Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, firmaların internet ortamındaki en önemli ihtiyacıdır. CREAMIVE kurumsal web tasarım ajansı markanıza güç katacak.

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, bir şirket için dijital dünyada olmazsa olmaz konumundadır. Firma internet dünyasında potansiyel müşterilerini etkilemek istiyorsa muhakkak kurumsal dizayn çalışmalarını profesyonel bir ajansa yaptırmalıdır. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki müşteriler alışveriş yapmadan önce artık internette detaylı olarak incelemeler yapıyor ve çalışmak istedikleri firmaları bu yaptıkları analizlere göre belirliyorlar. İşte tam da bu esnada şirket olarak nasıl görünmek istersiniz? Kurumsal web tasarımı ile potansiyel müşterilerinizi etkileyebilirsiniz ya da eski çağlardan kalma bir internet sitesi sahibi olarak potansiyel müşterilerinizi kaçırabilirsiniz. Tercih size kalıyor. Gelin kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır konusuna birlikte göz atalım.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarım, şirketlerin internet dünyasında kurumsal yapılarını en iyi şekilde yansıtabilmeleri maksadıyla hazırlanmış olan internet siteleridir. Genellikle; iletişim, hakkımızda, vizyonumuz, misyonumuz, (varsa) şubelerimiz / ofislerimiz, ürünlerimiz, hizmetlerimiz, referanslarımız gibi sayfalardan oluşur. Kurumsal web sitesi tasarımı modern trendlere uygun olarak şirket politikalarıyla tezat oluşturmayacak şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca, kurumsal kimlik tasarımı ile de uyumlu olması gerektiği için orada yer alan renkler, logo, grafik tasarım ve görseller internet sitesi hazırlanırken de kullanılmalıdır. Böylelikle şirketin gerçek dünyadaki genel görüntüsü, web sitesi ile uyum içerisinde yayınlanır.

 

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

CREAMIVE Web Tasarım firması olarak hem genel olarak bizim felsefemizi anlayabilmeniz hem de olması gerekenleri öğrenebilmeniz için detaylı bir liste hazırladık. Bunların yanı sıra farklı başlıkları da bu listeye eklemek mümkündür. Bu yüzden de sık sık bu listeyi güncellemeyi planlıyoruz. Sizin aklınıza gelen farklı kısımlar da olursa, lütfen yorumlar kısmından yazıya eklemeyi unutmayınız.

COM.TR alan adı ile yayınlanmalıdır

Com.tr uzantılı siteler kullanıcılara daha fazla güven ve kurumsallık aşılar. Ayrıca, arama motorları da TR uzantılı sitelere daha fazla önem verdiği için siteniz aramalarda daha üst sıralarda çıkar. Com veya diğer uzantılara göre daha fazla dikkat çekerler. Ancak, firmanız için Com, Net gibi uzantıları da satın almayı unutmamalısınız çünkü rakipleriniz ya da düşmanlarınız bu alan adlarını sizden önce alabilirler ve istemeyeceğiniz şekilde kötü siteler yayınlayabilirler.

Yönetim paneli olmalıdır

Yönetim paneli olan siteler dinamik oldukları için aniden bir şeylerin değişmesi gerektiğinde firmadaki yetkililer konuya müdahil olabilirler. Örneğin, adresiniz değiştiğinde sadece 10 saniye içerisinde değişiklik yapabilirsiniz. Ya da iletişim sayfasından gelen mesajları kolayca takip edebilir ve arşivinizden filtreleyerek müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Hızlı ve Güvenli Sunucular

Hızlı ve güvenli bir sunucuda barındırılmalı

Kurumsal web siteleri sıradan internet sitelerine göre daha fazla öneme sahip oldukları için özenli bir sunucuda barındırılmalıdır. Kurumsal müşterilerimiz için bunu her zaman göz önünde bulundurmaktayız. Başka firmaların normal hostinglerinde 1 sunucuda 1.000 ila 10.000 arasında internet sitesi barındırılırken, kurumsal web siteleri barındırdığımız özel sunucularımızda 5 ila 10 arasında kurumsal siteye yer vermekteyiz. Bu da tahmin edeceğiniz gibi hem hız hem de güvenlik konusunda kendilerine büyük avantajlar getiriyor. Böylelikle hem sayfalar Google aramalarında daha üst sıralarda çıkmakta hem de hızlı bir şekilde ziyaretçiler site içerisinde dolaşabilmektedir.

Güvenlik sertifikası olmalıdır

Kurumsal ve güvenilir olduğunuzu gösterebilmek için en önemli konulardan bir tanesi de güvenlik sertifikalarıdır. Örneğin, yukarıdaki adres satırını görüyor musunuz? https://www.creamive.com adresinin başındaki https:// sitemizin güvenlik sertifikası olduğunu gösteriyor. Bu da demek oluyor ki bu sitede gezerken 3. kişiler sizin bilgilerinize kesinlikle ulaşamaz. Son zamanlarda Google’ın yaptığı güncellemeler sonucunda aramalarda güvenli sitelere ayrıcalık tanınmaya başlandı ve artık bu siteler daha üst sıralarda yer almaktadır.

Güvenlik Sertifikası Olmalıdır

Güvenlik sertifikaları kurumsal web tasarım fiyatları için çok büyük ek masraflara da neden olmaz. Sitenizin ihtiyaçlarına göre 50 TL ila 250 TL arasında değişen uygun fiyatları ile gücünüze güç katacaktır.

Güncellenebilir olmalı, bakımı sürekli olarak yapılmalı

Birçok kurumsal site için bakım sözleşmeleri yapıyoruz. Böylelikle, firma sahipleri ya da ilgili yetkililer bir değişiklik ihtiyacı olduğunda derin derin düşünmektense hemen bize bildiriyorlar, biz de hızlı bir şekilde ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Örneğin; yeni yıl, bayramlar ve özel günlerde yayınlanacak farklı bannerlar için tasarım yapılması, yeni ürün eklenmesi, sitedeki bilgilerin değiştirilmesi ya da yeni haber / duyuru eklenmesi… Firmanın isteklerine göre kapsamlı bir hizmet sağlayabiliyoruz.

Kurumsal siteler pediyodik olarak yedeklenmelidir

Kurumsal internet siteleri, normal sitelere nazaran önemli bilgiler içerir. Bu nedenle de düzenli olarak yedeklenmesi ve ihtiyaç olduğunda hızlı bir şekilde bu yedeklere ulaşılabilmesi gerekmektedir. Özellikle e-ticaret siteleri için bu çok önemlidir çünkü sitede bir aksaklık olduğunda verilen son siparişlere ulaşılamazsa, birçok müşteri mağdur olabilir. Bundan dolayı da günlük, haftalık ve aylık olarak birçok farklı zamanda sitelerin yedeklerini alıyoruz.

Doyurucu içeriğe sahip olmalı

Siteye giren potansiyel müşteriler firma hakkında tüm detaylara ulaşabilmeli ve markanızı yakından tanıyabilmelidir. Örneğin, hangi şehirdesiniz, telefon numaranız ne, hangi hizmetleri sunuyorsunuz, ürünleriniz neler? İhtiyaç duyulan konular hakkında hızlı bir şekilde bilgiye ulaşırlarsa, potansiyel müşterileriniz rakiplerinizi incelemezler ve sizinle ticaret yapmaya kolayca ikna olurlar. Şu anda bu satırlara kadar okumamış olsaydınız, sizinle bir bağ kurma şansımız hiç olmayacaktı ancak hala bu sayfayı okuduğunuza göre bizimle iletişime geçme ihtimaliniz var. Bunu kendi markanız ve sitenizi ziyaret eden kişiler için de aynı şekilde düşünebilirsiniz.

Kurumsal web tasarım firmaları / şirketleri sitenizin yazılımı, içeriği ve dizaynı konusunda sizlere yol gösterir, bunu asla unutmamalısınız.

Kurumsal web siteleri geliştirilebilir olmalı

İnternet sitenizi bir defa yaptırmalısınız ve sonraki ihtiyaçlarınıza da uygun bir alt yapıya sahip olmalısınız. Örneğin, bugün sadece 2 tane hizmet başlığınız var ancak 3 ay sonra 5 tane farklı daha hizmeti sunmaya başladınız. Yeni bir internet sitesi yaptırmadan, hızlı bir şekilde bu hizmetleri sayfalarınıza entegre edebilmeniz gerekmektedir. Bu birçok başlıkta da aynı şekilde olmalıdır.

Kurumsal Web Siteleri Geliştirilebilir Olmalı

Geliştirilebilir kurumsal web tasarım ihtiyacı birçok müşterimiz tarafından dile getiriliyor ki haklılar da. Eğer, onlar söylemeseler bile biz kendilerine bu konu hakkında detaylı bilgi sunuyoruz. Çünkü bugünkü ihtiyaçlarınızla bir sonraki yılki ihtiyaçlarınız kesinlikle farklı olacaktır. Geleceğe yönelik fikir sahibi olmak her zaman avantajlıdır.

Profesyoneller tarafından hazırlanmalıdır

Kurumsal web tasarım için profesyoneller ile anlaşmanız gerekmektedir. Eğer, sizin kurumsallığınızı internette yansıt(a)mazlarsa çok büyük bir prestij kaybı yaşarsınız. Şöyle de düşünebilirsiniz, bazı firmalar ya da ajanslar (kendilerini tasarım konusunda uzman görüyorlar!!!) web tasarım nedir bilmezken, bu kişilere dijital dünyanızı emanet edemezsiniz, etmemelisiniz de. Sonrasında büyük bir hezeyan sizi bekleyebilir.

 

Kurumsal Web Tasarım Kurumsal Ajans

Kurumsal Web Tasarım İçin Kurumsal Bir Ajans

CREAMIVE Web Tasarım Ajansı olarak hizmet verdiğimiz markaları kendi markamız gibi benimsiyoruz ve profesyonelliğimizi sonuna kadar onlar için kullanıyoruz. Siz de bu düşüncedeyseniz ve birlikte farklı bir bakış açısı oluşturabileceğimizi düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Firmanız için kreatif ekibimizle kurumsal çalışmalar yapmaktan büyük bir keyif duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Görüşmek dileğiyle,
CREAMIVE Web Ajansı

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı