Kurumsal E Posta

Kurumsal e posta nedir? Kurumsal web mail, kurumsal mail adresi ne işe yarar, mail servisleri neler gibi birçok detay bu yazımızda.

Kurumsal E Posta

Kurumsal E-Posta, firmanızın alan adı uzantısıyla (com, net, org, com.tr, org.tr vb. – sirketadi.com.tr) oluşturulan e-posta adresleridir. Kurumsal posta hizmetleri ücretli olabildikleri gibi ücretsiz de olabilmektedir. Genellikle ücretsiz mail veren siteler, ücretli sürüm olarak kurumsal mail hizmeti de vermektedir. Microsoft (Hotmail), Google (Gmail) ücretli olanlarının başında gelmektedir. Gmail bu hizmeti önceleri ücretsiz olarak sağlarken, geçtiğimiz birkaç sene içerisinde bu servisi ücretli hale getirmiştir. Ücretsiz örneklerin başındaysa Yandex (Yandex Mail) gelmektedir. Gmail ile aynı özelliklere sahip olan servis, Gmail’in yaptığı bu değişiklikten sonra bir hayli fazla kurumsal firmaya ulaşma şansına sahip olmuştur. Pazar payını hızlı bir şekilde artırmasını sağlamıştır.

Kurumsal Posta Nedir?

Kurumsal posta, şirketinize ait bir domain üzerinden size özel bir mail adresi oluşturulmasıdır. Genellikle, isim.soyisim@firmaismi.com şeklinde olmaktadır. Bu, personeller için geçerli olan mail adresleridir. Aynı zamanda şirketin de bir eposta adresi olacaktır. Bu da genellikle bilgi@domain.com, iletisim@domain.com ya da info@domain.com şeklinde olmaktadır. Mail adresi seçimi firmanın iletişim stratejisine göre değişebileceği için farklı ve kreatif sonuçlar da ortaya çıkabilmektedir. Örneğin, biz hello (et) creamive (nokta) com mailini kullanmayı tercih ediyoruz. Bizimle iletişime geçecek kişilerin çekinmeden merhaba diyebilmeleri ve her dostluğun bir merhabayla başladığı alt metni mail adresimiz içerisinde barınmaktadır. Siz de kendinize uygun alternatifleri değerlendirerek, marka stratejilerinizle kurumsal e-posta adresi seçiminizi yapabilirsiniz.

 

E Postaya Giriş

İstanbul merkezli bir kurumsal web tasarım firması olmamıza rağmen müşterilerimize mail servisleri de sağlıyoruz. Hem de sadece İstanbul’da faaliyet gösteren şirketlere değil, tüm Türkiye’ye.

E postaya giriş birçok farklı internet sitesi ya da bilgisayar programı ile yapılabilmektedir. Hatta öyle ki artık akıllı telefonların çok fazla kullanılmaya başlanmasının ardından birçok mobil uygulama da hazırlanmıştır. E postaya giriş ya da e posta programları hakkındaki detayları da yazımızın devamında paylaşacağız.

 

Microsoft Outlook E Posta Programı

Microsoft Outlook E Posta Programı

Dünya üzerinde belki de en fazla kullanılan e posta programı Microsoft Outlook olabilir. Hem kolay kullanımı hem de Office programı ile birlikte geliyor olması sebebiyle kurumsal posta kullanıcılarının önemli bir kısmını kendisine çekebilmiştir. Basit kullanımı ve randevu / ajanda özellikleri sayesinde kurumsal hayatta kişilere kolaylık sağlamaktadır.

 

Mozilla Thunderbird E-Posta Programı

Mozilla Thunderbird E-Posta Programı

Microsoft Outlook ile neredeyse tamamen aynı özelliklere sahiptir. Ancak, daha kolay kullanımı News Group (Haber grupları) gibi farklı ve güzel özellikleri nedeniyle Outlook yerine Mozilla Thunderbird kullanmayı tercih ediyoruz. Ayrıca, Thunderbird ücretsiz (açık kaynak kodlu) olması sebebiyle de cazip gelmektedir. Öyle ki, ücretli dahi olsa kullanmaya ve alışmaya başladıktan sonra farklı bir e-posta istemcisi ihtiyacınız kesinlikle olmayacaktır.

 

Neden Kurumsal Posta?

Kurumsal e posta servisleri genellikle ücretli olduklarından dolayı hem teknik destek konusunda hem de hizmet kalitesi bakımından daha iyiye ulaşırsınız. Kurulum süreçlerinde ya da yeni hesap oluştururken yaşayacağınız sorunlarda karşınızda bir muhattap olacaktır ve sorunlarınızla çok fazla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Sınırsız kapasite ve dosya aktarımı

Normal servislere göre daha fazla alana sahip olursunuz ve daha büyük dosya transferleri yapabilirsiniz. Örneğin, standart mail hesaplarında 1 GB alan ve en fazla 5 mb büyüklüğünde dosya gönderimi mümkün olabilirken, kurumsal maillerde sınırsız alan ve sınırsız büyüklükteki dosyaların transferi mümkün olabilmektedir. Bu hizmet aldığınız mail servisi nedeniyle değişiklik gösterebilir ancak geneli bu şekildedir.

 

Kurumsal E-Posta Avantajları

Müşterilerinizle daha kolay iletişim kurabilirsiniz. Mail servis sağlayıcıları sizin için ek uygulamalar da sunabilir.

Otomatik yedekleme sistemleri sayesinde maillerinizi yedekleyebilirsiniz.

Teknik destek imkanı sayesinde şirketinizde bir IT (bilişim) departmanı olmasa bile rahatlıkla kurulum ve hesap oluşturma işlemlerini yapabilirsiniz.

Harcamalarınızı azaltabilir ve ihtiyacınız kadar kullanım yaparsınız.

Kurumsal E-Posta Avantajları

Şirketinizdeki personeller @hotmail.com ya da @mynet.com gibi resmiyetten çok uzak uzantılara sahip mail adresleri kullanmazlar. isim.soyisim@sirketadiniz.com gibi daha kurumsal mail adresleri ile profesyonel bir izlenim oluştururlar.

Alan adınızı, site barındırmanızı ve e-posta servislerini tek bir firmadan temin edebilirsiniz. Örneğin, müşterilerimiz için bir internet sitesi hazırlarken bu üç başlığı da kendilerine sunmaktayız. Böylelikle müşterilerimiz hem farklı firmalarla muhattap olmak zorunda kalmıyorlar, hem de kendileriyle güçlü bir iletişime sahip olduğumuz için ihtiyaçlarını henüz onlar söylemeden anlayabiliyoruz. Hızlı bir şekilde hizmet sağlıyoruz.

 

Kurumsal Posta – Hemen Başlayın

Kurumsal hizmet almak için vakit kaybetmemelisiniz. Şirketinizin daha kurumsal bir yapıya kavuşması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen aklınıza gelen soruları bizlerle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Firmanız için neler yapabileceğimizi görüşmek isteriz.

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı