Sosyal Medya Pazarlama Teknikleri

Sosyal medya mecrasında pazarlama teknikleri markalar için çok önemlidir çünkü sosyal medya pazarlama ile milyonlara ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama Teknikleri

Sosyal medya etkin kullanıldığı vakit en faydalı reklam seçenekleri arasında gösterilebilir. Doğrudan hedef kitleye ulaşmanızı sağlayan bu ağ, alanında uzman kişiler vasıtası ile gerçekleştirilen reklam kampanyaları büyük kitlelere hitap etmeyi başarıyor. Akıllı telefonun varlığı ve günümüzde her insanın neredeyse akıllı telefon vasıtası ile internette sörf yapma fırsatı elde ettiği düşünülürse sosyal ağ tabanlı bir reklam çalışmasının önemi daha iyi anlaşılacaktır. Ne yazık ki sosyal ağ denilince birçok arkadaş tarafından durum, Facebook mecrasından ibaret sanılsa da gelişmiş olanakları sayesinde neredeyse her sosyal ağ bir pazarlama tekniği olarak değerlendirilebilir. İşte bu rehberimizde hangi sosyal ağları, pazarlama aşamasında etkin olarak kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Facebook ile Yüzbinlere Ulaşın

Facebook ile Yüzbinlere Ulaşın

Sosyal medya ajansı genellikle Facebook üzerinden çalışma yapmayı tercih etmektedir. Ancak Facebook sayesinde yapılan reklamlarda bazı hususlara dikkat etmenin önemi yadsınamaz. Özellikle gönderiyi öne çıkar adlı seçeneği etkin kullanmanız dahilinde, hedef kitlenizdeki birçok bireyin ana sayfasında, haber kaynağında reklamınız gözlemlenebilecektir.

Eğer görsel anlamda bir bütünlük arz ediyor ve başlığı ile de dikkati çekmeyi başarıyorsa bu sayede büyük bir geri dönüş sağlanabilir. Hem de oldukça kolay bir şekilde. Ancak bunun için sosyal medya ajansı iyi bir analiz yapmalı, anahtar kelime ve hedef kitle üzerinde yoğun bir çalışma yapmalıdır. Mobil cihazlar ile Facebook’u ziyaret eden insanların da yoğunluğu hesaba katarak, görsel anlamda ilgi çekici gönderiler hazırlanmalıdır. Bu bağlamda sponsorlu paylaşımlardan daha faydalı bir alternatif olarak dikkat çeken öne çıkan görseller platformu aktif olarak kullanılmalıdır.

 

Öne Çıkarılmış Tweetler Fark Yaratır

Öne Çıkarılmış Tweetler Fark Yaratır

Belli bütçeler karşılığında dilediğiniz tweeti herkesin haber bülteninin en üstüne entegre edebilirsiniz. Her ne kadar bütçe açısından daha yüksek rakamlar telaffuz edilse de herkesin ana bültenine erişmesi ve ilgi çekici bir konumu elde etmesi nedeni ile geri dönüş olarak gerçekten gözle görülür, olumlu yanıtlar alabilirsiniz. Atacağınız tweetin, görseller ile süslenmesi dahilinde daha net bir sonuca ulaşma imkanı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sadece sponsorlu tweet statüsünde olması ise yeterli değildir. İçerik açısından da cezbedici olması sosyal medya ajansı veya reklam ajansları sayesinde sağlanabilir.

 

Instagram ile Adınızı Duyurun

Instagram ile Adınızı Duyurun

Sosyal medya mecraları arasında en çok bilinenlerden biri olan Instagram, sadece fotoğrafların paylaşıldığı, yorumların yapıldığı bir adres değil. Birçok global firma da bu durumun farkında olup, gerçekten radikal sayılabilecek projelere imza atmış. Sizler de görsel anlamda zenginleştirilmiş fotoğrafları, ziyaretçilerinizle ve takipçilerinizle paylaşarak popüler görseller arasında yerini almasını sağlayabilirsiniz. Bu seviyeye geldiği takdirde ise size geri dönüşü gerçekten oldukça olumlu ve başarılı olacaktır.

 

Linkedin Sayesinde İstediğiniz Kitleye Ulaşın

Linkedin Sayesinde İstediğiniz Kitleye Ulaşın

Linkedin’in en çok tercih edilen sosyal CV statüsünde olduğunu belirtmek gerekiyor. Türkiye hatta dünya çapında hizmet veren firmaların aktif olarak kullandığı bir sistem olan Linkedin’de bir profili ziyaret etmeniz dahilinde karşı tarafa bildirim gitmektedir. Bu sayede ziyaret odaklarınızı kontrol edebilme fırsatı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ziyaret ettiğiniz adreslerin, size geri dönüş yapmasına da fırsat tanıyabilirsiniz.

tarihinde Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli AraçlarMükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli Araçlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı