İnternette 1 Dakikada Neler Oluyor? (Google, Facebook...) [infografik]

İnternette 1 Dakikada Neler Oluyor? (Google, Facebook, WhatsApp, Twitter) [infografik] 1 dakikada internette neler yapıyoruz? İnternetin 1 dakikası

İnternette 1 Dakikada Neler Oluyor? (Google, Facebook...) [infografik]

1 dakikada internette nelerin olduğu, kullanıcıların hangi içerikleri tükettiği ya da hangi içerikleri ürettikleri her dönemde en merak edilen konuların başında gelmiştir. Her zaman sunumlarda ya da önemli toplantılarda bu konulara değinilir ve internetin geçmişi ile ile nereye doğru evrildiğine dair fikirler sunulur. Google, Facebook, Twitter, WhatsApp, Pinterest, Pandora... Bir çok mobil uygulamaya, internet platformuna ya da sosyal ağa dair verileri ise bu yazının devamında yer alan infografikte bulabilirsiniz.

Farklı bir konu olan iş zekası dalında faaliyet gösteren Domo`nun hazırlamış olduğu bu infografikte, bir çok şirketin 1 dakika içerisinde neler yaptığına ve internet dünyasında nelerin gerçekleştiğine dair güzel bilgiler yer alıyor. Birçok bilinen detayın aksine çok ilginç detaylar da bu infografikte yer alıyor. Örneğin; 204 milyon e-postanın gönderilmesi, WhatsApp`ta her dakika 347 bin fotoğrafın gönderilmesi, Instagram`da 216 bin fotoğrafın paylaşılması (WhatsApp`ta Instagram`a göre daha fazla fotoğraf paylaşılıyor olması!) Apple kullanıcılarının 48 bin yeni uygulama indirmesi...

Skype Infografik

Skype`ın verileri ise ayrıca dikkat edilesi görünüyor çünkü her 60 saniyede Skype kullanıcılar 23.000 saatlik karşılıklı sesli / görüntülü görüşme gerçekleştiriyor. Ülkemizde çok da popüler olmamasına rağmen Tinder`da 416 bin 617 kaydırma hareketinin yapılması da ilginç detaylar arasında yer alıyor.

Google - Facebook Infografik

Infografik`te en büyük miktarları ise her zaman olduğu gibi Google ve Facebook sahipleniyor. Google`da her 60 saniyede 4.000.000 yeni arama yapılırken; Facebook`ta ise her dakika 2.460.000 yeni paylaşım yapılıyor. Sosyal medya`da 2. sırada yer alan Twitter`da ise her dakika yapılan paylaşım sayısı ise 277.000`de kalıyor. Yani Facebook`un neredeyse %10 miktarında.

Diğer ilgi çekici bilgilere bir alt kısımda yer alan infografikten ulaşabilirsiniz.

İnternet Infografik

internette 1 dakikada neler oluyor 2013

İnternette 1 dakikada neler oluyor 2011 - 2013

Bir sonraki ilginç infografikte ve blog yazısında görüşmek dileğiyle, sosyal kalınız!

tarihinde Sosyal Medya kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçlarıGoogle’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı