LinkedIn Kullanıcılarının Ekonomik Durumları‏

LinkedIn Kullanıcılarının Ekonomik Durumları‏, LinkedIn kullanıcıları ne kadar kazanıyor? LinkedIn üyelerinin maaşları ne kadar? sorularına yanıtlar burada

LinkedIn Kullanıcılarının Ekonomik Durumları‏

2002 yılında faaliyete geçen LinkedIn iş sektöründe birçok değişimin yaşanmasına da zemin hazırlamış vaziyette. Öyle ki, ilk başta internet ortamında CV paylaşılmaz tabusunun yıkışını izletti bize. Zamanla yaygınlaşan sosyal medya platformu, bağlantılar ile çalışanların eşleşmesine kadar gelişen bir sektörün inşasına zemin hazırladı. Zaten bu yapısı itibari ile de hali hazırda insanların hizmetinde olan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya mecraları arasında sivrilmeye ve premium seviye bir sosyal ağ olmayı başarıyor. LinkedIn hakkında çeşitli araştırmalar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Sosyal medya etkinliği temeli ile yapılan bu araştırmalar her geçen gün LinkedIn hakkında fikirlerin değişmesine ve olumluya dönmesine zemin hazırlıyor.

Linkedin Üyelerinin Gelir Özellikleri

Reid Hoffman’ın inşa ettiği ve gerçek anlamda var olan sosyal medya platformlarının çok aksi yönde bir gidişata sahip olan, bu özelliği ile de diğer sosyal ağlardan daha çok ilgi gören Linkedin’in ekonomik duruma ve iş bulmaya etkisi her daim merak edilen bir başlık olmakta. LinkedIn’in bu kadar farklı adledilmesinin temelinde belki de beyaz yakalı, iş adamlarının çoğunluğu oluşturması yatıyordur? Bilemeyiz.

 

Linkedin’in Profesyonellere Faydaları Nelerdir?

Aylık yaklaşık 80 milyon tekil ziyaretçiye ulaşmayı başaran LinkedIn, sizi iş dünyasında farklı bir konuma taşımıyor. Ancak orada doldurduğunuz bilgiler, iş ilanı verenlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bir gün denk gelebileceğiniz değişik bir teklif ile önünüzün hiç kapanmayacak şekilde açılmasına ve gerçek anlamda büyük meblağlar kazanabilecek bir konuma gelmenize olanak sağlıyor.

 

Linkedin Üyeleri Ne Kadar Kazanıyor?

LinkedIn’de üyeliği bulunanların ne oranda gelir elde ettiğini hiç düşündünüz mü? Yöneticilerin neredeyse birçoğunun CV’sini bırakmayı ihmal etmediği, bağlantıları itibari ile size referans olduğu da düşünülürse bu ağın çok aktif işlediği fikri belleklerinizde oluşabilir. ComScore tarafından yapılan araştırmalar neticesinde her 100 üyeden 40’ının yaklaşık olarak yıllık 100 bin doların üzerinde kazanç elde ediyor. Peki, bu durum LinkedIn’in etkisi ile mi oluştu? İşte bunu hiç sanmıyoruz.

LinkedIn çalışma prensibi itibari ile iş veren ile iş arayanı buluşturan bir platform. Yönetim kurulunda veya yönetici sıfatında bireylerin sosyal medya tabanlı araştırmalarına ev sahipliği yapan LinkedIn’de ilgisini çeken başlıklar ve gerekli özellikleri girmeleri sayesinde çeşitli uzantılara ulaşabiliyorlar. Bu durum takdir edeceğiniz üzere birçok insanın iş sahibi olmasına da imkan tanıyor. Hatta hiç ummadığınız, işsizlikten sıkıldığınız bir anda gelebilecek sürpriz bir teklifin de kapısını aralıyor. Bunun için LinkedIn adresindeki hesabınızı gerekli detaylara dikkat ederek doldurmanız yeterli. Gerisi sizin şansınıza ve mesleki statünüzün yoğunluğuna bağlı olarak değişim gösterecektir.

 

Sosyal Medya Çalışmaları

LinkedIn tabanlı sosyal medya çalışmaları ve araştırmaları devam ettikçe daha şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Firmanın hakkında yapılan bu son araştırma nezlinde gözlemlenecek ki, 100 bin dolar gibi oldukça üst düzey bir gelire sahip olan insan kitlesi her 100 kişiden 40’ını temsil ediyor. İlerleyen süreçlerde LinkedIn’in ne gibi sonuçları doğurduğunu araştırdığımızda da bu tarz ilginç bir detay ile karşı karşıya kalacağımızdan eminiz. Sizler de bu fırsatlardan yararlanmak için bir profil oluşturarak, akademik hünerleriniz ile bu profilinizi süsleyebilirsiniz.

tarihinde Sosyal Medya kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçlarıGoogle’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı