Web Tasarım Yazılım

Web Tasarım Yazılım bir internet sitesinin temelini oluşturur. CREAMIVE Web Tasarım olarak kurumsal yazılım ve dizayn çözümleri sunuyoruz.

Web Tasarım Yazılım

Web tasarım yazılım ile birlikte özdeşleşmiş önemli bir ifade haline gelmiştir. Yazılım genel olarak bir internet sitesinin temelini ve yapısını oluştururken, tasarım ise sitenin görsellerini ve görünüşünü oluşturmaktadır. Ancak, şunu özetle söyleyebiliriz ki bir internet sitesi için web tasarım ve web yazlım ayrı ayrı şarttır. Bu çalışmalar önce grafiklerin ve görsellerin hazırlanmasıyla başlar. Ardında da, grafiklerin programlar aracılığıyla hareketlendirilmesi sayesinde temelleri güçlendirilir ve ziyaret edilebilir bir hale getirilir. İstanbul merkezli hizmet sağlayan birçok web tasarım yazılım firması bulunmaktadır. Gelin yazımızın devamında dizayn ve yazılım konularına birlikte değinelim.

İstanbul Web Tasarım Yazılım Firmaları

 

CREAMIVE Web Ajansı, 2000’li yılların başlarında başlayan bir yolculuğun devam eden süreçleri arasında yer almaktadır. Kurumsal olarak birkaç İstanbul firması olmasına rağmen belki de yüzlerce İstanbul ya da Anadolu firması bu konuda kurumsal hizmetler sağlayamamaktadır. Burada dikkat edilesi nokta çalışılacak ajansın hangi hizmetleri sağlayabildiği olmalıdır. Örneğin sizin ihtiyacınız kapsamlı bir yazılım altyapısı ise bu işleri sadece web dizayn ya da grafik işleri yapan ajanslar yapamayabilir. Çünkü onlar yalnızca grafik tasarım alanında uzmanlaşmıştır. Tam tersi kreatif özellikleri yüksek bir tasarım çalışması istiyorsanız da sadece yazılım konusunda hizmet veren bir şirket sizin istediklerinizi yapamaz. Bu durumların bilincinde olduğumuz için hem web tasarım hem de web yazılım konusunda kapsamlı, kurumsal ve kreatif hizmetler üretmekteyiz.

 

Yenilikçi Web Tasarım Yazılım

Yenilikçi Web Tasarım Yazılım

Müşterilerinizin de internet sitelerindeki modernlik konusunda bir fikri var, bunun farkında mısınız? Web siteniz eğer eski çağlardan kalma durumdaysa, muhtemelen birçok potansiyel müşterinizi çok çabuk kaybediyorsunuz diyebiliriz. Bu bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış bir gerçektir. Eğer bir internet sitesi mobil uyumlu değilse, ya da kullanıcı deneyimi düşükse, ziyaretçiler aradıklarına kolay bir şekilde ulaşamazlar. Böyle olunca da direkt olarak o siteyi kapatırlar ve rakiplerinizden bir tanesini ziyaret ederler. Özetle, sizin müşteriniz olabilecek bir kişi ya da şirket artık rakibinizle görüşüyor ve onların müşterisi olacak. Bu kadar basit.

 

Mobil Uyumlu Web Siteler

Çoğu çağ dışı internet sitesi mobil uyumlu değildir ve akıllı telefonlardan girildiğinde yazıları ve görselleri kolayca görüntüleyebilmek imkansızdır. Üst kısımda da belirttiğimiz üzere bu sitelere giren kişiler hemen siteyi kapatırlar ve rakiplerinize göz atmaya başlarlar. Eğer ki yeni bir site yaptırmayı düşünüyorsanız kesinlikle mobil uyumlu olmasına dikkat ediniz. Hazır ve basit bir şablon kullanılmayacaksa web tasarım fiyatı biraz daha fazla olabilir ancak daha fazla müşteriye ulaşabilme avantajı sayesinde bu ek masraf size çok daha iyi bir şekilde dönecektir. Mobil uyumlu tasarım ya da responsive web yazılım çalışmaları sayesinde akıllı telefonlardan, tabletlerden, laptoplardan ya da masaüstü bilgisayarlardan kolay bir şekilde sayfalar görüntülenebilir ve kullanıcılar aradıklarına hızlıca ulaşır.

 

Güçlü Yazılım Alt Yapısı

Güçlü Yazılım Alt Yapısı

Kapsamlı bir projeye imza atmak istiyorsanız, kesinlikle güçlü bir yazılım alt yapısına sahip olmalısınız. Örneğin, üyelik gerektiren ya da alışveriş yapılan (kredi kartıyla ya da farklı ödeme alternatifleriyle) bir site istiyorsanız, güvenlik konuları da sizin için çok önemlidir. Öyle ki birçok banka çok detaylı bir şekilde web yazılım alt yapılarını inceleyerek güvenilir bulmadıkları sitelerin sanal pos taleplerini reddediyorlar. Böylelikle, aslında kredi kartı sahibi kişilerin bilgilerinin çalınmasını engellemeye çalışıyorlar.

 

E-Ticaret ve Web Yazılım

Güçlü yazılım konusunda bahsettiğimiz gibi e-ticaret için güvenlik çok önemlidir. E-Ticaret sitesi açmayı planlıyorsanız alacağınız, hazır bir paket ya da özel bir yazılım olabilir. Hiç fark etmez. En önemli önceliğiniz kesinlikle güvenlik olmalıdır çünkü müşterilerinizin bilgilerinin çalınması halinde en çok sizin başınız ağrıyacaktır. Bu nedenle de güvenlik sertifikaları ve farklı yazılım destekleri ile sitenizin güvenliğini artırmalısınız.

 

Hangi Web Yazılım Şirketi İle Çalışmalıyız

Hangi Şirket İle Çalışmalıyız?

Web sayfası yaptırmayı düşünüyorsanız, daha önceden de not düştüğümüz gibi çalışmak istediğiniz ajansın sizin isteklerinizi karşılayabiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Web tasarım nedir bilmeyen bir ajans ile kreatif işler yapamazsınız. Aynı şekilde, programlama konusunda uzmanlaşmamış bir şirketle de profesyonel yazılım gerektiren projelere imza atamazsınız. Bu nedenle de detayları çalışmak istediğiniz firmaya sunduktan sonra yanıtlarını iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Birçok proje ilk iletişimin kaliteli kurulamaması nedeniyle sorunlu olarak doğmakta ve çok zaman geçmeden iptal edilebilmektedir. Hem vakit hem de nakit kaybına maruz kalmamanız gerekir. Çünkü girişimler için hem para hem de zaman en önemli iki unsur olmaktadır.

 

CREAMIVE İle Tanışın

Eğer, web tasarım yazılım konusunda aklınıza takılan sorular olursa lütfen bize sormaktan çekinmeyin. Sizin için yapabileceklerimizi detaylarıyla anlatmak ve projenizi dijital mecralarda öne çıkartmak isteriz.

Görüşmek dileğiyle,
CREAMIVE Web Ajansı

tarihinde Web Tasarım Dersleri kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Tasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi GerekenlerTasarımcıların Bootstrap 4 Hakkında Bilmesi Gerekenler
SaaS Nedir?SaaS Nedir?
HTML Nedir?HTML Nedir?
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Profesyonel Web Tasarım Nedir?Profesyonel Web Tasarım Nedir?
Kendini Tanıtma Yazıları ÖrnekleriKendini Tanıtma Yazıları Örnekleri
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı