Facebook Uygulaması Yeni Fotoğraf Özelliği

Facebook Uygulaması Yeni Fotoğraf özelliği olan Facebook Moments ile özel arkadaş gruplarınıza, onlara ait olan fotoğrafları Moments ile paylaşın

Facebook Uygulaması Yeni Fotoğraf Özelliği

Facebook kullanıcıları her gün yüzlerce milyon fotoğraf paylaşıyor. Bu bahsedilen miktar ise sosyal ağın son sayımlarına göre her gün 350 milyondan fazla durumda. Ama paylaştığınız her selfie, Instagram ve tatil fotoğrafına karşılık büyük ihtimal düzinelerce fotoğraf telefonunuzdan dışarı çıkmıyor.

Facebook’un şimdi bu fotoğraflar için yeni bir uygulaması var, Facebook Moments.

Fotoğraflarınız Senkronize Olacak

Facebook’un Yaratıcı Lab ekibinin bu son bağımsız uygulaması Facebook dışında arkadaşlar arasında özel bir şekilde fotoğraf paylaşmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Uygulama cihazınızdaki fotoğraflarla senkronize oluyor, kullanıcılar hangilerini senkronize edeceklerini seçebiliyor ve kimin hangi fotoğrafta olduğuna veya nerede çekildiğine göre albüm gibi gruplar yapabiliyorlar. Uygulama ana Facebook uygulaması ile aynı yüz tanıma özelliklerini kullandığından Moments fotoğraflarınızda tanıdığınız insanları belirlemede başarılı olacak gibi.

 

Paylaşmayı Unuttuğunuz Fotoğrafları Sahipleriyle Paylaşın!

Fotoğraflarınız senkronize edildiğinde, hangilerini paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz. Moment ile paylaşılan fotoğraflar özeldir ve Facebook’ta yayınlanmaz, ama uygulama Facebook, Instagram ve diğer uygulamalarda paylaşmanıza da izin veriyor.

Facebook’un Moments için ürün yöneticisi Will Ruben: “Arkadaşların her toplanmasında düzinelerce fotoğraf çekilir. Bunlardan sadece birkaçı grup içinde ya da Facebook’ta paylaşılıyor, çoğu çekildiği cihazdan çıkmıyor. Ama Moments paylaşma sürecini düzene koyduğu için (herkese açık şekilde değil), herkes tek seferde bir sürü fotoğraf paylaşabilecek diye düşündük” dedi konuyla ilgili.

 

Facebook Moments ile Özel Arkadaş Grupları

“Moments ile amacımız çok özel bir alan yaratmak. Sadece siz ve belirli arkadaşlarınızın beraber çektirdiğiniz fotoğrafları görebileceği bir yer. Paylaştığınız kitle Facebook’ta paylaşacaklarınızdan farklı” diyor Ruben.

 

Facebook Moments ile Özel Arkadaş Grupları

Uygulama küçük arkadaş gruplarıyla paylaşıma odaklansa da yedekleme çözümü olarak da kullanılabiir. Fotoğraf depolama kapasitesinde limit yok, hesabınızla senkronize olabiliyor ve senkronize olmuş fotoğraflar, cihazınızdaki orjinal fotoğrafa ne olursa olsun uygulamada kalmaya devam ediyor.

Bir önemli nokta, Moments’a kaydedilen fotoğraflar tam çözünürlükte kaydedilmiyor. Ruben bunların hız ve kalite için optimize edildiğini söyledi. Bu yüzden uygulamadan tam kalitede alamayacaksınız fotoğraflarınızı ama uygulama gene de cihazda kaybolmuş fotoğraflar için iyi bir kurtarma çözümü de sunmuş oluyor.

tarihinde Sosyal Medya kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçlarıGoogle’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı