Facebook`u En Çok Kullanan 10 Ülke

Facebook`u En Çok Kullanan 10 Ülke - Facebook en çok hangi ülkelerde popüler? Ülkelere göre detaylı istatistikleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Facebook`u En Çok Kullanan 10 Ülke

Facebook her geçen gün aktif kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. 2004 yılında benzersiz bir yolculuğa adım atan Facebook, 10 yıllık süreç içerisinde birçok tabuyu ve sarsılmaz olarak görülen devi yıkma şansına sahip oldu. İnsanların iletişim alışkanlıklarını değiştirdi ve akıllı telefon kullanımı konusunda da çoğu alanda öncülük etti. Öyle ki, şu anda SMS olgusunu yıkan WhatsApp’ın da sahibi olan Facebook, mesajlaşmak için en çok kullanılan 2 mobil uygulamasıyla (Facebook Messenger ve WhatsApp) mobil alandaki liderliğini de pekiştirmeye devam ediyor. Ayrıca, Instagram’ı satın almış olmasıyla da, mobil alandaki gücünü sağlamlaştırmış durumda.

Bu yazımızda, Facebook’u en çok kullanan ülkeleri rakamlarla sıralamış olacağız. Ancak, öncesinde kısa bir bilgi ile giriş yapmak iyi olur diye düşündük.

 

Facebook 2014 Kullanıcı Sayısı

Facebook, sosyal medya platformları arasında şu anda ulaşılamaz durumda. Dünya çapında her ay 1,35 milyar kişi Facebook’u aktif olarak kullanıyor. Yani bu rakam kayıtlı üye sayısı değil, her ay en az bir kez Facebook’a akıllı cihazlarla ya da bilgisayarlarla giriş yapan kişi sayısıdır. Öyle ki bu rakam her yıl %14 oranında artıyor. Mobil cihazlardan Facebook’a her ay giriş yapan kullanıcı sayısı ise geçtiğimiz yıla göre %29 oranında arttı ve 1,12 milyar oldu. Bu rakam ise, mobilin ne kadar önemli bir konuma geldiğini ve internete ulaşma konusunda en önemli cihazların başında geldiğini gösteriyor.

 

Facebook Günlük Aktif Kullanıcı Sayıları

Her gün en az 1 kez Facebook’a giriş yapan kullanıcı sayısı ise bir önceki yıla göre %19 oranında arttı ve 864 milyon oldu.

 

Genel Facebook İstatistikleri

Sosyal Medya İstatistikleri 2014 başlıklı yazımızda da kısmen değindiğimiz başlıklara, rakamları güncelleyerek devam edelim.

Facebook kullanıcılarının %53’ü kadınlardan, %47’si ise erkeklerden oluşuyor. Bu istatistiği kadınlar ve erkekler eşit olarak algılayabiliriz çünkü sahte hesapların kadın ağırlıklı olacağını ön görmek çok da yanlış olmayacaktır. Her ne kadar Facebook’un sahte hesaplar konusundaki başarılı çalışmaları olsa da, %50’ye %50 gibi düşünebiliriz.

Avrupa kıtasındaki Facebook kullanıcı sayısı 223 milyon. Bu bilgi de gösteriyor ki Facebook sadece Amerika kıtasında değil, tüm kıtalarda da bir hayli popüler diyebiliriz.

2013 yılı sonlarında her gün yaklaşık 5 milyar kez kullanıcılar beğeni butonuna tıkladı. Öyle ki bu rakam bir önceki yıla göre %70 civarında arttı. 2014 yılına dair kesin veriler paylaşılmamış olsa da, bu rakamın 10 milyar barajını zorladığını belki de geçtiğini düşünmek hayal olmayacaktır.

Şimdi ise, bir alt kısımda galeri halinde ülkeler sıralamasına göz atabiliriz. Eğer, yorumlarınız veya size ilginç gelen kısımları yorum olarak paylaşırsanız, yazımıza katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, her gün milyarlarca kez basılan beğen butonuna içeriklerin altından ulaşabilir ve siz de bu butonu kullanabilirsiniz :)

Web Tasarım / Sosyal Medya Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel galeriye gitmek için: Amerika Facebook Kullanıcı Sayısı.

İlk sırada tabii ki de Facebook`un ana vatanı olan ABD var. 316,1 milyon nüfusa sahip olan ülkede 166 milyon Facebook kullanıcısı var. Bu da demek oluyor ki ülkenin yarısı Facebook kullanıyor.

Amerika Facebook Kullanıcı Sayısı

tarihinde Sosyal Medya kategorisinde yazdı1 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Mustafa Çağrı Güven

Mustafa Çağrı Güven

Creamive`in kurucu ortağı, Bilgisayar Mühendisi ve dijital stratejisttir.

İlgili Yazılar
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Sadakat ProgramıSadakat Programı
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Google’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçlarıGoogle’da Sitenizi Yükseltmek İçin Temel İpuçları
Güncel Yorumlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı