Arama Motorlarına Kayıt

Arama motorlarına kayıt olmak aslında çok kolay. Google, Yandex, Yahoo, Bing arama motorlarına kayıt yöntemleri bu yazıda.

Arama Motorlarına Kayıt

Arama motorları, günümüzde siteler için en önemli ziyaretçi kaynağı olmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise, ziyaretçiler yani insanlar bir konu hakkında bilgi edinmek istediklerinde ilk önce Google başta olmak üzere diğer arama motorlarına öğrenmek istedikleri konularla alakalı anahtar kelimeleri yazarlar. Bunun ardından ise, karşılarına gelen listeden dikkatlerini en fazla çeken sitenin başlığına tıklayarak siteye ulaşırlar. İşte bu nedenle de site sahipleri arama motorları listesi ararlar çünkü sitelerini ekleyerek bu arama motorlarından faydalanmak isterler. Kurumsal SEO danışmanlığı isteyen firmalar ise sadece Kurumsal SEO hizmeti sağlayan ajanslara ulaşarak tüm işlemleri hiçbir bilgiye sahip olmadan yaptırabilirler.

Ücretsiz Arama Motorlarına Kayıt

Çoğu arama motorlarına kayıt aslında ücretsiz olmaktadır. En azından sektörde en çok bilinen Google, Yahoo, Bing ya da Yandex için durum bu şekildedir. Ancak, arama motorlarında sitenizin ilgi çekici olması gerektiği önemli bir gerçektir. Sizin sitenizin aramalarda ilk sayfada olsalar bile eğer ilgi çekici bir başlığa sahip değilseniz, ziyaretçiler sitenize gelmezler. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetleri veren SEO ajansları ise burada devreye girerek, sitenizin aramalarda ilk sayfada olmasını sağlar ve sitenize dikkat çekici başlıklar ve açıklamalar girerek sitenize daha fazla hit sağlarlar.

 

Arama Motoru Optimizasyonu

Eğer sitenizi arama motorlarına kaydetmek istiyorsanız, muhakkak arama motoru optimizasyonu konusunda da bilgi sahibisinizdir. Sitenizi arama motorlarına kayıt ettikten sonra arama motoru optimizasyonu konularından da Kurumsal SEO bilgisi edinmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda bizlerle de iletişime geçebilirsiniz.

 

Arama Motorlarına Ücretsiz Kayıt

Arama motorlarına ücretsiz kayıt mümkündür. Örneğin, sitenizi Google’a yani en bilindik arama motoruna ücretsiz kayıt etmek isterseniz https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?hl=tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Google’a site eklemek işte bu kadar kolaydır. Diğer arama motorlarına ücretsiz kayıt için alt kısımdaki linklere de göz atabilirsiniz.

 

Arama Motorları Listesi

Tüm arama motorlarına kayıt için elinizde bir arama motorları listesi bulunmalıdır. Arama motorları listesi eğer onlarca ya da yüzlerce olursa yazımızın devamında da belirteceğimiz üzere, sitenize zarar verebilir. Ancak sizin kullanacağınız arama motorları listesi ne kadar sade ve kaliteli olursa arama motorlarından o denli fayda sağlarsınız. Yapacağınız SEO çalışması da size bu şekilde daha iyi fayda sağlayacaktır.

 

Arama Motorları Listesi

Yandex Site Ekle

Yandex arama motoruna ücretsiz kayıt için https://webmaster.yandex.com.tr/addurl.xml adresini ziyaret etmelisiniz.

Bing Site Ekle

Bing arama motoruna kayıt / Bing Site Ekle: www.bing.com/toolbox/submit-site-url

Yahoo Site Ekle

Yahoo arama motoruna kayıt / Yahoo Site Ekle: submit.search.yahoo.com

 

 

Arama Motorlarına Toplu Kayıt

Arama motorlarına toplu kayıt yöntemlerinin çoğunluğu SPAM riski taşır çünkü bir anda birçok siteye eklenmeniz elle yapılabilecek bir işlem değildir. Google ve diğer arama motorları da bunun gerçek bir işlem olmadığını anlar ve sitenizi cezalandırabilir. İşte bu nedenle de sitenizi arama motorlarına toplu kayıt ile değil de tek tek kaydetmenizi tavsiye etmekteyiz.

 

SEO Çalışması

Arama motorlarına kayıt işlemlerinizi yaptınız ve sıra geldi SEO çalışması aşamasına. Eğer siteniz için SEO çalışması yapılmıyorsa, tüm arama motorlarına kayıt işlemlerini yapsanız da sitenize çok fazla fayda sağlanmayacaktır. Çünkü eğer ticari bir firmaysanız, siteniz için Kurumsal SEO çalışmaları yapılması gerekiyor. Siz şu ana kadar sadece arama motorlarına kayıt işlemlerini yaptınız ve eğer kayıt aşamalarını doğru bir şekilde yaptıysanız ve siteniz gerçekten de kaliteliyse, artık siteniz arama motorlarında görünmeye başlayacaktır. Ancak, bu görünme son sayfalarda olacağı için potansiyel müşterileriniz sizleri bulamayacaktır çünkü bilinen bir gerçek vardır ki insanlar sadece ilk sayfadaki siteleri ziyaret ederler. Bu nedenle de kurumsal SEO hizmetleri ile sizler de sitenizin ilk sayfada çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bundan sonraysa siteniz için Kurumsal SEO çalışması yaptırmanız gerekiyor. Siz de kurumsal SEO çalışması yaptırmak ve kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Siteniz için tüm arama motorları işlemlerini düzenli olarak yaparak işletmenize kazanç sağlamak isteriz.

tarihinde SEO kategorisinde yazdı1 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Kurumsal SEOKurumsal SEO
SEO FiyatlarıSEO Fiyatları
Web Tasarım SEOWeb Tasarım SEO
Güncel Yorumlar

Bu önemli paylaşım için cani gönülden teşekkür ederim hocam

Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı