Sosyal Medya ile Satışlarınızı Artırın (Case Study)

Naked Pizza, sağlıksız bir yiyeceği daha sağlıklı hale getirme misyonuyla 2006 yılında New Orleans`ta kapılarını açtı.

Naked Pizza dünyanın en sağlıklı pizzasını yağtığını iddia ediyor. Pizzanın hamuru 12 tam tahıldan, az yağlı mozzerella ve katkısız domates sosundan yapılıyor. Ve duyduğuma göre son derece lezzetli. Şirketin pizzaları %100 doğal ve glutensiz; bu yüzden, buğday yiyemeyen, (çölyak hastalığı gibi) özel bir duruma sahip olanlar bu pizzaların tadını çıkarabiliyor.

Mart 2009`da Dallas Maverick`in sahibi ve bir zilyoner (veya bir milyarder... sadece benden daha fazla parası var diyelim.) olan Mark Cuban, pizza restoranının kurucu ortağı olan Jeff Leach`e Twitter`a katılmasını önerdi. Restoranının sahipleri hem pazarlarıyla bağ kuracak hem de tipik pizza sektöründe görülen yüksek pazarlama masraflarını azaltacak sanal ama yerel bir mevcudiyet yaratmak istiyorlardı. Bir sonraki ay 23 Nisan 2009`da sadece Twitter üzerinden gerçekleşecek tanıtımlarını test ettiler. Günlük tüm satışların %15`i bu tanıtımın sayesinde oldu. İşin en iyi tarafı, bu satışların %90`ının yeni müşteriler olması. Twitter gibi yeni bir tür pazarlama kanalını kullanmakla ilgili sorunlardan biri şu: Twitter`da bir şeyden 100 birim satarsanız, eğer tüm yaptığınız zaten normalde de elde edeceğiniz karı sağlamaksa, bu çok bir anlam ifade etmez. İşte bu yüzden siparişlerin %90`ının yeni müşterilerden gelmesi önem taşıyor. 29 Mayıs`ta pizza restoranı sahipleri başka bir kampanya daha denemeye karar verdiler. Bu yeni kampanya, rekor satış gününün %75`ini oluşturdu, bunlar doğrudan Twitter`dan sipariş veren insanlardı.

Restoranın sahipleri, üzerinde sipariş teslimi için aranacak telefon numaralarının yazılı tabelarını kaldırarak, bunun yerine, `Spesiyaller için bizi Twitter`da izleyin www.twitter.com/nakedpizza` yazacak kadar ileri gittiler. Ayrıca müşterileri için, restoranın içine bir stant koydular.

tarihinde Sosyal Medya kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçlarıGoogle’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı