İnteraktif İçerik Oluşturmak

Bu yazımızda blog, haber, duyuru, hakkımızda yazısı vb. türlerde içerikler oluştururken nelere dikkat edebileceğinizi ve içeriklerin nasıl daha dikkat çekici bir hale gelebileceğini paylaştık. Bu 3 başlıklı yöntemleri deneyerek sizler de içeriklerinizin daha etkili olmalarını sağlayabilirsiniz.

İnteraktif Video Pazarlama

Pazarlama sektöründe en büyük desteği sağlayan kaynaklardan biri de, hiç şüphesiz ki görsel içerikler olmaktadır. Bu görsel içeriklerin başında da videolar gelir. Kullanıcıya, ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin tanıtımını yapan, haklarında detaylı bilgiler veren kısa video düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bu yöntem, müşterileri ve potansiyel kullanıcıyı bu şekilde etki altına almak ve sektörde mutlak güce hakim olmak için oldukça başarılı bir yol izleyecektir. Video gibi diğer görsel içeriklere de önem verdiğiniz takdirde, ürünlerinizin daha çok kullanıcıya hızla ulaştığını göreceksiniz. Bu görsel içerikler için dikkat etmeniz gereken özellikler, hedefe odaklı, açık bilgiler barındıran ve kaliteli sunumlara sahip olmasıdır.

 

Pazarlamada Oyunlaştırma (Gamification) Yöntemi

Pazarlamada Oyunlaştırma (Gamification) Yöntemi

Reklamlarınızın ve pazarlama faaliyetlerinizin daha dikkat fazla çekici düzeyde olmasını istiyorsanız, gizemli ögelere yer vermelisiniz. Bunun için ihtiyacınız olan yapılar; oyunlar, estetik yapılar, animasyonlar ve bulmacalar olabilir. İpucu ve bulmaca ögeleriyle potansiyel kullanıcının dikkatini çekebilirsiniz. Bunlarla birlikte animasyon kurguları olan hareketli etkileşimlere yer vermeniz de sonucu olumlu yönde etkileyecektir. Ancak unutmamanız gereken en önemli unsur, her şeyin dozunda olması gerektiğidir. Eğer bu tip ögelerle aşırıya kaçarsanız, pazarlama yönteminiz istediğiniz etkiyi gösteremeyecek ve beklediğiniz tepki oluşmayacaktır. Ayrıca sosyal medya yönetimi kaynağını da etkili bir şekilde kullanarak destek sağlayabilirsiniz. Etkili ve başarılı bir içerik yapısı için promosyonlara da gerekli önemin verilmesi önerilir. Böylece daha geniş kitlelere ulaşmak bir adım daha kolay olacaktır.

 

İçeriğinizi Test Edin

Yaptığınız işlemler için bazı testler uygulamak, sizi daha başarılı bir sonuca götürecektir. Bu testlere en uygun örnek olarak anketleri verebiliriz. Yaptığınız anketler sonucunda potansiyel müşterilerin ürününüz ya da verdiğiniz hizmet hakkındaki görüşleri ve önerileri öğrenmeniz mümkün olacaktır. Böylece hizmet ya da ürününüzün zirveye ulaşması için ne gibi kriterlere ihtiyaç duyduğunuzu objektif bir gözle öğrenmiş olacak ve içeriğinizi bu kriterler doğrultusunda geliştirerek başarıyı yakalayacaksınız. İçeriğin eksiklerinin tespiti, içeriğin güncellenmesini sağlayacaktır. Planlı paylaşımlar yaparak etkili sürece sahip olmanız da mümkünüdür. Bu aşamada yardımcı platformların desteğine başvurmanız da başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu süreç içerisinde ürününüz gerekli ilgiyi görecektir.

tarihinde Pazarlama & Reklam kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Şirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum HazırlamaŞirket Tanıtım Sunumu Örnekleri - Sunum Hazırlama
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!Bloggerlar İçin Ücretsiz Domain Sponsorluğu!
Sadakat ProgramıSadakat Programı
Mükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli AraçlarMükemmel Mail Tasarımcısı Nasıl Olunur: Önemli Araçlar
TV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı KullanınTV Reklamlarının Etkisini İzlemek için Arama ve Sosyal Medyayı Kullanın
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı