Google Görseller SEO Deneyi: World White Web

World White Web SEO deneyi ile arama motorlarında beyaz - siyah ayrımcılığına değiniliyor. Buna karşı SEO gücü kullanılıyor.

Google Görseller SEO Deneyi: World White Web

İsveç, Stockholm’deki Beckmans College of Design öğrencisi Johanna Burai yakın zaman önce Google Görseller aramalarında bazı ciddi beyaza yönelme sorunları olduğunu fark etti.

Burai’ye göre “Hand” (El) kelimesi için yapılan bir resim araması 800’ün üzerinde sonuç verdi ama kendisi bu ellerin tümünün beyaz olduğunu fark etti. Vücudun diğer kısımları için yapılan aramalar da benzer sonuçlar ortaya çıkardı. Burai, mikro seviyede problemi çözmek ve makro seviyede Google Görseller’de değişimi tetiklemek için Facebook, Pinterest ve Twitter üzerinde yeterince paylaşılacağı umuduyla altı adet beyaz olmayan el içeren bir web sitesi olan “World White Web”i kurdu.

Google Görsel SEO

Burai, “Projemde basitçe bir web sitesi için arama optimizasyonunun en yaygın yolunu kullandım.” yorumunda bulunuyor ve şöyle devam ediyor “Bunun anlamı resimleri ve mesajı sosyal medya platformlarında olabildiğince çok insana ulaşmak için paylaşmak ve insanlara resimleri kendi sitelerine yüklemeleri ve benim web siteme bağlantı vermelerini söylemektir. Ne kadar çok site resimleri yükler ve siteme bağlantı verirse el resimleri olan sitem Google’da o kadar üst sıralara tırmanacak.” Burai burada Google Görseller ile SEO konusunda bir sonuç almayı hedeflemektedir. SEO için Google Görsel aramalarının ne kadar önemli olduğunu projesinin devamında da muhakkak görecektir.

 

Google Maps ve SEO

Burai, geçen günlerde ırkçı hakaretleri arama sonuçları Google Maps üzerinde Beyaz Saray’a bağlantılandırıldığında Google’a soğuk duş etkisi yapan olaydakine benzer taktikler kullanmaktadır. Ancak, World White Web, Google’ın kendisini geçen haftaki hatadan kurtarma şansı olabilir. SEO ile görsel aramaların ya da haritaların manipülasyona açık olması durumu da bu sosyal deney sayesinde ortaya çıkacaktır. Öyle ki, birçok kişinin sitesine link vermesini isteyen Burai, SEO için hem sosyal linkleri hem de internet sitesinden gelecek linkleri kullanacak.

Google Maps SEO

Burai sonuçları görmek için muhtemelen üç hafta beklemesi gerektiğini söylemesine rağmen deneyinin Google Görseller’i daha iyisine yönelik değiştireceğini ummaktadır.

Burai, “Google Görseller arama sonuçlarıyla toplumun normlarını ortaya çıkarmak çok kolay. Google’da insan vücudunun daha çeşitli şekilde temsil edildiğini görmek isterim.” açıklamasında bulunuyor.

tarihinde SEO kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Kurumsal SEOKurumsal SEO
SEO FiyatlarıSEO Fiyatları
Web Tasarım SEOWeb Tasarım SEO
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı