E-Ticaret Yükseliyor. Neden E-Ticarete Yatırım Yapmalısınız?

E-Ticaret her geçen gün daha karlı bir yatırım haline geliyor. Bu yazımızda da neden e-ticarete yatırım yapmalısınız sorusunu yanıtlıyoruz.

E-Ticaret Yükseliyor. Neden E-Ticarete Yatırım Yapmalısınız?

Elektronik Ticaret ya da daha yaygın ifadeyle e-ticaret, internet kullanımının artması ve güvenlik önlemlerinin çoğaltılmasıyla popülerliği artan bir sektör. Kırtasiye alışverişlerinden yöresel gıdalara kadar hemen her şey elektronik ortamda satın alınabiliyor veya kiralanabiliyor. Bu sektörün ortaya çıkışında en önemli olan gelişme masaüstü bilgisayarlara ek olarak dizüstü bilgisayarların ve devamında akıllı telefon ve tabletlerin piyasaya çıkması ve hemen hepsinin internete bağlanabiliyor olması oldu. Diğer bir itici güç ise kredi kartı kullanımının artması ve e-ticaret sitelerinin kapıda ödeme ya da havale gibi alternatif ödeme kanallarını da müşterilerinin hizmetine sunması geldi.

E-Ticaretin Kullanıcılara Sağladığı Avantajlar

İnternetten alışveriş yapmanın kullanıcılar için diğer avantajlarından bazılarını ise şöyle sıralamak mümkün: Dükkan dükkan gezme derdine son verildi. Yaz sezonu için sandalet arayan bir kadın, farklı mağazalara girmek zorunda değil. Özellikle çalışan ve zamanı değerli olan bir kişi için, birkaç saatte hatta bir günde yapacağı alışveriş, artık en fazla bir saat içinde sonlanabiliyor. Farklı e-ticaret sitelerine girip fiyatları öğrenen, farklı marka ve modelleri inceleyen kişi, gönül rahatlığıyla siparişini verip işine kaldığı yerden devam edebiliyor.

 

E-Ticaretin Hesaplı Alternatifleri

E-Ticaretin Hesaplı Alternatifleri

E-ticaret aynı zamanda hesaplı alternatifleri de son kullanıcılara yani müşterilere sunuyor. Örneğin, kırsalda yaşayan bir kişi, bir ürünü normalde 150 TL’ye alıyorsa, internet sayesinde aynı ürünü 90 TL’ye de bulabiliyor. bunun en büyük sebebi ise, öncelikle aradaki katmanlar artık yok oldu. Üretici firma direkt olarak firma satışlarını internetten yapabiliyor. Ancak, aynı ürünü önce toptancı alır, sonra da mağaza toptancıdan alıp da satarsa araya kar marjları girmek zorundadır. Ayrıca, e-ticaret firmalarının yüksek mağaza kiraları ya da ekstra çalışan giderleri olmadığı için, e-ticaret firmaları ürünleri normal mağaza satışlarına göre de ucuza satabiliyorlar. İşte, bu gibi etmenler sayesinde de insanlar e-ticaret ile çok daha ucuza alış veriş yapabiliyor.

 

E-Ticaret ve Tüketici Hakları

Tüketiciler, aynı zamanda e-ticaret sayesinde yasalarla da güvence altında alış veriş yapıyorlar. Fiziksel mağazadaki alışverişte geçerli olan iade, değiştirme gibi hakların aynısı e-ticarette de geçerli.

 

E-Ticarete Girmek İçin Geç Kalmayın!

Herkesin çok daha kolayına gelen bu sektöre atılmak için doğru zaman yok; çünkü devir, internet devri. Sanal dünyada alışveriş yapıp fiziki dünyada ürüne kavuşma ayrıcalığı mümkün. Tek yapılması gereken şey, nasıl bir site açılmasına karar vermek ve bu sitede hangi kitlenin bulunması gerektiğini düşünmek. Gerisi biraz tanıtım, biraz emek ve belki de biraz şans…

E-Ticaret Sizi Bekliyor Geç Kalmayın

Son birkaç sene içerisinde KOBİ’ler ve küçük mağazalar dahi e-ticaret sektörüne yatırım yapmaya başladılar. Çünkü çok yüksek olmayan maliyetler sayesinde aslında yeni bir mağaza açma şansına sahip oluyorsunuz. Fiziksel mağazanızda hali hazırda satışta olan ürünleri e-ticaret sitenizde satmaya başladığınızda sizin için ekstra hiç bir yük olmayacaktır. Çünkü zaten bu ürünler elinizde mevcuttur.

 

Müşterileriniz İnternetten Alışveriş Yapıyor!

Örneğin bir ayakkabı mağazanız ya da giyim mağazanız var. E-ticaret siteniz üzerinden de aynı ürünlerinizi satabilirsiniz çünkü insanlar internette sizin sattığınız ürünleri arıyor olabilir. Çünkü artık müşterileriniz ayakkabılarını da tişörtlerini de internetten satın alıyor. Ayrıca, e-ticaret sayesinde veresiye gibi bir derdiniz de olmayacaktır. Birçok faydası sayesinde siz de daha karlı bir işletme olabilmeniz için e-ticarete adım atmalısınız.

Aklınıza gelen sorular sormak ve firmanız için neler yapabileceğimizi öğrenmek için de lütfen bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

tarihinde E-Ticaret kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
E-Ticaret Siteleri İçin Doğru Tanıtım SeçenekleriE-Ticaret Siteleri İçin Doğru Tanıtım Seçenekleri
E-Ticaret Sitesi Açarken Sektör KararıE-Ticaret Sitesi Açarken Sektör Kararı
Google Sponsorlu Arama Sonuçlarında Satın Al ButonlarıGoogle Sponsorlu Arama Sonuçlarında Satın Al Butonları
Pinterest Onaylanmış Hesap İmkanı ve Diğer YeniliklerPinterest Onaylanmış Hesap İmkanı ve Diğer Yenilikler
İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sahte Trafikler E-Ticareti Zarara UğratıyorSahte Trafikler E-Ticareti Zarara Uğratıyor
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı