasarımı ve başarılı konsepti ile kaliteli yazılarınızı, sosyal medya uzmanlarının direktifleri doğrultusunda uygun hashtagler ile süslediğiniz zaman büyük kitlelere ulaşmayı başarabiliyorsunuz. Özellikle tasarım anlamında farklılığı yakalayan bu adresin, gelişmiş alt yapısı itibari ile kullanıcılarına çok farklı bir deneyim yaşattığından söz edebiliriz. Blog türevi kullanımından ziyade görseller ile zenginleştirilen yapısı itibari ile popülerlik kazanmış vaziyette.

eğer genç bir kitleyi hedefliyorsanız da Tumblr, sizin için öncelikli olmalıdır ya da en azından bu mecrayı da kullanmalısınız. Çünkü, Türkiye’de ve genel olarak dünyada gençlerin daha fazla yer aldığı bu mecra size kesinlikle katkı sağlayacaktır. Ayrıca, Twitter ve WordPress arasında bir mecra olduğunu da söyleyebiliriz. Hem bir sosyal medya platformu olarak kullanabilirsiniz hem de bir blog servisi olarak. Buradaki Twitter’a karşı sahip olduğu önemli avantaj ise 140 karakter ile kısıtlı olmaması ve HTML olarak da düzenlenebilir bir yapıda olmasıdır. WordPress’e göre avantajı ise, çok daha fazla kişiye çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bir üst kısımda bahsettiğimiz gibi hashtagler sayesinde belirleyeceğiniz kitlelere ulaşmak tahmin ettiğinizden de basit olacaktır.

tarihinde Sosyal Medya, SEO, Web Tasarım Dersleri kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı