Sosyal Medya ve SEO Ekiplerini Entegre Etmenin 3 Yolu

Sosyal Medya ve SEO Ekiplerini Entegre Etmenin 3 Yolu - Sosyal Medya ve SEO başarınızı 3 adımda artırmanızı sağlayacak SEO ve Sosyal Medya bilgileri

Sosyal Medya ve SEO Ekiplerini Entegre Etmenin 3 Yolu

Birçok sosyal medya ve SEO ekibi, kağıt üzerinde çeşitli sıralama oyunları oynamaktadır. Fakat her iki grubun da başarılı olması için işletmeler ve hedef kitle arasında çift yönlü iletişim kurmaları gerekmektedir.

Bir acente ya da ev ortamında çalışan sosyal medya / SEO ekibine sahip olsanız da, birlikte çalıştığınız takımlar arasında oldukça basit iletişimlerin kurulmasını sağlayarak karşılıklı fayda sağlayabilirsiniz. Eğer bu yazımızda paylaşacağımız özel ipuçlarını takip ederseniz ve her bir tarafı yeni trendler hakkında bilgilendirirseniz, gruplarınızla birlikte daha etkili beyin fırtınası etkinliği yaparak sıradan bir yapılacak listesi oluşturma eyleminin ötesine geçebilirsiniz.

SEO ve Sosyal Medya Stratejilerinizi Paylaşın

SEO açısından sizlerin anahtar kelime stratejiniz önemli bir başlama noktasıdır. Sosyal medya ekibinizin anahtar kelimenizi doğru ziyaretçi kitlesi akışına çevirmesine izin verin ve bu ekibin domain seviyesindeki ölçümlerin faydasını kavradığından emin olun. Sosyal medya grubunuz kendiliğinden bir takım anahtar kelime öbekleriyle çalışabilir. Bu durum hedef kitlenizin, işletmenizi tanımlarken bu öbekleri kullanmasına yol açabilir.

SEO Ekibi

Sosyal medya ekibi olarak hedef kitlenizi her zaman dinlemeli ve kitlenize çeşitli diyaloglara katılarak yararlı bilgiler sunmalısınız. Siz sosyal medya ekibi olarak, SEO ekibine sıkıntılı noktaları bildirecek gözetmen rolündeki kişilersiniz. Yapacağınız gözlemlerden elde edeceğiniz veriler, SEO ekibiniz için oldukça yararlı olabilir. Raporlanan sıkıntılı noktalar ve fikirler, SEO ekibinizin yeni anahtar kelime oluşturma / bulma sürecine büyük katkı sağlayabilir.

 

SEO - Sosyal Medya Entegrasyonu

SEO - Sosyal Medya Entegrasyonu

 

Hedefe Yönelik Daha Fazla İçerik Oluşturun

SEO uzmanları veya SEO çalışmaları yapan kişiler olarak her zaman en değerli içeriği sunmak isteriz. Fakat çoğu zaman kitlemizin bizden ne tür içerik beklediği konusunda sıkıntı yaşarız. Sosyal dinleme yöntemi, bu engeli aşmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Eğer sosyal medya kanallarınızı izleyecek kaynaklarınız yok ise, içeriğiniz ile anlatmak istediğiniz hikayeye gelen geri bildirimleri sosyal medya ekibiniz yardımıyla toplayın.

Sosyal medya ekibi, ücretli medya sayesinde daha hedefe yönelik içerikleri hedef kitleye ulaştırabilir. Sosyal medyadaki kitlenizi anahtar kelimelere, iş unvanına, şirkete, takipçilere ya da coğrafi hedefleme kriterlerine göre gruplandırın. Bunu yaparken de bu alanda marka olmuş Facebook, Twitter veya LinkedIn gibi şirketleri kullanın.

 

SEO ve Sosyal Medya Sonuçlarınızı Paylaşın

Sosyal medya daha geleneksel bir kitle oluşturma platformu iken SEO daha teknik bir kökenden gelmektedir fakat SEO ve sosyal medyanın her ikisi de dinleyicileriniz ile ilişkilerinizi geliştirmeniz için ve size anlamlı sonuçlar sağlamak için tasarlanmıştır. Bilgilerinizi bu gruplarla paylaşmak çok fazla zaman alsa da daha çok işbirliği gerektiren alanları ortaya çıkaracaktır.

Hedeflerinizi gerçekleştirmek ve sarf ettiğiniz çabayı ölçümlemek için aşağıdaki formülü kullanın. Bu ölçümlerin işe yarayıp yaramadığını bilmek, hedef kitleniz için hangi içeriğin ya da diyalogun etkili olmasına karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Biz inanıyoruz ki {paylaşılan içerik, paylaşım başlığı vb.}

Şu şekilde sonuçlanacak {bunun çıktısı / sonucu}

Bizler {bu sonuçları görüyoruz} olduğunda başaracağımıza inanıyoruz.

 

Sahip olduğunuz SEO ekibi ve sosyal medya ekibi arasında kuracağınız daha iyi iletişim, hedef kitleniz üzerinde daha fazla söz sahibi olmanızı ve pozitif yönde tecrübeler kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca kullanıcılara mükemmel bir tecrübe sunarsanız ya da kitleniz sorunları düşünmeden önce açıklayıcı cevaplar verirseniz, ziyaretçilerinizi müşteriye, müşterilerinizi ise markanızın canlı birer reklam temsilcisi haline getirebilirsiniz. Böylelikle sosyal medya ve SEO gücünü markanız için uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

tarihinde Sosyal Medya, SEO kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Kurumsal SEOKurumsal SEO
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı