WordPress Web Sitenizde Responsive Tasarım Kullanmanız İçin 5 Neden

Wordpress web sitenizin responsive web tasarım olması müşterilerinizi memnun eder. Wordpress responsive web tasarım daha fazla kazanç getirir.

WordPress Web Sitenizde Responsive Tasarım Kullanmanız İçin 5 Neden

WordPress, internetteki bir numaralı web sitesi şablonu olarak birçok farklı türde web sitesi için temel oluşturmaya devam ediyor. Çok sayıdaki add-on (eklenti) ile WordPress web sitesi tasarım olanakları pratik olarak sınırsızdır. Yeni webmasterlar bu konuyu hatırda tutarak, gerçekleştirebildikleri en yüksek seviyede optimizasyona sahip web siteleri oluşturmayı kendileri için görev kabul etmelidir. Responsive bir web sitesine sahip olmak birçok nedenden ötürü özellikle önemlidir. WordPress’i temel şablonunuz veya web barındırma platformunuz olarak kullanıyorsanız işe responsive bir web tasarımı ile başlamanızın en önemli 5 nedeni aşağıda sıralanmaktadır.

Google Responsive Olmayanları Cezalandırıyor

Google artık tam anlamıyla responsive olmayan web sitelerini, en kapsamlı WordPress web sitesi tasarım özelliklerine sahip olsalar bile, cezalandırmaya başladı.

Nisan 2015 itibarıyla Google responsive yetenekleri olmayan web sitelerini cezalandırmaya başladı. Şimdilik bu tür web siteleri mobil arama sıralamalarında arka sıralara düşüyor. Bir süre sonra responsive olmayan web siteleri Google tarafından hiç listelenmeyecek ve bu durum bu tür web sitelerinin internette görünürlüğünü ciddi şekilde sınırlayacak. Google sektördeki tüm aramaların yaklaşık %80’ini kontrol eden açık ara önde bir tekel olduğu için belli başlı diğer arama motorlarının da bu eğilimi takip etmesi kuvvetle olasıdır.

Bir web sitesinin Google’da görünmesi ayrıca kendisini rehberler ve mesaj panoları arasında optimize etme yeteneğini de arttırmaktadır. Birçok küçük arama motoru gerçekte ana Google arama motorunun yan motorlarıdır. Ana listede olmak bir web sitesinin küçük arama motorlarındaki sıralamasını üstel olarak arttırabilir.

 

Responsive Siteler Mobil Ticaretten Yüksek Pay Alacak

Responsive Siteler Mobil Ticaretten Yüksek Pay Alacak

Responsive bir web sitesi bir işin ticari olanaklarını tamamıyla yeni kitlelere açabilir. Tamamen bilgisayarlarla büyümüş olan ilk kuşak insanların yaşları ilerlemekte ve bu insanlar e-ticaret yapmaya başlamaktadır. Bu insanların çoğu gerçekte nakit kullanılmayan bir toplumda dijital ortamda ticaret yapmayı tercih etmektedir. Onlar için mobil telefonlar ve tabletler ürün satın almanın kullanışlı bir yolunu temsil etmektedir. Bir web sitesi responsive özellikte olmadığında bu yeni neslin tüm üyeleri şirketin sunduğu ürünleri pas geçecektir.

2013 itibarıyla Fortune 100 listesindeki şirketlerin bütünü için pazarlama bütçesinin en azından bir çeyreği mobil pazarlama için harcanmaktadır. Bu durum bile sizi seçilecek yolun işinizde başlıca mobil platformların tümüne uygun responsive bir web sitesine sahip olmanız gerektiği konusunda ikna etmeye yeterli değilse, başka hiçbir şey yeterli olmayacaktır. Çoğu pazarlama uzmanının üzerinde anlaşmaya vardığı bir konu vardır: bu yeni milenyum tüketici neslinin ihtiyaçlarına cevap vermeyen herhangi bir web sitesi, gelecekteki beş yıl içinde pazar payının büyük bir kısmını kaybetmeyi bekleyebilir.

 

Responsive Web Tasarımlar Uyumludur!

Responsive Web Tasarımlar Uyumludur!

Responsive web tasarım çalışmaları küçük ekranlar için çok daha uygundur. Çünkü, her ekran için farklı bir stratejiye sahip olurlar ve her ekranda olabildiğince iyi görünürler.

Responsive web tasarımının diğer bir nedeni de mobil telefonlar ve tabletlerin formatına uyum göstermesidir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayar ekranlarından farklı olarak mobil telefonlar ve tabletlerin ekranları çok daha küçüktür. Bazı durumlarda yazıların görülmesi daha zordur ve web sitesinde bulunan multimedya ögeler gecikme olmadan oynatılabilmeleri için belirli bir biçime sıkıştırılmak zorundadır. Bir iş basitçe web sitesini “büzmeye” çalışırsa bunun sonucu insanların siteyi herhangi bir şekilde kullanmasını sağlamada işi şansa bırakmak olur. Başlıklar ilk gelen ekranda gösterilmeyebilir. Sayfa birden fazla sütun içeriyorsa kaydırma sorunları ortaya çıkabilir. Ayrıca, web sitesi farklı işletim sistemlerinde farklı görünebilir.

Responsive web tasarımı müşterilerinizin hangi işletim sistemini kullanırlarsa kullansınlar görmelerini istediğiniz şeyi görmelerini sağlayacaktır. İnsanları evlerine gittiklerinde masaüstü bilgisayarlarına yönlendirmeye çalışmak yerine web siteniz için bir pazarlama planını güvence altına alacaksınız. Bu sayede de bir kullanıcı web sitenize mobil cihazlardan giriyorsa, tüm işlemlerini mobil cihazıyla yapabilir. Yani, ekranın küçük olması sitenizi kullanmanıza mani olmamalıdır. Responsive web tasarım, tüm cihazlarda aynı işlemleri farklı görüntüler eşliğnide kolaylıkla yapabilmenize olanak sağlar.

 

Müşterileriniz Davranışlarını Önemseyin

Müşterileriniz Davranışlarını Önemseyin

Mobil ortamdaki müşterileri çekmek için farklı bir sayfa düzenine ihtiyacınız olacaktır. Müşterileriniz sitenize mobil ortamlardan erişirken farklı davranacaktır. Bir kişi dışarıda ve telefonundan internete bağlandığında, evinde masaüstü bilgisayarını kullanırken aradıklarına göre farklı şeyler arayacaktır. Responsive tasarım sizin buna cevabınız olacaktır. Çünkü asıl maksat, ziyaretçilerin internet sitenize hangi cihazlarla girerlerse girsinler, o anki durumlarını anlayarak, buna göre reaksiyon vermenizden ibarettir.

Araştırmalar, mobil aygıtlarını kullanan kişilerin siteleri evlerinden görüntüleyen kişilere kıyasla satış kanalının ucuna çok daha yakın olduklarını göstermektedir. Bunu anlamı tüm formatınızın değiştirilmesi, orta sayfaların çoğunun dışarıda tutulması ve doğrudan hedefe odaklanılması gerektiğidir. Ayrıca, mobil ortamdaki kişileri çekmeye çalışırken indirimdeki ürünlerinizi açılış sayfanıza koymayı da isteyebilirsiniz – birçok kişi süpermarkette sıra beklerken olduğu gibi çevrim içi alışveriş sırasında da uygun ürünleri ani kararlarla satın alma eğilimi taşır.

 

Sitenizin Ömrünü Uzatın

Sitenizin Ömrünü Uzatın

Siteniz responsive sayfa düzeni ile daha uzun ömürlü olacaktır.

Web siteniz tam olarak responsive değilse, ekran teknolojisi tamamen değiştiğinde daha yüksek bir maliyetle karşı karşıya kalmanız kesindir. Masaüstü bilgisayarların dinozorlarla aynı akıbeti paylaşmakta olduğunu düşünün ya da düşünmeyin, günümüzün gerçeği responsive web sitelerine olan eğilimin yakın gelecekte yönünü değiştirmeyecek olmasıdır. Tüm pazarlama uzmanlarının üzerinde anlaşmaya vardığı bir konu vardır: şimdi değiştirmek için daha az, ileride değiştirmek için daha fazla ödersiniz. Bu responsive web tasarım çalışmaları için geç kalmadan hemen bir başlangıç yapmanız gerektiğini gösteriyor. Bu konudaki ihtiyaçlarınızı ve düşüncelerinizi de bizlerle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin. Firmanızın geleceğini beraber şekillendirmek isteriz.

WordPress web siteniz için responsive bir tasarıma yatırım yapmak bugün işinize yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. Görünürlüğünüzü arttırma ve harcanmaya hazır önemli miktarda geliri olan bir kitleye ulaşma konusunda hemen ortaya çıkan etkilerinin yanında gelecekte yapmak zorunda kalacağınız önemli miktardaki harcamalardan da kurtulacaksınız. Masaüstü bilgisayarların bugün ulaştığı doygunluk noktasına mobil aygıtlar ileride ulaşmadan önce pazar payınızı sağlamlaştırmış olacaksınız. Responsive web siteleri göreceli olarak ucuzdur ve ileride onlara olan ihtiyaç arttıkça daha masraflı olacaklardır. Bu nedenle, bugün oyuna dahil olmanın tam zamanıdır!

Çok geç olmadan Google’da yerinizi sağlamlaştırmak ve kullanıcılarınıza çok daha kaliteli bir görüntü sunmak için siz de hemen bir adım atabilirsiniz. Responsive web tasarım çalışmalarımız konusunda bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Markanızı dijital mecralarda daha güçlü kılacak web tasarım çalışmaları yaparak, sizi rakiplerinizin önüne taşıyabiliriz.

tarihinde Pazarlama & Reklam, SEO, Web Tasarım Dersleri kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı