Her Sosyal Pazarlamacının İhtiyacı Olan 10 Faydalı Resim Aracı

Sosyal medya mecralarıyla çok uğraşıyorsanız, her platformun yüklediğiniz fotoğraflar için farklı boyutlar gerektirdiğini bilirsiniz. Bu boyutlar, ister Facebook kapak fotoğrafı veya Google Plus kapak fotoğrafı isterse Twitter başlığı ya da diğerleri olsun, belirli bir konum ya da yer için en iyi görünen fotoğrafları oluşturabilmenizi sağlar.

Bunu manuel şekilde yapmak anlamsız bir çabadır çünkü günümüzde resimlerinizi sosyal medya sitelerinin tümü için olmasa bile birçoğu için uygun boyut ve ölçülere getirebilmenizi sağlayan çok sayıda araç vardır. Daha yüksek çevrimiçi sosyal katılım için resimlerinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olacak 10 harika araç aşağıda tanıtılmaktadır.

Social Image Resizer Tool

Sosyal medya kafa karıştırıcıdır. O kadar çok sosyal medya sitesi ve o kadar çok sayıda resim boyutlandırma kuralı vardır ki bunların hepsini takip edebilmeniz şaşırtıcı olur. Örneğin, Facebook kapak fotoğrafı için 851×315 piksel gerektirirken Twitter 1500×500 piksel gerektirmektedir.

 

Social Image Resizer Tool

Social Image Resizer Tool ile tüm bu sayılar ve boyutlar hakkında endişelenmek zorunda kalmazsınız. Yapmanız gereken sadece resminizi oluşturmasını istediğiniz ögeye tıklamak ve aracın fotoğrafı sizin için yeniden boyutlandırmasına izin vermektir. Ardından, resminizi Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Pinterest, Instagram ve YouTube’a aktarabilirsiniz.

 

Social Media Image Maker

Bu araç başlıca sosyal medya sitelerinin tümünü ve daha fazlasını kapsar. Listelenen 16 sosyal ağ ve hizmetin herhangi birinde kullanıma yönelik mükemmel ölçü ve boyutları bulmak için mükemmel bir araçtır. Profil resimleri, başlıklar, kapak fotoğrafları, arka plan resimleri yapın ve ardından bunları aracı kullanarak doğrudan ilgili servise gönderin.

 

Social Media Image Maker

Yapmanız gereken değiştirmek istediğiniz resmi seçmek ve ardından düzenleme sayfasına gitmek için Create üzerine tıklamak. Resminizi sürükleyip bırakın veya sayfanın sonundaki Add your file butonunu kullanarak yükleyin. Bu araç resminizi doğru ölçüde kırpmanın yanında netleştirme, bulanıklaştırma, doygunluk azaltma ve diğerleri gibi filtre etkileri ve resim ayarlamaları eklemenize izin verir.

 

Pablo

Zaman sıkışıklığınız mı var? Pablo‘yu kullanarak ihtiyacınız olan resmi 30 saniyeden daha kısa bir sürede oluşturun. Alıntıyı ekleyin, ikinci bir metin veya logo ekleyin, başlık metin boyutu ve rengini düzeltin ve arka planınızı seçin. Hazır resimlerden herhangi birini seçebilir veya kendinize ait bir resmi yükleyebilirsiniz. Ayrıca bulanık bir etki elde etmek veya siyah beyaz bir fotoğraf elde etmek için resimde oynamalar yapabilirsiniz.

 

Pablo

İşiniz bittiğinde resmi Facebook’ta paylaşabilir veya tweet olarak atabilirsiniz. Alternatif olarak daha sonra paylaşılmak veya masaüstünüze indirilmek üzere Buffer’a da gönderilebilir.

 

Pinwords

Pinwords altı tipografi düzeninden birine bir alıntı veya manşet eklemenize yardımcı olur. Metniniz kolayca hareket ettirilebilir, büyütülebilir veya doğru ölçüye getirilebilirsiniz. Başlamak için üzerinde çalışmak istediğiniz bir resim yükleyin veya webden bir resim seçin, istediğiniz yazı tipi veya tipografi stilini belirleyin, metninizin boyutunu değiştirin ve ardından tüm değişiklikleri kaydetmek için “Pin it” üzerine tıklayın.

 

Pinwords

İşiniz bittiğinde resminizi Facebook, Tumblr, Pinterest, Twitter veya e-postayla paylaşabilirsiniz. Pinword ayrıca kullanmaya başlamak için basitçe sürükleyip yer imi çubuğu üzerine bırakabileceğiniz bir yer imleyicisi de içerir.

 

Befunky

Befunky üç aracın bir karışımıdır: bir fotoğraf düzenleyici, bir kolaj yapıcı ve müthiş efektler elde etmenizi sağlayan bir araç. Olağan araçlar (netleştirme, bulanıklaştırma, kırpma, v.b.) yanında Befunky’nin fotoğraf düzenleme aracı size diğerleri yanında iğne deliği, kromatik, kara kalem gibi renk etkileri ve sadece metin değil aynı zamanda grafik elemanlar ekleyebilme imkanı da verir.

 

Befunky

Diğer bir önemli özellik olan Overlay özelliği resminizi önceden tanımlanmış bir şekille maskelemenize izin verir. Befunky’nin çok hoş olan bir yönü masaüstünüz veya web kameranız, Facebook hesabınız veya Google Drive ya da Dropbox gibi çeşitli yerlerden fotoğraflar yükleyebilmenizdir.

 

Canva

Canva yeni bir şey öğrenmeden tipografi resimleri oluşturmak isteyen tasarımcı olmayan kimseler için mükemmel bir araçtır. Aracın, örneğin Facebook kapak fotoğrafları, Instagram, Twitter başlıkları, Pinterest grafikleri, v.b. gibi her sosyal medya sitesi için doğru ölçüleri olan önceden tanımlanmış şablonları vardır. Ayrıca ihtiyaç olması halinde özel boyutlar da uygular.

 

Canva

Hızlı kullanım için Layout panelinden gösterişli resimler ve tipografiler içeren yüzlerce şablondan birini seçebilir ve basitçe düzenleyip yayımlayabilirsiniz. Bundan başka, Text şablonundan metin ekleyebilir ve galeriden en iyi fotoğraf veya arka plan modeli seçebilir ya da harika resimler oluşturmak için kendi fotoğrafınızı yükleyebilirsiniz.

 

Recitethis

Alıntılar sosyal medyadaki popüler içerikler ve en çok paylaşılan ögelerdir. Programın en iyi yönü bir arka plan resmiyle gelmesidir. ReciteThis alıntı resimlerini çok kolay oluşturmak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Basitçe ilgili forma alıntınızı girdiğinizde size canlı bir ön izleme gösterilecektir. En uygun bulduğunuz şablonu seçin ve ‘create’ butonuna tıklayın.

 

Recitethis

Ayrıca resmi 5 farklı sosyal medya sitesine doğrudan gönderebilir veya indirebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak, bir arkadaşınıza resmi e-posta olarak atabilir veya resmin permalinkini gönderebilirsiniz.

 

Pagemodo

Kapak fotoğrafları belirgin konumlarından ötürü sosyal medya hesaplarında ilk görülen resimlerdir. Bu nedenle, kendinizi veya markanızı mümkün olan en göz alıcı şekilde tarif etmek için kapak fotoğrafları kullanmak akıllıca olacaktır. Bunu Pagemodo ile yapabilirsiniz.

 

Pagemodo

Birbirinden ilginç ve özelleştirilebilir düzinelerce teması olan yazılım fotoğraf koleksiyonunuzu kullanarak kolajlar veya güzel tipografisi olan fotoğraflar oluşturmanızı sağlar. Fotoğraflarınızı, logolarınızı, şekillerinizi ve arka planlarınızı eklemenin yanında her bileşenin konumu ve ölçüsünü de düzenleyebilirsiniz.

 

Share As Image

Share As Image ile resminize kolayca metin ve filtreler ekleyebilirsiniz. Metni forma ekleyin ve bulunmasını istediğiniz yere sürükleyip bırakın. Metin alanı sınırsızdır. Yapmanız gereken sadece ihtiyaçlarınıza göre ekleme yapmaktır. Ayrıca, resimleri Twitter, Pinterest ve Instagram‘da kullanmak üzere kaydetme seçenekleri de vardır.

 

Share As Image

Bu aracın profesyonel sürümü logoyu kendinize göre değiştirmenize izin verir ve daha fazla fotoğraf ve filtre sunar. Ayrıca, onlarca şablonu kullanabilir ve tasarım sırasında kaydedebilirsiniz. Profesyonel sürümü ayda 8 dolar ücret gerektirmektedir.

 

Infogram

Bir infografiği görüntülemek istiyorsanız Infogram bu infografikleri hızla oluşturmak için basit olmanın yanında mükemmel bir araçtır. Kullanımı kolay olan bu araç infografik şablonlarıyla birlikte gelmektedir. Eğer daha fazla zamanınız varsa grafik listesinden bir grafik seçerek ve veri değerlerini kendi veri setinizle değiştirerek infografiğinizi manuel olarak da oluşturabilirsiniz. Bunun yanında ülke haritaları da ekleyebilirsiniz.

 

Infogram

Ayda 15 dolar karşılığında, Infogram logosunu kendi logonuzla değiştirmek, infografikleri indirmek ve diğer hoş özellikler gibi ilave imkanlardan da yararlanabilirsiniz.

tarihinde Sosyal Medya kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçlarıGoogle’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı