Whatsapp`ta Yanlışlıkla Sesli Arama Sorunu

WhatsApp, şu anda dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor. Neredeyse tüm akıllı telefonlarla uyumlu olarak çalışan WhatsApp, başta Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemlerinde olmak üzere diğer mobil cihazlarda da yer alıyor.

Daha önceden WhatsApp Masaüstü Web Uygulaması başlığında artık WhatsApp`a bilgisayardan da giriş yapılabileceğini belirtmiş ve nasıl ulaşılabileceğini de anlatmıştık. Bu yazımızda ise, WhatsApp`ın son zamanlarda en çok şikayet alan konularından bir tanesi olan yanlışlıkla sesli arama sorunu konusuna değineceğiz.

WhatsApp`ta Neden Yanlışlıkla Sesli Arama Yapılıyor?

WhatsApp kullanıcıları, arkadaşlarının ya da listelerinde yer alan kullanıcıların zaman zaman profil fotoğraflarını görüntülemek istiyorlar. Bu gayet doğal bir durum ancak asıl sorun da tam bu noktada ortaya çıkıyor. Profil fotoğraflarını görüntülemek isterken, profil fotoğrafı ile arama butonunun çok yakın konumlarda olması sebebiyle, yanlışlıkla kullanıcıların eli arama butonuna değebiliyor. Bunun sonucundaysa, kullanıcılar kimi zaman mağdur olabiliyor.

 

whatsappta-yanlislikla-sesli-arama-sorunu

Eski Sevgilinizi WhatsApp`ta Takip Ediyor Musunuz?

Sürekli görüştüğünüz, konuştuğunuz ya da mesajlaştığınız bir arkadaşınıza karşı böyle bir durum olmasından, bu çok da büyük bir sorun teşkil etmeyebilir. Ancak, eski sevgilisinin ya da alakasız bir iş arkadaşının profilinde böyle bir durumla karşılaştığınızda, bu evet gerçekten de çok büyük bir soruna dönüşebilir. Çünkü, o kişiyle bir iletişiminiz aslında yoktur ve bu nedenle de o kişinin o anda profilinde olmanız, onu gizliden gizliye takip ettiğiniz manasını çıkartabilecektir. Arama olduğundaysa, bu gizli takip ortaya çıkmış olacak ve bir açıklama yapmanız gerekebilecektir.

 

WhatsApp Ne Yapacak?

Kullanıcı deneyimi aslında özellikle de mobil uygulamalar için çok mühim bir konudur. Çünkü, çok küçük bir alan içerisinde dünyayı değiştirmeniz gerekiyor ve bu nedenle de tüm kullanıcıların rahat bir şekilde uygulamanızı kullanabiliyor olması gerekmektedir.

Gerçek manada dünyayı değiştiren ve SMS gibi bir fenomeni akıllardan silen uygulama olarak güçlenen WhatsApp`ta kullanıcı deneyimi konusuna önem göstermek zorunda. İşte bu nedenle de kullanıcıların bu şikayetine ve gerçek manada sorun meydana getiren olaylara nasıl bir çözüm üreteceği ise merak konusu...

Eğer, hala bu sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz...

tarihinde Mobil kategorisinde yazdı0 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama Deneyimi Nasıl Tasarlanır?
Mobil Uyumlu Web TasarımMobil Uyumlu Web Tasarım
Responsive Web Tasarımının 12 FaydasıResponsive Web Tasarımının 12 Faydası
Sosyal Medyanın ÖnemiSosyal Medyanın Önemi
Sayfa Hızı (PageSpeed) Neden Önemli?Sayfa Hızı (PageSpeed) Neden Önemli?
Geleneksel Web Tasarımın Sonu GeliyorGeleneksel Web Tasarımın Sonu Geliyor
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı