Youtube ve Pazarlama Yöntemleri

Youtube ve Pazarlama Yöntemleri - Pazarlama Nasıl Yapılır? Doğru Pazarlama Nasıl Olmalıdır? Pazarlama tavsiyelerimizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Youtube ve Pazarlama Yöntemleri

Youtube her ay neredeyse 1 milyar insanın akın ettiği, Google grubunun elinde bulundurduğu, dünyanın en büyük video paylaşım sitesidir. Yoğun kurallara ve telif hakkı ihlaline karşı büyük yaptırımları bulunan dünya devi Youtube’un, reklamcılık alanında etkin bir şekilde kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Kurumsal bir sosyal medya ajansı ile anlaşmanız dahilinde Youtube kanalınızı yüz binler tarafından takip edilen, milyonlarca erişimi olan bir ağa dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk hareket, sabırla beklemek olacaktır. Bu yazımızda sizlere başarılı bir youtube kanalının nasıl olması gerektiğini anlatarak, etkin reklamcılık portföyünde yeni bir deneyim yaşamanızı sağlayacağız.

Sosyal Medyada İkon Seçimi Önemlidir

Sosyal Medyada İkon Seçimi Önemlidir

Günümüzde Youtube kanallarının neredeyse hepsi grafik açısından zengin seçenekler ile entegre edilmiştir. Hal böyle olunca kanallar, standartları biraz daha yukarı taşımayı başarıyor. Sizlerin de grafik anlamında son derece başarılı konumlara ulaşabilmeniz için, doğru ikon tercihi ile yola çıkmanız gerekiyor. Bir dijital ajans ile çalışmanız dahilinde sizlere markalaşabilecek bir ikon / avatar hazırlanacak ve hesaplarınıza ya da kanalınıza entegre edilecektir.

 

Youtube Kanalınızda Farklılığı Sağlayın

Youtube Kanalınızda Farklılığı Sağlayın

Youtube kanallarının en çok yaptığı hataların başında şüphesiz ki belli bir konu üzerine tekrar edilen içerikleri bünyesinde barındırmasıdır. Artık birçok kanal, birbirinin tekrarı niteliğindedir. Siz Youtube’da adından söz edilen bir marka niteliğini taşımak istiyorsanız, Youtube kanallarında bu zamana kadar yapılmamış bir ilki yaşatın. Yaptığınız videoları, çekim açılarını tamamen özgün seçmenize tamamen şahsınıza veya kurumunuza ait konular tercih etmeniz de eklendiğinde başarı elde etmek oldukça mümkündür.

 

Kanal Tanıtım Filmiyle Farklılık Yaratın

Kanal Tanıtım Filmiyle Farklılık Yaratın

Sayfanıza herhangi bir yol ile gelebilecek her ziyaretçinin, daimi bir abone statüsüne ulaşabileceğini unutmayın. Profesyonel bir destek alırsanız sayfanızın en iyi tanıtımını yapabilir ve görseller konusunda kusursuzu yakalayabilirsiniz. Ziyaretçilerin sayfanıza gelmesi dahilinde karşılaşacağı tanıtım filmi sayesinde oldukça farklı bir izlenim yaratmayı başarabilirsiniz. Kısa, izleyiciyi bunaltmayan, ilgi çekici ve çekim açılarının gayet iyi olduğu bir tanıtım videosu sayesinde ziyaretçilerin bir aboneye dönüşmesine olanak sağlayabilirsiniz.

 

Görsel Anlamda Bütünlüğü Sağlayın

Tasarım ve estetik sosyal medya dünyasının her konusunda en önemli detayların başında gelmektedir. Youtube kanallarında da farklılığı yaratabilmenin en önemli başlıklarından biri görsel anlamda farklılık yaratabilmektedir. Modern çizgilerin, sanat ile harmanlandığı tasarımlar sayesinde değişik bir ikon yaratabilmenin yanı sıra kapak fotoğrafında da görsel ahengi yakalayabilirsiniz. İlk defa sayfanızı ziyaret eden bir ziyaretçinin, potansiyel bir abone kitlesine mensup olduğunu unutmayın. Görsel anlamda güzelleştirilmiş bir tasarımın sizlere farklılık yaratma konusunda büyük faydalar sağlayabileceğini belirtmemiz gerekiyor.

 

Video İsimlerini Özenle Seçin

Video İsimlerini Özenle Seçin

Youtube kanallarınızda yayınlanan videoların sadece abonelerinize gösterilmediğini hatırlayın. Youtube arama motoru sayesinde site içerisinde video aratıldığında bulunabilecek başlıkları tercih edin. Bu hususa en azından kanalınızı yeni inşa ettiğinizde uyum göstermeniz sizin faydanıza olacaktır. Abone sayınız yüz binlere ulaştığı takdirde ise gözlemleyeceksiniz ki, isimler ne kadar yanlış seçilse de izlenme rakamlarında istenileni elde etmişsiniz. Profesyonel bir destek aldığınızda ise başlangıç aşamasında yaşadığınız sıkıntıları en kısa süre zarfında atlatabilirsiniz.

Aklınıza Youtube veya sosyal medya konularında soru işaretleri mi oluştu? Lütfen hiç çekinmeyin ve bizim ile iletişime geçin. Dijital konularda sizinle fikirlerimizi paylaşmak isteriz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Sosyal kalınız.

Web Tasarım / Sosyal Medya Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel galeriye gitmek için: Sosyal Medyada İkon Seçimi Önemlidir.

Sosyal Medyada İkon Seçimi Önemlidir

tarihinde Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya kategorilerinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli AraçlarMükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli Araçlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı