SEO Analizi

Ücretsiz SEO analizi yapmanıza olanak sağlayan birçok seo analizi aracı bulunmaktadır. Seo analiz araçları ve SEO Analysis detayları bu yazıda.

SEO Analizi

SEO analizi internet siteleri için çok önemlidir çünkü Google başta olmak üzere arama motorlarındaki sıralamalarınızı SEO analizi sayesinde gözlemleyebilirsiniz. SEO analizi sitenizdeki eksiklikleri görmenizi sağlayacağı için sitenizin arama motorları tarafından nasıl göründüğünü de size gösterir. Böylelikle, yapacağınız seo analizi sonucunda sitenizdeki eksiklikleri giderebilir ve sonrasında da arama motorlarında hızlı bir şekilde yükselişe geçebilirsiniz.

Ücretsiz SEO Analizi

Ücretsiz SEO analizi yapmanıza olanak sağlayan birçok seo analizi aracı bulunmaktadır. Bu web site analiz sistemleri sayesinden arama motoru optimizasyonu konusunda güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu yazılımlar arasında en bilinenleri Google Pagespeed, Pingdom Website Speed Test, GTmetrix web site hızı ve performans optimizasyonu isimli araçlardır. Belirttiğimiz seo analiz araçları sayesinde internet sitenizin hızı konusunda bilgi sahibi olabilir ve SEO test puanlarını görebilirsiniz. Buradaki eksiklikleri giderdiğinizde Google ve diğer arama motorları gözünde en azından yazılımsal olarak iyi bir konuma yükselirsiniz. CREAMIVE web tasarım ajansı olarak site hızı konusuna çok fazla dikkat etmekteyiz. Çünkü kaliteli web tasarım kaliteli bir web yazılım alt yapısı ile buluşmadıysa, bir yanı eksik kalmıştır. Bunun farkında olduğumuz için de tüm web tasarım ve web yazılım çalışmalarımızı buna uygun olarak hazırlarız.

 

SEO Analiz Araçları

Site hızı seo analiz araçları ise sadece tek başlarına seo analizi için yeterli olmayacaktır. Bunların yanında da birçok aracı kullanmanız gerekir. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetleri sağladığımız müşterilerimize çok daha kapsamlı seo analizi hizmeti sağlasak da, buradan birkaç bilinen seo analizi programını ve sitesini sizlerle paylaşacağız.

 

Arama Motorları Listesi

Yazımızın devamında kısaca arama motorları listesi konusuna da değinmek isteriz. SEO çalışması yapıyorsanız, arama motorları listesi hazırlamanız da gerekmektedir. Öyle ki, seo çalışmaları yapıyorsunuz ancak hangi arama motorunda yükselmek istiyorsunuz? Bu soruyu seo çalışması yapmaya başlarken kendinize sormalısınız. Çünkü en basitinden Yandex ile Google arasında bile SEO algoritması konusunda birçok fark bulunmaktadır. Arama motorları listesi içerisinde Google, Yahoo, Bing ve Yandex ilk sıralarda gelir. Daha küçük ve yerel arama motorları da vardır ancak ülkemizde dikkate değer olarak sadece bu arama motorları görünmektedir. Kurumsal SEO çalışmaları yaparken bizler de bu ana arama motorları için çalışmalar yapmaktayız.

 

Web Site Analiz

Semrush, internet siteniz ve rakipleriniz hakkında birçok bilgiye ulaşabilmenizi sağlayacak bir web yazılım olarak öne çıkmaktadır. Bu yazılım sayesinde, hem sitenizin genel olarak hangi alanlarda arandığını görebilir, hem de rakiplerinizle kendinizi kıyaslayabilirsiniz. Böylelikle başarılı olduğunuz ve üzerine daha fazla SEO çalışması yapmanız gereken alanları da görebilirsiniz.

 

SEO Çalışması

Moz ise hem yazılarıyla hem de sunduğu başarılı seo analiz araçları ile de güzel bir kaynak olarak öne çıkmaktadır. SEO çalışması yaptığınız siteniz için sizleri birçok konuda bilgilendirmektedir. Özellikle de Domain Authority, Page Authority ve Spam Score değerleri sayesinde bir internet sitesinin ne kadar kaliteli olduğunu analiz etmenizi sağlamaktadır.

Şimdilik SEO analizi için bu kadar diyebiliriz. Çok fazla detaya girmeden sadece genel olarak sizleri SEO analizi hakkında bilgilendirmek istedik. Önceki yazılarımızda kurumsal SEO hakkında farklı bilgilere de değinmiştik. Sonraki yazılarımızda da kurumsal SEO için farklı tavsiyeler vereceğiz. Eğer, kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti almak isterseniz de lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Sizlere daha kaliteli SEO çalışmaları sunmak isteriz.

tarihinde SEO kategorisinde yazdı1 yorum

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Her gün sosyal medya, web tasarım, dijital dünya ve SEO konularında yazılar paylaşıyoruz. Siz de bu yazılardan haberdar olmak isterseniz, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ya da e-posta adresinizi girerek günlük haberleri alabilirsiniz.

Fikirlerinizle Bu Yazıya Katkı Sağlayabilirsiniz

Yazımız hakkında aklınıza bir şeyler mi geldi? Yoksa, eklenebilecek kısımlar olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Lütfen, yorumlarınız sayesinde bu yazıyı geliştirmekten çekinmeyiniz. Alt kısımda yer alan yorum ekleme alanını değerli fikirlerinizi eklemek için kullanabilirsiniz.

Creative Media

Creative Media

CREAMIVE, Creative ve Media kelimelerinin birleşimiyle 2010 yılında dünyaya gelmiş ve sözlüklere (en azından şimdilik arama motorları sözlüklerine) hızlı bir şekilde yerleşmiştir.

Bu hesap altında paylaşılan yazılar ise genellikle ekip arkadaşlarımızdan birkaç kişinin ortak olarak yazdığı ya da düzenlediği yazılar olacaktır.

İlgili Yazılar
Google Haritalar`a Firma EklemeGoogle Haritalar`a Firma Ekleme
Blog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot AçmaBlog Açma - Blog Nasıl Açılır - Blogspot Açma
Google Gelecekte Olguları SıralayacakGoogle Gelecekte Olguları Sıralayacak
Kurumsal SEOKurumsal SEO
SEO FiyatlarıSEO Fiyatları
Web Tasarım SEOWeb Tasarım SEO
Güncel Yorumlar
Yorum Yapalım
Arama Kutusu
Kategoriler
E-Posta Aboneliği

Yazılarımızı takip etmek ister misiniz?

creamive kreatif fikirler web tasarım ajansı